Reklama

olejové vlhčené ubrousky - doma vyrobené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

slunickop
Stálice 94 příspěvků 30.07.09 20:56
olejové vlhčené ubrousky - doma vyrobené

Ahoj, chtěla jsem se zeptat a určitě to tu budete někdo vědět......ze separačních plenek , myslím, že Popoliny/ale asi je jedno z jakých/ se prý dají vyrobit olejové ubrousky…můžete poradit?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 30.07.09 21:30

Ahoj, ja delam teda z fleecu, ale myslim, ze princip muze zustat stejny…

Mam nastrihane fleecove ubrousky, naskladam je do misky, uvarim hermankovy caj (suseny hermanek preliju varici vodou, zadny sackovy :D ), po vylouhovani scedim a priliju trochu oliv. oleje. Rozmicham a pak ty ubrousky zaliju, ne tolik, aby v tom plavaly, jen aby se vsecvhny nasakly. fakt staci trochu. Musim rict, ze to naadherne voni a ze prcek po tom mel prdelku jako z alabastru 8) :wink:

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 30.07.09 22:12

Ahoj, já zatím meju doma teplou vodou, na ven mám jednorázový ubrousky z dm, ale na doma mám plenkový ubrousky, mám 30ks, nejsou úplně levný, mohla jsem rozstříhat starý plíny, ale to obrubování by mě zmohlo.
A jsou jemnější než klasika plenky a určitě by šli taky navlhčit, jak psala Danylea

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 30.07.09 22:16

Přímo na výrobu domácích ubrousků je určený olejíček Medvídek od Eoné. Dělá se z něj vždy čerstvá emulze s vodou do zvláštní lahvičky se sprejem (nutno přiobjednat). Emulze se nastříká na ubrousek nebo přímo na zadeček. Je to stejný princip, ale pohodlnější.

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 30.07.09 22:18

Jinak ty separačky Popolini jsou celulózové a přijdou mi na to vhodnější než jiné, které bývají viskózové (ty, co znám).

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 30.07.09 23:12

Taky holky dost používaly nastříhaný Perlan, myslím, že tady třeba Suvik to tak taky má. Někdo to máčí jen ve vodě, že i tak je to super.
My shniloni, jejichž děti mají prdelku jak z alabastru na každý pád, žádné čajové výluhy dělat nemusíme :oops: .

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 30.07.09 23:27

Luco , vidíš, ten rozstřikovač jsem chtěla.

Blbej dotaz, když v rozstřikovači smíchám vodu a olej a těsně před použitím protřepu, smíchá se to? Jsem ho dnes po pátý přebalovala, poseru, a už jsem to dělala, že jsem namočila a pak na to kápla olejík.

Hilda
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 31.07.09 08:10

ahoj baby,
Haipa-daipa vyrábí ubrousky dělaný na domácí vlhčení http://www.e-plenky.cz/…il_zbozi.php?… :wink:

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 31.07.09 10:31

Taky používám nastříhaný perlan a máčím ve vodě. I venku ho poleju vodou z petky. Akorát nevím, jak moc je to přírodě přátelské. Jestli je to taky dobře odbouratelný, jak ty viskózové a celulózové ubrousky.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 31.07.09 10:55

nestacilo by ten ubrousek namocit ve vode a pokapat olejem z lahvicky? Asi ne, co?
A jde dat normalni olej do rozprasovace na vodu?

Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 31.07.09 10:57

Ahojky
Perlan je plně rozložitelný 100%viskoza.

A mám jiný dotaz, jak dlouho vám v lednici vydrží ta emulze doma dělaná :idea: ? Já to zkusila 2× a než jsem to stihla spotřebovat, se mi to okazilo- já si hned říkala, že to je divné, bo heřmánek je dost kazivý, ale zkusila jsem to. Čtvrtý den už to bylo pokažené :cry: . Dala jsem tam teda vše dle původního receptu Heřmánek, olej, šampon i aroma…

Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 31.07.09 10:59

Jo jinak často dělám i to, že si na kuchyňské utěrky(ty papírové) dám olejíček a tím utírám..

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 31.07.09 11:35

Čus, ten rozstřikovač je super vychytávka (ale voda z PET flašky bohatě postačí taky :wink: ). V Medvídkovi je tuším nějaký emulgátor, takže se to spojí protřepáním. Ty domácí emulze jsou různý, z černého čaje s mandlovým olejem, z heřmánku, s olivovým olejem, řekla bych dle chuti a kožního naturelu dítěte :wink: (já heřmánek na tu naši citlivku radši zkoušet ani nebudu :-) ). No a já lemra jsem si koupila toho Medvídka a momentálně jsem líná to i lít do rozstřikovače (děsný co), takže používám jen vodu.

Perlička a Perlan jedno a totéž jest, Perlička je od Eoné, Perlan k dostání v lékárnách, ale tuším se musí stříhat, protože jsou to velké kusy.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 31.07.09 11:41

Jo o, perlan , musí se doma nastříhat. Prodávají různě velké kusy.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34050 příspěvků 31.07.09 12:15

A na kolik vyjde perlan? Me tedka kamoska prodala roli separacek 100 ks za 150, celulosove, pratelne 3-4×.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Duo Los Čiperos v akci: Růženku Kopřivovou neprobral ani princ Jágr

Není každý den posvícení! Jaromír Jágr (46) se na rozlučku Radka Štěpánka,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >