Okrasné zahradní keře - množení

471
1.6.13 14:10

Okrasné zahradní keře - množení

Ahoj holky,

máme zahrádku kterou bych si chtěla tak trochu nazdobit takovými těmi zahradními keříky. Myslím třeba tůje, buxus, zlatý déšť, magnolii, apod. Nevíte někdo jak se takové keříky množí? Mamka jich má na zahradě mraky a tak bych si od ní nějak „odmnožila“ kousek ale nevím jak na to a taky nevím jestli to vůbec jde. Dřív jsem si zasázela pár větvičet tůjí a oni se mi zakořenili a rostou. Nevím ale jestli to jde i těmi okrasnými keři. Poraďte :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
167
1.6.13 14:25

Ahoj,
stejně jako jsi namnožila thuje, tak jdou i okrasné stromky. vše co jsi rozepsala nařízkovat jde.
Pěstební substrát by měl být vzdušný a propustný. Měl by být předem ošetřený proti plísním (můžeš jej přelít vroucí vodou s příměsí hypermanganu). Substrát by se měl skládat ze dvou dílů rašeliny a jednoho dílu ostrého písku. Pěstební substrát můžeš zjemnit perlitem a nebo drceným polystyrenem.

Do květináčů a truhlíků naplněných pěstebním substrátem zapichuješ řízky těsně vedle sebe, nejlépe 1 až 2 centimetry seříznutým okrajem do půdy. Před výsadbou je vhodné šikmé řezy na řízcích ošetřit přípravkem na podporu růstu, takzvaným stimulátorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24621
1.6.13 15:07

@lunula I magnolie, jo? :think: že bych udělala experiment.

@luci.hor pobavilo mě, že magnolie je keřík :lol:, tady jsou jen samé obří stromy. Ale možná nějaká odrůda, nebo se to dá korigovat řezem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
1.6.13 20:04

@lunula
Tak díky za radu… zkusím a pak napíši jestli se povedlo…
A kdy je tak nejvhodnější doba na to množení? Nebo to jde po celý rok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
5.6.13 21:12

Lepší je množit na podzim ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
6.6.13 06:51

Tak já to zkusím teď a pokud se nechytnou tak na podzim na to budu spolíhat :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jarkar
13.6.13 21:52

Paulownia

Nemáte někdo zkušenosti s tímto nádherným stromem Paulownia?

• Citovat
  • Nahlásit
471
14.6.13 19:46

Ty jo to je krásný strom, bohužel s ním zkušenost nemám. Vlastně jsem ho „naživo“ ani neviděla nikde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jarkar
15.6.13 13:24

Já jsem zakoupila 4ks na zkoušku ale o pěstování tohoto stromu se toho moc neví.

• Citovat
  • Nahlásit
167
20.6.13 08:20
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
20.6.13 08:26

@luci.hor, Jarkar:
Pokud chcete paulownii plstnatou vidět v reálu, tak si zajeďte do Ždánic, okres Hodonín - v zámeckém parku jedna roste. Je to pořádné stromisko, tak pětadvacet metrů výšky… Srovnatelná s kaštanem. (A kromě ní tam roste ještě Gingko biloba, liliovník tulipánokvětý a dřín obecný a další…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
20.6.13 08:28

Akorát pozor na paulownii v době kvetení - pokud se nadýcháte výparů z květů vzrostlého stromu, tak to má podobné účinky jako opium. (Ale ta koncentrace už musí být hodně vysoká…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jarkar
20.6.13 10:56
@Jura007 píše:
@luci.hor, Jarkar:
Pokud chcete paulownii plstnatou vidět v reálu, tak si zajeďte do Ždánic, okres Hodonín - v zámeckém parku jedna roste. Je to pořádné stromisko, tak pětadvacet metrů výšky… Srovnatelná s kaštanem. (A kromě ní tam roste ještě Gingko biloba, liliovník tulipánokvětý a dřín obecný a další…)

Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Šárkas01
13.10.13 13:59

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu co s keříkem leptospermum lambertíí před zimou, zda venku zvládne zimu děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
471
15.10.13 11:16

Holky máte někdo na zahradě živý plot z habru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat