Okresní správa PPM + porodné čtvrtletní příjem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 14:44
Okresní správa PPM + porodné čtvrtletní příjem

Dobrý den chtěla bych požádat o pár cenných rád - dnes jsem se snažila volat na úřady ale dovolat se je nadlidský úkol v době kdy malá spí. Když už jsem se dovolala - tak mě paní řekla že na internetu je špatné tel. číslo a odkázala mě na jiné kde to prostě neberou.
Potřebovala bych poradit ve třech bodech.
1. potvrzení o PPM kvůli vyřízení rodičovského příspěvku
Mám TP v okrese Mělník - nyní žiji delší dobu v Brně chtěla bych se optat vím že potvrzení dostanu na okresní správě čssz - ale má otázka zní zda na správě v okrese Mělník či Brno? ( zaměstnaná před PPM v Brně)
2. Podklady pro stanovení vyměřovaného základu?
To předpokládám dostanu také v té okresní správě ( či to dá býval. zaměstnavatel) Na Mateřské jsem od 21.12 - pracovní smlouvu jsem měla na dobu určitou do 31.12.2017 - ( Mateřskou pobírám - vše v pořádku ) - nebo se vyměřovaný základ k rodičovskému příspěvku bere z výměru od zaměstnavatele?
3. Porodné - čtvrtletní příjem -
Za jaké období? Před PPM? V době PPM? Či od zaměstnavatele? ( PPM od 21.12 - zaměstnaná od 1.2.2015 do 31.12.2017 u jed­noho zaměstnavatele) - narození dcery 21.2.2018 -
Děkuji moc za odpovědi - chystám se nyní směr domů kde bych ráda vyřešila všechny úřady a ať nemusím cestovat vícekrát kvůli špatnému doložení podkladů.
Děkuji moc Martina

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 12.03.18 14:53
  1. Podle sídla zaměstnavatele, respektive od té OSSZ, která ti PPM vyplácí. Můžeš o to požádat i poštou.
  2. Vyměřovací základ už mají spočítaný, když pobíráš mateřskou, ten bude uvedený v tom potvrzení z OSSZ. Pokud teda nepotřebuješ ještě i od partnera, kdybys chtěla volit výši RP přes něj.
  3. Za kalendářní čtvrtletí, které předchází tomu čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo, takže za období říjen-prosinec - potvrdí zaměstnavatel a zároveň tam vyplníš, žes pobírala dávky od OSSZ.

EDIT: A k tomu porodnému samozřejmě uvést i případné další příjmy a taky zvlášť příjmy otce dítěte.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Články z Ona Dnes

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >