Olejové radiátory-zkušenosti

47
15.3.21 08:26

Olejové radiátory-zkušenosti

Ahoj, má někdo zkušenost s topením olejovými radiátory? Máme možnost koupit dřevostavbu z roku 2005. Topení je tam zajištěno přímotopy, ty nechceme, tak přemýšlíme, co místo nich a zaujaly nás ty olejové radiátory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1544
15.3.21 15:18

Olejový radiátor je druh přímotopu. Proč nechcete ty stávající?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
15.3.21 22:07

Ano, ale funguje jinak. Klasické přímotopy nechceme, protože když se vypnou, tak je zima a taky přepalují prach. Nikoho právě neznáme, kdo by měl ty olejové radiátory, tak se ptám tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1544
16.3.21 00:23

To jsou poněkud zvláštní požadavky. V posledních desetiletích je trend žeber se zbavit a mít tělesa v podobě různých placek. Olejové radiátory se prodávají hlavně jako přenosné na kolečkách. Když vám ale žebra nevadí, dají se koupit i k zavěšení na zeď. S tou tepelnou setrvačností bych byl opatrný. Elektrika je extrémně drahá, je potřeba s ní šetřit a mít ke každému radiátoru nějaký programátor. Při jeho nastavování se bude muset se setrvačností těles počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31025
16.3.21 08:54
@StellaAlba píše:
Ahoj, má někdo zkušenost s topením olejovými radiátory? Máme možnost koupit dřevostavbu z roku 2005. Topení je tam zajištěno přímotopy, ty nechceme, tak přemýšlíme, co místo nich a zaujaly nás ty olejové radiátory.

Já je používám běžně v mezidobí, kdy je už na normální topení teplo, ale večer si chce člověk přitopit. Nebo mimo topnou sezónu, když je chladno v létě atd.

Mám teda jenom ty menší. Vytopí, ale olej má tendenci po čase unikat. Zkoušela jsem různé značky, dělají to všechny.

A upřímně, bála bych.se mít je puštěné, kdybychom nebyli doma. :think: (pochopitelně, že se mi to už mockrát stalo, že zůstaly zapnuté, ale schválně ti nedělám)

Mají termostaty, vypinajinanzapinaji se samy. Ale zase tak dlouho rozpálené nevydrží.

Vytápět jen jimi bych určitě nechtěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
16.3.21 12:23

@Bábrdl děkuji za zkušenost, můžu se ještě zeptat, jaké značky jste měli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat