Okvětní lístky narcisu jsou jedovaté?

17
12.4.17 14:04

okvětní lístky narcisu jsou jedovaté?

Ahoj, přišla jsem z obchodu a nechala na stole nařezaný narcis, odskočila jsem si a když jsem se vrátila, malá si to mezitím stihla strčit do pusinky, asi jsem jí všechno včas vytáhla, ale stejně.. nevíte někdo jestli je to jedovaté? Vím, že cibulka je jedovatá, ale u okvětních lístků nevím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26750
12.4.17 14:10
@Gaaab píše:
Ahoj, přišla jsem z obchodu a nechala na stole nařezaný narcis, odskočila jsem si a když jsem se vrátila, malá si to mezitím stihla strčit do pusinky, asi jsem jí všechno včas vytáhla, ale stejně.. nevíte někdo jestli je to jedovaté? Vím, že cibulka je jedovatá, ale u okvětních lístků nevím..

zavolej si na toxikologii
http://www.tis-cz.cz/…sku/kontakty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6302
12.4.17 14:19

Narcis je jedovatý celý. Nicméně z toho, že si ho strčila do pusy se neotráví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
12.4.17 14:55

@Gaaab Tak hlavně zavolat na tu toxikologii a obecně - nevím, jak je holčička stará - se doporučuje podat jednorázově vyšší dávku živočišného uhlí. U dvouletého dítěte to kdysi bylo dvě tablety. Je to sladké, takže jim to i chutná a pořádně zapít. Mně syn kdysi vypil trošku vigantolu určeného pro mladší sestřičku, byl to fakt mžik, takže takovouhle nepozornost chápu. Jinak n toxikologii budou chtít jméno dítěte, jeho rodné číslo a zdravotní pojišťovnu, tak si to někam připrav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
12.4.17 14:58

Jj, toxikologie. Jinak se doporučuje pusinu chladit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama