Olej na mastnou pleť pro 40tku

62
8.6.14 16:33

Olej na mastnou pleť pro 40tku

Dobrý den.
Za pár dnů mi bude 40,člověk by řekl, že v tomto věku má být pleť vysušená, zrormalizovaná, nebo při nejmenším normální. Já čím jsem starší, tím mám ple%t mastnější. A to doslova. Mastí se mi i po tom, když ji řádně vyživím. Říká se, že by se mastná pleť měla ještě více „zamastit“,aby se nedělaly pory a mastnota tak nebyla velká. Zkoušela jsem kde co z olejů a přírodních krás (krémy nesnesu, ani nemůžu, jsem alergická na parabeny, silikony a jiné "sajrajtíky v chemicky vyráběných produktech),ale jediný, co bylo jakoby náznekem na zlepšení byl jojobáč, ale jen na chvíli. Po pár měsících se mi to vrátilo k normálu. Pak jsem přišla na olej z kávových zrn a musím říci, že se mi zdá o něco mini-pidi lepší s tím, že ho už používám půl roku a zatím dobrý, navíc mi ksichtík jakoby zmatňuje. Možná je to jen moje doměnka a třeba to za pár týdnů zase skončí, ale zatím se vás ptám…máte s tímto olejem zkušennost. Je tedy dost drahý a úžasně voní po kávě, ale nevím, zda je to EO - esenciílním kávovým olejem, nebo opravdu tím lisováním za studena. Máte ho některá, zkoušela jste jen, co, jak kdy a vůbec…pište všechno, čeho se téma týče, hlavně o tom kefe-oilu. Už se nechci lesknout, jako prasátko pokaždé, když se mám podívat do zrcadla, nebo jít ven. Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2130
8.6.14 17:10

Ahoj,
já jsme začala používat bi-oil jako pokus ozlepšení jizviček po akné, tam teda nějaký extra pokrok nevidím, ale pleť se mi o hodně vylepšila a mastí se o dost méně. (Pro úplnos tmusím říct, že mám půlroční dítě, kojím, a kolik z toho jsou dúsledky různých hormonálních změn a co je bi-oilem, asi s jistotou říct nemúžu. Nicméně před třemi měsíci jsem to měla dost děsné, a tou dobou se s tím i začala. A je mi přes 30.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17358
8.6.14 17:25

@chacki
Nechceš hodit odkaz jaký olej používáš? Mám vyzkoušený růžový, ale ten mě malinko vysušoval, ač mám smíšenou pleť :think: Teď jsem najela na arganový a uvidím. Mám dermatitidu na bradě a i přes ten arg. olej se mi to opět vysušuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
8.6.14 17:30

Ahoj, já jsem z toho na mrtvici. Lesknu se, jako prasátko v alobalu a nevím, co s tím…akne jsem nikdy neměla, sušinka už vůbec ne a fakt jsem zkoušela všechno z přírody a nic nezabírá. Připadám si, jak vcucka, co chodí s ubrouskem a vcucává maz, aby se neskla… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
8.6.14 17:34

Kamoš mi ho dovezl z „Němec“ a stál na naše 480,– 20 ml. Děsný, ale udělám cokoli…aby se ze mě stala sušinka :-) no…cokoli ne. Jinak vůně bohovská…jak kafe nepiju, tak čmuchám, jak feťák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
8.6.14 17:36

Jinak argan, šípek, jojoba, dýňák…komplet všechno, na jaký si vzpomenete jsem vyzkoušela…nic.Snad jen trochu ty dva, co píšu v nadpisu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
8.6.14 17:44

Já tedy na 40 prý nevypadám, hádají mi tak 28,ale to je něčím jiným. Plácám na sebe všechno, co si doma vytvořím a nejsou to zrovna levné oleje, přidávám kys. hyaluronovou, Q10tku, extrakty z jader, bambucké, kokosové, mandlové, kakaové, kávové máslo…atd, ale ta mastnota neustupuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
8.6.14 17:57

S oleji zkusenost na plet nemam, ale lesk mi temer zredukoval krem Mat z rady Sebium od Biodermy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
8.6.14 19:29

Ten používám už asi rok i s micelárkou a emulzí a nic…i matricium jsem zkoušela od Biodermy, ale je to, jako by mě začarovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
8.6.14 19:48

Micelarka z rady Sebium mi mastnotu desne zhorsovala, ta z rady Sensibio byla o neco lepsi. Nakonec si myju oblicej kyselym gelem z lekarny (kozarka posvetila) a je to fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
8.6.14 19:50

A jeste je fajn krem od Rochera EffaclarDuo. A v lete tu matujici bazi pod makeup, taky dobra vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
8.6.14 19:52

A jeste je fajn krem od La Roche-Posay EffaclarDuo. A v lete tu matujici bazi pod makeup, taky dobra vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3599
9.6.14 00:34
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
9.6.14 20:01

A co je to ten kyselý gel? Jak to funguje a kolik to stojí? Jak se to nanáší a vůbec, nesmrdí to? :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
9.6.14 20:06

To vypadá dobře…kde se to dá objednat? Koukám na netu, ale dr Hauschka nikde nevidím? Myslíš, že by to pomohlo…Já mám nakoupených Bioderma šíleně moc…Vrhla jsem se do toho a nakoupila 10 micelárek zelených sébio a růžových seensibio 12 a teď zase zkouším oleje…Ale když to čistím, je pleť jakoby mazlavá, ale po chvilce se zjemní a je to fajn. Já asi po pravdě nerozeznám, co mi dělá dobře a co ne…Připadniu si pořád stejná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat