Okolí mi závidí těhotenství

Anonymní
20.11.19 17:23

Okolí mi závidí těhotenství

Ahoj holky,

chci se Vás zeptat, zda jste to taky měly třeba podobně, co byste poradily jak situaci zvládnout..

Jde o tohle. Čekáme s přítelem miminko, chtěné, je mi 28 let. Ale problém je v tom, že vidím v okolí závist a nepřejícnost. Příbuzní se totiž o mimčo už snaží dlouho a nejde jim to, to samé kamarádka. Jakmile jsme těhotenství oznámili, jsou na nás protivní, mají závistivé řeči, chovají se jako bychom jim tím záměrně ubližovali. Chápu, že je to pro ně těžké a nijak je těhotenstvím neotravuji, není to téma, které bych s nimi chtěla řešit, apod. Jen nechápu proč mi to tak nepřejí, to by dítě nemohl mít nikdo v okolí!? Těžko se s jejich odmítáním a chováním smiřuji.

Díky za názory :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2304
20.11.19 17:26

Takže ti to nepřeji tři lidé, to nejsou všichni ani okolí jen pár lidí. Neznám osobně nikoho, kdo nemůže počít a choval by se na okolí nevhodně. Nicméně řekněme, že je to pravda a ty neprehanis, tak je prostě neposlouchej, to se vždycky hroutíš když ti někdo řekne co se ti nelíbí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 17:28

@Martha03
ne, nehroutím, jen mně to prostě mrzí, z příbuzných jde o mou sestru (to je mi celkem líto) :nevim: a jejího manžela a pak o kamarádku s manželem. Když jsme se snažili, také jsem miminko těhotným přála.

• Nahlásit
  • Citovat
2304
20.11.19 17:29
@Anonymní píše:
@Martha03
ne, nehroutím, jen mně to prostě mrzí, z příbuzných jde o mou sestru (to je mi celkem líto) :nevim: a jejího manžela a pak o kamarádku s manželem. Když jsme se snažili, také jsem miminko těhotným přála.

A co ti konkrétně řekli nebo jak se ta závist projevuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 17:33

No a jak poznáš, že mají blbe řeči, když o tom nemluvis? Jako chápu tebe, máš právo křičet to do světa a sestra, která třeba před měsícem řešila potrat má právo na trpký úsměv. Hele vm věčný dilema, jak se chovat k neplodnemu páru, se tu už párkrát řešilo. Za mě bych po první smutné reakci, dělala, že těhotenství neprožívám (blbý no, ale pro ni je to blbější), tys asi pokračovala, „jen“ se zmínila o kočárku, postěžovala na bolest, řešila postýlku, porodnici, utz a jsi tam kde jsi. Takže ubrat a netlačit na pilu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 17:34

@Martha03 Řekli, že by nedělalo dobrotu vídat se s námi a s mimcem, řeči typu „proč radši ne já“, pak něco ve stylu, že jsme jim to udělali schválně..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.11.19 17:36

@Bubla Bůčková
nic takového, jediné co je, že jsem těhotenství oznámila, aby to věděli, kočárek, bolesti, nic jsem neřešila, snažím se být opravdu taktní.

• Nahlásit
  • Citovat
2304
20.11.19 17:40
@Anonymní píše:
@Martha03 Řekli, že by nedělalo dobrotu vídat se s námi a s mimcem, řeči typu „proč radši ne já“, pak něco ve stylu, že jsme jim to udělali schválně..

No hele já nevím, neznám, ale připadá mi to takové divné. Říká ti to sestra i kamarádka? Pak v tom asi bude něco víc a asi o tom mluvíš víc. Nicméně pokud by mi toto řekla moje sestra zohlednila bych i fakt jak dlouho se snaží, zda tam došlo k nějakým nezdarenym pokusům apod. A brala bych v potaz její aktuální psychicky stav. Je taky možné, že si to vykládáš špatně. Jestli je to ale opravdu tak jak píšeš, splnila bych jim jejich přání a nestykala se s nimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
20.11.19 17:40

A nenapadlo tě třeba, že to není závist, ale lítost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 17:41
@Martha03 píše:
No hele já nevím, neznám, ale připadá mi to takové divné. Říká ti to sestra i kamarádka? Pak v tom asi bude něco víc a asi o tom mluvíš víc. Nicméně pokud by mi toto řekla moje sestra zohlednila bych i fakt jak dlouho se snaží, zda tam došlo k nějakým nezdarenym pokusům apod. A brala bych v potaz její aktuální psychicky stav. Je taky možné, že si to vykládáš špatně. Jestli je to ale opravdu tak jak píšeš, splnila bych jim jejich přání a nestykala se s nimi.

Jo a příprav se, až sestra otěhotní, že bude středem pozornosti. A „nevěřím“ ti. Buď ti tedy tohle všechno řekli na oznámení, že si těhotná. Nebo to bylo na další návštěvě, kde ses chlubila. Což je říkám pochopitelne, ale pro tvoji sestru citlivé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.19 17:43

Tak to vám fakt děkuju. Mám brát ohled na všechny, neměli by spíš oni brát ohled na těhotnou!!? A třeba bych měla počkat až se jim to za 10 let taky povede, abych byla pak i já neplodná?

Čekala jsem od vás spíš pochopení a radu jak se s tím mám vyrovnat, ne to, že je to „divné“ a jak to mám chápat. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
20.11.19 17:45
@Anonymní píše:
Tak to vám fakt děkuju. Mám brát ohled na všechny, neměli by spíš oni brát ohled na těhotnou!!? A třeba bych měla počkat až se jim to za 10 let taky povede, abych byla pak i já neplodná?Čekala jsem od vás spíš pochopení a radu jak se s tím mám vyrovnat, ne to, že je to „divné“ a jak to mám chápat. :lol:

Přišla jsem o mimco a byla jsem snažilka celé dlouhé čtyři měsíce. Na stranu „husa nepřející“ mě nedostaneš. A vyrovnávat se musí sestra, ne ty. Ty si užívej, tes se a plánuj :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
20.11.19 17:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

chci se Vás zeptat, zda jste to taky měly třeba podobně, co byste poradily jak situaci zvládnout..

Jde o tohle. Čekáme s přítelem miminko, chtěné, je mi 28 let. Ale problém je v tom, že vidím v okolí závist a nepřejícnost. Příbuzní se totiž o mimčo už snaží dlouho a nejde jim to, to samé kamarádka. Jakmile jsme těhotenství oznámili, jsou na nás protivní, mají závistivé řeči, chovají se jako bychom jim tím záměrně ubližovali. Chápu, že je to pro ně těžké a nijak je těhotenstvím neotravuji, není to téma, které bych s nimi chtěla řešit, apod. Jen nechápu proč mi to tak nepřejí, to by dítě nemohl mít nikdo v okolí!? Těžko se s jejich odmítáním a chováním smiřuji.

Díky za názory :)

Co konkrétně jsou pro tebe závistivé řeči a jak jsou protivni a z čeho usuzujes, že ti těhotenství nepřejí? Ptala ses jich?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
20.11.19 17:48
@Anonymní píše:

To jako fakt? Nezlob se, ale to ti nějak nevěřím, zažila jsem tuto situaci z jedné i druhé strany, ale nikdy nereagoval nikdo až takto :think: nejsi nějaká precitlivělá a nevykládáš si určité náznaky blbě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1794
20.11.19 17:50
@Anonymní píše:
Tak to vám fakt děkuju. Mám brát ohled na všechny, neměli by spíš oni brát ohled na těhotnou!!? A třeba bych měla počkat až se jim to za 10 let taky povede, abych byla pak i já neplodná?Čekala jsem od vás spíš pochopení a radu jak se s tím mám vyrovnat, ne to, že je to „divné“ a jak to mám chápat. :lol:

A to já tě chápu. Pokud je to pro ně tak bolestné, tak bych se s nimi dočasně nestýkala, pokud by mě sami neoslovili. Pro ně je to fakt těžké, ale ty si to rozhodně neber osobně. Každý to zvládá jinak. Ty jsi byla přející a oni to nedokážou. Časem se to snad zlepší. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama