Okřídlení mravenci - jak se jich zbavit?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sherry
Generální žvanilka 20296 příspěvků 08.07.10 22:47
Okřídlení mravenci - jak se jich zbavit?

Prosím o radu..
doma se nám vyrojili mravenci.. uplně černý rohy.. a do toho tam máme ty mrchy s křídlama. nevím jak je zrušit..
a dost mě to štve, protože máme kousek od jejich kolonie dětskou postýlku :cert:
Fakt mě nebaví je každej den stříkat těma sprejama..
Prdopeč na ně nezabral..domečky pro mravence taky ne,
Moc prosím o radu..
znáte někdo lafarex?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 09.07.10 08:51

jo brabenci, mrchy jedny, letos jsem taky bojovala, nakoupila kdeco mimo jiné i to na co se ptáš a hodlala to pěkně jedno po druhém vyzkoušet, já tedy kvůli dětem nestříkám, já jen líčila domečky a prášek do koše na odpadky. Biotoll (prášek - nic moc, jen to obešli), raid nic, biolit nic, pošmákli si na mravenčím bufetu a další věci jsem ani nestihla vyzkoušet :dance: :dance:

Sherry
Generální žvanilka 20296 příspěvků 09.07.10 09:40

tulenice
tak číms je teda zrrušila? nějak jsem to nepochopila :think: :lol:
jakej mravenčí bufet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 09.07.10 10:04

jak už jsem psala mravenčí bufet…

nepřihlášená mati
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.12 14:34

Obnovuji - dotaz je stejný: Jak je nejjednodušeji, nerychleji a definitivně (nedělám si iluze stačí pro letošní rok) zlikvidovat? Nebo pozvat desinfekční firmu s dýmovnicema - opravdu to pomůže?

kikina2004
Kelišová 6552 příspěvků 22.06.12 15:17

Ja zas nechapu, kde se tu berou, zadny cesticky, nic neni videt, sem tam objevim osamoceneho mravence…Akorat jsem ted dosla, a na zemi obsypany zrnko ryze, kteryho jsem si nevsimla a neuklidila… Takze sice zadna expanze, ale i tak mi to vadi :evil: :evil:

nepřihlášená mati
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.12 15:33

@kikina2004 tak u nás je to jasné - starý barák, nepodřezaný, dřevěné podlahy (pod něma pravděpodobně jen hlína) takže jak se hodně oteplilo vylezli :cert: :cert:

1024
Závislačka 2969 příspěvků 22.06.12 16:04

Ahojky,
my je měli kdysi dávno, ještě jsem byla dítko ZŠ povinné- a to už je let :mrgreen:. No hnus lítavej, bylo to jak mravenčí komando. Jak se rosvítilo v obýváku a zavřeli se dveře nikdo nechtěl jít do kuchyně protože byly nalepený na těch dveřích :poblion:. Myslím, že jsme je měli jednu sezonu, nepomáhalo nic. Táta to nakonec postříkal prošlým odrezovačem a najednou ani ťuk. Pak se nás po nějaké době ptal soused v 1.patře jestli je taky nemáme. Oni utekli od nás z přízemí k nim :mrgreen:. Od té doby nic, ťuk ťuk. Ale humus to byl libovej :pocitac:

bublinkaa
Kecalka 116 příspěvků 23.06.12 23:02

Taky je míváme, pravidelně každý rok. Mě pomohl Biotoll a teď mi radil pán, že stačí obyč bílá kříba, prý ji mravenec nepřekročí. Zatím jsem to nezkusila.

kreali
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 09.07.12 16:20

Tak se k vám musím taky přidat…
Já je našla i v koši na špinavé prádlo??potvory jedny
Cestičky taky nemáme žádný ale občas nám jich tady běhá jak se jim zachce požehnaně. Chci koupit takové ty domečky, jestli to teda pomůže.
Vím že pomáhá nalít na ně nebo do jejich domečku vařící vodu, ale to nehodlám dělat v baráku…

mati
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 09.07.12 16:31

To bych musela obkreslit každou místnost :-) už jsem se naštvala a koupila zase biolit a malej je prostě ve vedlejší místnosti nebo venku

vařící vodu jsem na ně taky lila aspoň v ložnici, zamazala díry zubní pastou :mrgreen: prý nesnáší fluor :mrgreen:

minimálně několik se jich každý den objeví takže biolit nebo ruční likvidace ale už to není tak hrozné a našla jsem venku díry v dlažbě/betonu u domu kde se jima jen hemžilo, tak dostali návnadu a biolit :cert:

yo
Kecalka 182 příspěvků 17.07.12 20:23

Ty s křídlama odletí :)

bublinkaa
Kecalka 116 příspěvků 01.08.12 22:07
@yo píše:
Ty s křídlama odletí :)

Spíš přiletí! Měli jsme je tu znovu, ale tentokrát zmizeli sami. Doufám, že letos už je neuvidím!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.12 22:11

Já jsem je měla na terase. Jeden den. I když nejsem zastánce fyzické likvidace (mouchy, vosy, včely z bytu raději vyháním, než zabíjím), tak jsem je všechny vybila plácačkou na mouchy :?. Chemii jsem nechtěla - dítě, pes.. :)

Liduška M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.13 04:06

Prášek do pečiva, i :) ti okřídlení na to jdou… opravdu :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Tak trochu jiná svatba: Transvestita Ian se nastrojil do stejných šatů jako nevěsta!

Potkali se na hudebním festivalu a přeskočila jiskra. Hned na druhém rande... číst dále >

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >