Okrasné trávy v zahradě- čím ohraničit, zabránit expanzi

68921
11.12.19 14:39

Okrasné trávy v zahradě- čím ohraničit, zabránit expanzi

Chci do zahrady dát nějaké okrasné trávy. Do ted jsem je měla v záhonu, kde nějak nevadilo, že jsou dost expanzivní. Ted potřebuji je přesadit, jejich růst nějak omezit. Řekneme, že bych si předtavovala nějakou kružnici o průměru necelého 1 m.
Koukala jsem na nějaké neviditelné obrubníky, jak plastové, tak kovové. Ale nepřijdou mi uplně ohebné, že by se dali zatočit do kolečka.
Máte nějakou zkušenost s konkrétním výrobkem nebo samodomo udělátkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3875
11.12.19 14:44

Okrasnou trávu nějaký obrubníček nezastaví. Dle mých zkušeností je ideální plast. kanalizační trubka - zarazit tak metr do hloubky. To už ty mrchy nepřerostou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68921
11.12.19 14:54
@Popokatepetla píše:
Okrasnou trávu nějaký obrubníček nezastaví. Dle mých zkušeností je ideální plast. kanalizační trubka - zarazit tak metr do hloubky. To už ty mrchy nepřerostou :lol:

No, to do naší skály rubat nebudu, to by chtělo dynamit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20099
11.12.19 15:15

Koulíš největší plastový květináč, co seženeš a uřízneš mu dno. Jinak můžeš zkusit stavební firmy v okolí, jestli nemají odřezky plastových kanalizačních trubek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20099
12.12.19 21:51

Ještě mě napadlo linoleum, uřízneš pás, stočíš ho do kruhu a tím stopro neprorostou. Kolem už dáš jen ozdobný obrubník, aby to zakryl, nebo jen kameny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat