Reklama

Okresní správa PPM + porodné čtvrtletní příjem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 14:44
Okresní správa PPM + porodné čtvrtletní příjem

Dobrý den chtěla bych požádat o pár cenných rád - dnes jsem se snažila volat na úřady ale dovolat se je nadlidský úkol v době kdy malá spí. Když už jsem se dovolala - tak mě paní řekla že na internetu je špatné tel. číslo a odkázala mě na jiné kde to prostě neberou.
Potřebovala bych poradit ve třech bodech.
1. potvrzení o PPM kvůli vyřízení rodičovského příspěvku
Mám TP v okrese Mělník - nyní žiji delší dobu v Brně chtěla bych se optat vím že potvrzení dostanu na okresní správě čssz - ale má otázka zní zda na správě v okrese Mělník či Brno? ( zaměstnaná před PPM v Brně)
2. Podklady pro stanovení vyměřovaného základu?
To předpokládám dostanu také v té okresní správě ( či to dá býval. zaměstnavatel) Na Mateřské jsem od 21.12 - pracovní smlouvu jsem měla na dobu určitou do 31.12.2017 - ( Mateřskou pobírám - vše v pořádku ) - nebo se vyměřovaný základ k rodičovskému příspěvku bere z výměru od zaměstnavatele?
3. Porodné - čtvrtletní příjem -
Za jaké období? Před PPM? V době PPM? Či od zaměstnavatele? ( PPM od 21.12 - zaměstnaná od 1.2.2015 do 31.12.2017 u jed­noho zaměstnavatele) - narození dcery 21.2.2018 -
Děkuji moc za odpovědi - chystám se nyní směr domů kde bych ráda vyřešila všechny úřady a ať nemusím cestovat vícekrát kvůli špatnému doložení podkladů.
Děkuji moc Martina

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 5165 příspěvků 12.03.18 14:53
  1. Podle sídla zaměstnavatele, respektive od té OSSZ, která ti PPM vyplácí. Můžeš o to požádat i poštou.
  2. Vyměřovací základ už mají spočítaný, když pobíráš mateřskou, ten bude uvedený v tom potvrzení z OSSZ. Pokud teda nepotřebuješ ještě i od partnera, kdybys chtěla volit výši RP přes něj.
  3. Za kalendářní čtvrtletí, které předchází tomu čtvrtletí, ve kterém se dítě narodilo, takže za období říjen-prosinec - potvrdí zaměstnavatel a zároveň tam vyplníš, žes pobírala dávky od OSSZ.

EDIT: A k tomu porodnému samozřejmě uvést i případné další příjmy a taky zvlášť příjmy otce dítěte.

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Ditmar a Čerešňáková na stejné akci: S milenkou, ale v bezpečné vzdálenosti

K menšímu faux pas došlo na pondělním charitativním galavečeru La Sophia,... číst dále >

Královské děti na sebe na svatbě strhly všechnu pozornost. Už zase!

Pětiletý princ George na sebe strhl veškerou pozornost na sobotní svatbě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama