Okresní správa PPM + porodné čtvrtletní příjem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 14:44
Okresní správa PPM + porodné čtvrtletní příjem

Dobrý den chtěla bych požádat o pár cenných rád - dnes jsem se snažila volat na úřady ale dovolat se je nadlidský úkol v době kdy malá spí. Když už jsem se dovolala - tak mě paní řekla že na internetu je špatné tel. číslo a odkázala mě na jiné kde to prostě neberou.
Potřebovala bych poradit ve třech bodech.
1. potvrzení o PPM kvůli vyřízení rodičovského příspěvku
Mám TP v okrese Mělník - nyní žiji delší dobu v Brně chtěla bych se optat vím že potvrzení dostanu na okresní správě čssz - ale má otázka zní zda na správě v okrese Mělník či Brno? ( zaměstnaná před PPM v Brně)
2. Podklady pro stanovení vyměřovaného základu?
To předpokládám dostanu také v té okresní správě ( či to dá býval. zaměstnavatel) Na Mateřské jsem od 21.12 - pracovní smlouvu jsem měla na dobu určitou do 31.12.2017 - ( Mateřskou pobírám - vše v pořádku ) - nebo se vyměřovaný základ k rodičovskému příspěvku bere z výměru od zaměstnavatele?
3. Porodné - čtvrtletní příjem -
Za jaké období? Před PPM? V době PPM? Či od zaměstnavatele? ( PPM od 21.12 - zaměstnaná od 1.2.2015 do 31.12.2017 u jednoho zaměstnavatele) - narození dcery 21.2.2018 -
Děkuji moc za odpovědi - chystám se nyní směr domů kde bych ráda vyřešila všechny úřady a ať nemusím cestovat vícekrát kvůli špatnému doložení podkladů.
Děkuji moc Martina

Reakce:
Lendeš
Kelišová 6160 příspěvků 12.03.18 14:53
  1. Podle sídla zaměstnavatele, respektive od té OSSZ, která ti PPM vyplácí. Můžeš o to požádat i poštou.
  2. Vyměřovací základ už mají spočítaný, když pobíráš mateřskou, ten bude uvedený v tom potvrzení z OSSZ. Pokud teda nepotřebuješ ještě i od partnera, kdybys chtěla volit výši RP přes něj.
  3. Za kalendářní čtvrtletí, které předchází tomu čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo, takže za období říjen-prosinec - potvrdí zaměstnavatel a zároveň tam vyplníš, žes pobírala dávky od OSSZ.

EDIT: A k tomu porodnému samozřejmě uvést i případné další příjmy a taky zvlášť příjmy otce dítěte.

Váš příspěvek
Reklama