Oligohydramnion a dítě zadečkem dolů

Anonymní
6.8.20 03:06

Oligohydramnion a dítě zadečkem dolů

Ahojky, mám depku a potřebuji se vypovídat a trochu uklidnit. Jsem ve 3. trimestru a doktorka mi zjistila na ultrazvuku oligohydramnion, tedy málo plodové vody. Dokonce mě poslala i na pohotovost na měření průtoku a monitor, zatím je vše ok, ale opět mi potvrdili, že AFI je kolem 7-8. Včera na kontrole ve 33 TT. žádná změna, malý prý nemá žádnou plodovku za zádíčkama a nohy má natažené před obličejem. Doktorka vypadala v klidu, že prý nevidí nic špatného, ale pro jistotu mě převedla do rizikové poradny do nemocnice, jdu tam příští týden. Mám strach, že se přehlédla nějaká vývojová vada, nebo že konec pánevní způsobí dítěti nějaké komplikace, že třeba kvůli té poloze nebude moci chodit, bude mít problémy s pánví, nebo plícemi… :zed:
Měla některá z vás stejnou diagnózu a dopadlo to v pohodě? Pořád mě to užírá… Navíc mi doktorka potvrdila, že s touhle diagnózou to bude určitě plánovaný císařský řez.. :zed:

Díky za odpovědi a pardon za chaotický popis…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2224
6.8.20 06:19

Oligohydramnion takhle ke konci by snad neměl znamenat nic hrozneho, ale na cisare bych se asi byt tebou psychicky připravila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64155
6.8.20 06:28

Dcera byla KP a naprosto v poradku.
Na cisare se priprav a mozna bude driv?
Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
6.8.20 06:30

Chlapec i se většinou KP přirozeně nerodí, většinou se dělá CS takže se na něj raději příprav. A pokud je doktorka v klidu tak bych neplasila. Ví co dělají a stresem v těhotenství si moc nepřidáš ;) miminka jsou jak z gumy a rozhodně nejsi jediná, která má takto napojované mimco. Taky jsem ho měla (ale dikybohu se v 37 TT otočilo) a problémy s chůzí, plícemi, nohama nemá… Spíš bych ji občas potřebovala na chvíli zastavit v běhu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
6.8.20 06:30

Ahojky snad tě trochu uklidní, že já byla přesně tennhle případ, když mě mamka čekala. Málo plodové vody, KP. Tehdy do ní doktor šáhl a otočil mě, takže jsem šla nakonec přirozeně, což se dnes už nedělá. Nicméně jediný problém jsem měla jako malinká s vpáčenými kotníky, ale díky zasádrování nožiček a ortopedickým botám to srovnali.
Určitě ale nebude problém u každého, kdo má míň plodové vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
6.8.20 07:13

Ja měla sice plodové vody normálně, ale syn byl KP od 33tt už stabilně, i se tak narodil a vůbec žádné komplikace z toho neměl, jenom asi 2 dny měl nohy jako žába :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.8.20 07:46

@jita22 @blumen Císař se prý dělá nejpozději týden před termínem.. Jak byste se připravovaly vy? Já už si našla, jak to probíhá a jsem z toho jenom vyděšenější…

• Citovat
  • Nahlásit
1148
6.8.20 08:24

Nijak jsem se nepřipravovala, prostě jsem se dostavila do nemocnice. Nezmatkuj, není to žádná hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2224
6.8.20 11:57
@Anonymní píše:
@jita22 @blumen Císař se prý dělá nejpozději týden před termínem.. Jak byste se připravovaly vy? Já už si našla, jak to probíhá a jsem z toho jenom vyděšenější…

Nijak, jen bych se smířila s tím, že pravděpodobně bude :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama