Okolí neustále komentuje jméno našeho dítěte

Anonymní
1.7.20 20:42

Okolí neustále komentuje jméno našeho dítěte

Ahojky, už mě celá situace dost trápí. Okolí neustále komentuje jméno naší holčičky, hlavně starší generace, ale třeba lidí na ulici když se zeptají na jméno. Jméno není české, ale manžel je na půl cizinec, jméno se nám hodí i k příjmení, není to žádná velká šilenost. Ale pořád poslouchám jak je to chudák dítě :,(,tchýně jí dokonce říká jiním jménem. Nemáte nějaké tipy jak je šetřit? Nemáte někdo zkušenost? Mě osobně i manželovi jsou řecí ukradený, ale mám strach aby z toho jednou nebyla smutná dcera

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17616
1.7.20 20:43

Záleží, co je to za jméno, asi žádná hitparáda, když to komentují i cizí lidé. Smutná asi bude, když se jí budou ostatní posmívat, bohužel je to cena za rádoby originalitu rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3707
1.7.20 20:44

A jake to je jmeno? Treba maji pravdu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444

„A jak že se jmenuješ ty?“ Případně dodat že rodiče nebyli moc kreativní že

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21211

Bohužel, bude se s tím muset naučit žít, ve škole bude taky sama, nebude mít nikoho z rodičů s sebou. To se vás fakt ptá někdo jen tak na ulici na jméno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
1.7.20 20:48
@Anonymní píše:
Ahojky, už mě celá situace dost trápí. Okolí neustále komentuje jméno naší holčičky, hlavně starší generace, ale třeba lidí na ulici když se zeptají na jméno. Jméno není české, ale manžel je na půl cizinec, jméno se nám hodí i k příjmení, není to žádná velká šilenost. Ale pořád poslouchám jak je to chudák dítě :,(,tchýně jí dokonce říká jiním jménem. Nemáte nějaké tipy jak je šetřit? Nemáte někdo zkušenost? Mě osobně i manželovi jsou řecí ukradený, ale mám strach aby z toho jednou nebyla smutná dcera

Lidi na ulici :mrgreen: to si děláš srandu ne…?Ukradený Ti to zcela evidentně vůbec není/což úplně chápu/ale nechápu proč si tady hraješ na hrdinku a lžeš o tom, jak je Ti to jedno. A špatně se to radí a vyjadřuje k věci když sem nenapíšeš jméno dcerky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
1.7.20 20:52

U nás taky občas lidi divně koukaj.. Neřekla bych že má moje dcera tak strašně divný jméno. Neresim to, je mi to fuk. Hod to za hlavu.. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17631
1.7.20 20:52

A o jake jmejo jde? Jestli je to nejaka fakt silenost, tak jste dcerce asi připravili krušné chvilky v zivote. Holt je to cena za to, že jste chtěli byt originalni, světoví. Když žiju v čr, tak bych dala jmeno, co se tu používá, případně nejake univerzální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7455
1.7.20 20:54

Schválně to jméno nenapises, aby se tu všichni dohadovali co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.20 20:59

@Kaileee Violet

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.7.20 21:00

My máme dceru Agatu, za me zcela normální jméno. A taky jsem se setkala s prekvapenymi reakcemi. A jak ji budeme říkat, proč takový jméno atp… štvalo mě to dost, ale teď už to neřeším. Většina lidí byla jen překvapená, protože jména ostatních děti jsou v top 20, tak cekali podobme časté jmeno. Ale i toto je normální pěkně jméno, l příjemní se hodí, není to žádný výstřelek, nic exotického, šíleného…takže pokud to vaše jméno je taky takhle ok, hod blbý komentáře za hlavu. Pokud je to opravdu něco velmi nezvyklého, museli jste přece s různými reakcemi počítat. A nevím proč cítím lidem vykládat jména svých dětí, nic jim do toho není.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.7.20 21:01

@Kaileee Violet

• Nahlásit
  • Citovat
3707
1.7.20 21:02
@Anonymní píše:
@Kaileee Violet

A když o ni mluvis tak vyslovujes Violetka, Violka? Nebo Vajolet :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21211
1.7.20 21:04
@Anonymní píše:
My máme dceru Agatu, za me zcela normální jméno. A taky jsem se setkala s prekvapenymi reakcemi. A jak ji budeme říkat, proč takový jméno atp… štvalo mě to dost, ale teď už to neřeším. Většina lidí byla jen překvapená, protože jména ostatních děti jsou v top 20, tak cekali podobme časté jmeno. Ale i toto je normální pěkně jméno, l příjemní se hodí, není to žádný výstřelek, nic exotického, šíleného…takže pokud to vaše jméno je taky takhle ok, hod blbý komentáře za hlavu. Pokud je to opravdu něco velmi nezvyklého, museli jste přece s různými reakcemi počítat. A nevím proč cítím lidem vykládat jména svých dětí, nic jim do toho není.

Znám více Agátek a nikdo se nad tím nikdy nepozastavoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17616
1.7.20 21:04
@Anonymní píše:
My máme dceru Agatu, za me zcela normální jméno. A taky jsem se setkala s prekvapenymi reakcemi. A jak ji budeme říkat, proč takový jméno atp… štvalo mě to dost, ale teď už to neřeším. Většina lidí byla jen překvapená, protože jména ostatních děti jsou v top 20, tak cekali podobme časté jmeno. Ale i toto je normální pěkně jméno, l příjemní se hodí, není to žádný výstřelek, nic exotického, šíleného…takže pokud to vaše jméno je taky takhle ok, hod blbý komentáře za hlavu. Pokud je to opravdu něco velmi nezvyklého, museli jste přece s různými reakcemi počítat. A nevím proč cítím lidem vykládat jména svých dětí, nic jim do toho není.

Mě moc normální nepřipadá, taky se mi nelíbí. Hlavně ty patvary co z toho vylezou, Aguš, Agi,… Strašný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama