Olga, Olívie nebo Stella?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 15:56
Olga, Olívie nebo Stella?

Ahoj,
vím, že rozhodnout stejně musíme já a manžel, ale ráda bych znala názory jiných lidí (ideálně pak třeba nositelek daného jména, a někoho, kdo má jméno v okolí).

Po dlouhém mnohonásobném listování kalendářem se nám vykrystalizovala tato 3 jména. Příjmení je 3-slabičné, spíše měkké, české a běžné, s koncovkou -ová. Nic typu Koďousková nebo Pytlíková apod., prostě obyč neutrál.
Již máme holčičku Jůlinku, ale nejsme zas typy, že by jména musela super ladit.

Olga - líbí se mi k příjmení, je to manželův favorit. Má mnoho variant oslovení (Ola, Olča, Olinka, Oluška…). Jako negativa vidím oslovení Olina (Měla jsem spolužačku Olinu a z tohoto oslovení jsem měla osypky já i ona.) Pár nositelek tohoto jména znám a mezi nimi převládá spíš nespokojenost se jménem. Je trošku tvrdší.

Olívie - pasuje k sestře (Olívie a Jůlie, Olča a Julča), oslovení má více méně podobná jako Olga. Ale mám zas trošku obavy, že by ji třeba říkali Olivka nebo Oliva. Pardon, ale to mi přijde fakt divné (jak kdyby se někdo představoval třeba Jahoda). Když se jí bude říkat stejně jako Olze (Olča, Ola, Olinka), zas vlastně nikdo nebude vědět, že je to Olívie a ne Olga.

Stella - můj dlouhodobý favorit, ale v poslední době mám pocit, že je jich nějak moc. K příjmení celkem sedí, je jednoduché a líbí se mi i jeho význam (hvězda). Možná drobné negativum je dvojité l, ale myslím si, že v tomto jménu nijak nerazí.

Co myslíte? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
svapi
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 26.01.19 16:00

Mně se moc líbí jméno Stela :) vyberte dobře! :srdce:

Kriss Tina
Echt Kelišová 7595 příspěvků 26.01.19 16:04

Mě se líbí Olívie, Olga je takové tvrdé a Stella je docela časté jméno je jich už hodně :think:

Uživatel je onlinepanenka87
Extra třída :D 13475 příspěvků 26.01.19 16:04

Olivia.
Mám totiž Olivera. :lol:

Pínečka
Kecalka 133 příspěvků 26.01.19 16:07

Mám kamarádku Olgu a své jméno nesnáší kvůli tomu, že je tvrdé. Radši se představuje jako Olina.
Mně se libí Olivie, ale je pravda, že se jim často říká Olivko. Stellinek je teď hodně ;)

Hoa Mai
Kelišová 6000 příspěvků 19 inzerátů 26.01.19 16:09

Stela je hezke,ale jak rikas,je jich ted hodne,u synu ve skolce 3. Olga me osobne se nelibi. Zato Olivie se mi libi moc,mela jsem ji i ja ve vyberu pro holcicku,ale partnerovi se nezdala. Mam kolegyni Olivii a diky ni se mi to jmeno zalibilo.

Ariadne
Echt Kelišová 8760 příspěvků 26.01.19 16:11

Znám dvě Olívie a říká se jim Olivinko, Olco, Olinko, Ola atd. Je to krásné jméno a asociace na jídlo mě nenapadla. Asi jako my máme Alberta a asociaci na obchod tedy nemáme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 16:12

@Hoa Mai Vůči té Olze má hodně lidí jakousi osobní averzi, to už jsem si všimla. Já mám toto jméno ráda možná i proto, že se tak jmenovala moje velmi hodná prateta. Ještě k té Olívii - můžu se zeptat, jak kolegyni říkáte, resp. jak se představuje? Já v okolí žádnou Olívii (ani Olivii) neznám a tak se trošku bojím aby to nesklouzlo k té Olivě. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 16:15

@Ariadne Albert je ale taky moc hezké jméno :) Je vznešené a taky by mě jako první nenapadl Supermarket, i když tam často chodím nakupovat :D U kluka jsem ho měla ve výběru, ale neprošlo přes manžela. Pro případného kluka (ale prý na 90% bude holka) máme jiné ne příliš obvyklé jméno.

Uživatel je onlineGinella
Kecalka 179 příspěvků 26.01.19 16:16

Mě se teda moc líbí Olívie. Olga je takové hrozně tvrdé jméno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 16:25

Olga je krásné jméno. Kdybych ještě někdy měla dcerku, uvažovala bych o něm, ale jak jen zařídit, aby jí neříkali Olino? Stellu jsme měli jako variantu pro syna, ale teď je jich nějak hodně… Navíc jsme se s manželem nějak neshodovali na počtu L :)

thrisamanx
Kecalka 107 příspěvků 26.01.19 16:28

Já znám jednu Olívii, ona sama se představuje jako Olivka, oslovují ji tak i ostatní. Přijde mi to milé, taky jsem přemýšlela nad jménem Olívie právě kvůli tomu oslovení Olivka. Je to roztomilé.
Olga je krásné, nicméně tvrdé. Moje teta se jmenuje Olga, taky jsem nad tím uvažovala, ale strašně špatně se vyslovuje.
Stella ne. Není to ani hezké jméno, navíc jich je poslední dobou plno.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 26.01.19 16:32

Olga je naprosto příšerné. Mám v rodině tři a všechny to jméno nenávidí a vůbec se jim nedivím

Russet
Extra třída :D 13975 příspěvků 26.01.19 16:44
@Anonymní píše:
Ahoj,
vím, že rozhodnout stejně musíme já a manžel, ale ráda bych znala názory jiných lidí (ideálně pak třeba nositelek daného jména, a někoho, kdo má jméno v okolí).

Po dlouhém mnohonásobném listování kalendářem se nám vykrystalizovala tato 3 jména. Příjmení je 3-slabičné, spíše měkké, české a běžné, s koncovkou -ová. Nic typu Koďousková nebo Pytlíková apod., prostě obyč neutrál.
Již máme holčičku Jůlinku, ale nejsme zas typy, že by jména musela super ladit.

Olga - líbí se mi k příjmení, je to manželův favorit. Má mnoho variant oslovení (Ola, Olča, Olinka, Oluška…). Jako negativa vidím oslovení Olina (Měla jsem spolužačku Olinu a z tohoto oslovení jsem měla osypky já i ona.) Pár nositelek tohoto jména znám a mezi nimi převládá spíš nespokojenost se jménem. Je trošku tvrdší.

Olívie - pasuje k sestře (Olívie a Jůlie, Olča a Julča), oslovení má více méně podobná jako Olga. Ale mám zas trošku obavy, že by ji třeba říkali Olivka nebo Oliva. Pardon, ale to mi přijde fakt divné (jak kdyby se někdo představoval třeba Jahoda). Když se jí bude říkat stejně jako Olze (Olča, Ola, Olinka), zas vlastně nikdo nebude vědět, že je to Olívie a ne Olga.

Stella - můj dlouhodobý favorit, ale v poslední době mám pocit, že je jich nějak moc. K příjmení celkem sedí, je jednoduché a líbí se mi i jeho význam (hvězda). Možná drobné negativum je dvojité l, ale myslím si, že v tomto jménu nijak nerazí.

Co myslíte? :)

Ze jmenovaných Stella. Mám kamarádku Olinu a osypky se mi z toho nedělají :nevim: Olga je hezké jméno pro dospělou ženu, malé se může říkat Oli.

Lainaire8
Závislačka 2518 příspěvků 2 inzeráty 26.01.19 16:45

Stella

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >