Olejování miminek po koupeli

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

T499
Povídálka 11 příspěvků 60 inzerátů 23.11.17 12:11
Olejování miminek po koupeli

Dobrý den, chci se zeptat, čím mažete miminka po koupání. Doktorka mi při 6nedělní prohlídce řekla, že slunečnicový olej je k ničemu, ať mažu (teď nevím, jestli řekla olej nebo krém či mléko) něčím komerčním. Je pravda, že malá má sušší pokožku, ale mám pocit, že zrovna moje dr. je dost ovlivněná nabídkou drahé kosmetiky apod. Jaký máte prosím názor vy? Kristýna.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 23.11.17 12:13

@T499 Já mažu mandlovým olejem od Nobilisu a pokožku má dcerka pěknou.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9100 příspěvků 23.11.17 12:16

Používala jsem dětský olej od weledy, johnsons i nivea. Pleť měli kluci pěknou. Když vyrostli používám pleťové mléko od sebamed. Ja zas moc nejsem na mazání rostlinným olejem apod. Musíš najít, co bude male sedět

Uživatel je onlineMar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18990 příspěvků 23.11.17 12:19

Jako říct „mažte dítě něčím komerčním“, to je rada jak stehno (ještě bych pochopila, kdyby doporučila osvědčenou značku, kvalitní,…), takhle to zní jen jako rada od někoho, kdo je proti přírodní (nedejbože alternativní) „kosmetice“.
Za mě, určitě bych nešla směrem Johnson a podobné srágorky plné chemie, konzervantů a navoněné.
Spíš bych popřemýšlela třeba nad esenciálními oleji do koupele (můj oblíbený Karel Hadek), ty umyjí a promastí zároveň a přitom nemusíš na dítě nic patlat a ještě ušetříš za mýdlo :D

https://eshop.karelhadek.eu/detska-serie

Uživatel je onlineMar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18990 příspěvků 23.11.17 12:21

Speciálně tenhle:
https://eshop.karelhadek.eu/…umyvaci-olej

mission84
Kecalka 391 příspěvků 23.11.17 12:25

My používali od Dr. Konrad. Dávali jsme olejicek přímo do koupele (Cutoil) stojí kolem 190,– a pak uz nebylo potřeba mazat a když krém tak zase od stejne znacky AD lotio Chronic za 130,–Kč s tim jsem byla maximálně spokojená. Naše doktorka je proti komerčním značkám a vždy zmiňuje ze jsou jen nehorázně drahý.

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 23.11.17 12:25

Asi 3 tydny jsem mazala astridem, od te dobry nicim. Suchou pokozku nema.

elen-ka
Extra třída :D 11839 příspěvků 1 inzerát 23.11.17 12:27

@T499 mazala jsem oleji, mandlovým i tím slunečnicovým, když nebyly, tak olivovým. Johnson mi nesměl do domu, použila jsem jednou v porodnici, dcera se mi po tom osypala. Přiznám se, že se mě dr. nikdy neptala čím mažu dítě :think: Ale třeba oleje lépe fungují (prý) na vlhké pokožce, takže já jsem odnesla neutřené dítě na přebalovák a napatlala jsem ho olejem, po chvíli utřela. Mezi tím jsem si s ním povídala i při tom mazání jsem jí říkala nějakou vymyšlenou básničku o mazání apod. Pak jsem oblékla.

Jaký olej, je na tobě. Jestli malé nevadí, používej dál. Mandlový se doporučuje pro malé miminka jako nejlepší.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 23.11.17 12:33

@T499 olivový olej.. a nebo potom spešl pro mimča na suchou pokožku, ale nevzpomenu si název :oops:

Sabousek7
Kecalka 275 příspěvků 23.11.17 12:33

Dite jeste nemam, teprve je na ceste. Ale jen tak pro zajimavost co detsky olejicek Aviril od Alpy? Pouzivala jste ho nektera?

Petule030
Kelišová 5695 příspěvků 23.11.17 12:37

Po olejíčcích měl syn pokožu suchou. Zkoušela jsem Aviril, Johnsons, Hipp, Niveu, Weledu. Potom jsme dostali tělové mléko od Nivey a už nemažu ničím jiným. Malý má po něm krásně sametovou pleť a není to moc drahé. Kdybych měla sáhnout po něčem jiném, k oleji se už nevrátím a zůstanu u mlék a krémů. Slunečnicovým olejem jsem mazala jen erárním v porodnici a malý mi hrozně smrděl :oops:

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 23.11.17 12:39

Ja používala u obou dcer Aviril olejicek, asi dva měsíce, potom nebylo potřeba mazat. Milovala jsem tu jeho vůni a občas se s ním mazu sama, hlavně cena je do 30kč.

KristynaTita
Kecalka 369 příspěvků 23.11.17 12:40

Oleje se muzou i na vlhkou pokozku ditete spatne vstrebavat. Weleda aj. nabizi lehka telova mléka, s nimi mam na sussi kuzi lepsi zkusenost.

Petule030
Kelišová 5695 příspěvků 23.11.17 12:40

@Sabousek7 Nádherně voní :srdce: Syn byl po něm strašně suchý, loupal se, olejíčky vysušují. Za lahvičku sice chtějí málo, ale když si to přepočítáš na větší množství, tak moc levno teda nevychází. A potom jsem se tady dočetla, že je to plné sajrajtů. Už bych jím miminko nemazala, ale voní krásně :)

Kamkam
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 23.11.17 12:48

Infadolan… Je to taková „vazelina“ v tubě. Měli to i v porodnici a doporučila mi to potom i dětská sestra u pediatra, když jsem zapomněla, jak se to jmenovalo :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Osudová žena Kaira: Bolest z rozchodu ukrývá mezi řádky na Instagramu

Kaira Hrachovcová (43) se letos na jaře rozpadlo manželství a ačkoliv rány... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama