Reklama

Oligoteratozoospermie zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nellys85
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 03.01.17 17:11
Oligoteratozoospermie zkušenosti

Ahojky,
snazime se uz skoro 4 roky o první, ja driv anovulacni cykly, po lecbe ŠŽ jsem nyni rok a půl ok, jenze stale se nedaří, manzel mel prvni spg asthenozoospermie, nyni oligoteratozo­ospermie, jedine co ma lepsi je pohyblivost, jinak vse horsi,13 mil. a jen 1% morfologie, minule mel 10%…,byli jsme i na imuno a genetice, on je ok, ja mam leidenskou mutaci a byli mi zjisteny zvysene protilatky na chlamydie, pry jsem nekdy v minulosti prodelala tuto infekci.Je na tom nekdo podobne a přesto prirozene otehotnel? Cpu do nej macu, ecko, selzink…uz nevime kudy kam :,(

Reklama

Reakce:

Kikuška90
Neúnavná pisatelka 19137 příspěvků 03.01.17 17:24

Tadyyyy :) U nas je teda problem jen se SPG, ale zato jsme ho meli mnohem horsi jak vy. Zkusili jsme 2× IVF a nic. Po 4 letech jsem otehotnela prirozene a jsem ted v 36. tydnu. Netusim, co nam nakonec pomohlo. Jen jsme se vykaslali na vsechny doplnky stravy a vitaminy ale zacali jsme chodit do posilovny a behat.

Tynkycat2
Extra třída :D 11458 příspěvků 03.01.17 17:40

Máme, manžel měl stejnou diagnózu, nevím jestli těch 13 milionů máte v mililitru, nebo celkem, my jsme měli morfologii 1% a množství 1 mil/ml a přesně před rokem v lednu už neměl ani ten milion… momentálně jsem v 33 týdnu těhotenství a přirozeně.
Zadařilo se nám po dvou letech snažení. Já měla jen drobnější komplikace, ten zádrhel byl na straně partnera. Já věřila tedy hlavně ivf, manžel se hecnul a vyrazil k léčiteli. Bral také vitamíny plus nějaké kapky, od léčitele jsme měli přesně napsáno které vitamíny koupit, ne že by nám on sám něco prodával, byly to věci běžně dostupné v lékárně, jen asi věděl které vitamíny mají nějaký význam. Ještě to mám někde napsané co jsme brali. Pamatuju si, že Maca byla od Dr. Popova a brali jsme oba dvě tablety denně a místo slezinku měl Bioaktivní selen a zinek a také měl nějak nadávkovaný koenzym Q10, první týden nebo dva bral dokonce dvojitou dávku a až potom bral jen doporučenou denní dávku. Hrabala jsem se v nějakých studiích a opravdu jsem našla velice příznivé účinky koenzymu na spermie, tuším že to bylo hlavně na pohyblivost, byly to výzkumy, které prokazatelně ukazovaly účinnost, protože mužům, kterým bylo podáváno jen placebo se spermiogram nezlepšil. To jen co si tak pamatuji, ještě něco jsme brali. Nevím jestli může mít na snažení vliv i psychika muže, protože od toho pána přijel fakt hodně nastartovanej, nebo jestli nám opravdu pomohl on, nebo ty vitamíny, každopádně dva měsíce po tom co tam byl jsem zjistila, že jsem těhotná.
Kdyby jsi chtěla ještě podrobněji popovídat, tak napiš zprávu. V každém případě ale vidíš, že nic není ztraceno :kytka:

Lentilkaaa83
Závislačka 3032 příspěvků 03.01.17 18:35

Přítel má to samé. Po prvním spermiu jsem pořídila selzink, E, macu. Nutno říct, že přítel nekuřák, alkohol příležitostně, sportuje a jí narozdíl ode mě zdravě. Bohužel, nepomohlo a druhý spermio bylo ještě horší. Nakonec jsme šli do IVF a při tomto odběru bylo zase spermio tragické, nicméně vyšel hned první pokus, tak se zadařilo aspoň takto.

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 03.01.17 18:40

Manžel taky s touto diagnosou.. Měl cca 2-3 milony na mililitr a jen ojedinělý výskyt pohyblivých zdravých spermií.. První dítko přirozeně po pár měsících nechránění se (nesnažili jsme se, jen se přestali chránit a spolehli se na jeho diagnosu jako antikoncepční metodu ;) ), druhé máme po dvou letech marného snažení nakonec z IVF.. Nevěřila jsem, že zázrak se stane 2× a čas letěl ;) A ted už se 4 roky nijak nechráníme a těhotná nejsem.. Takže asi tak.. zázraky se dějí, ale.. Hodně štěstí.

nellys85
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 03.01.17 18:53

@Tynkycat2 pred rokem mel 15 mil.na ml, celkem 63 mil.,ted 13 mil.na ml, celkove nevim, pohyblivost pry v normě, ph je ok, ztekuceni ok, jen ta morfologie z 10% sla na 1% a to si myslim je zásadní problém. Ještě me napadá, jestli nevadí i ty moje protilatky na chlamydie, gyndarka tvrdi, ze ne, ze je to prodelana infekce a atb se na to nedavaji.Tak to jsem rada, ze je na tom nekdo jako my a přesto se povedlo. Manžel uz je z toho taky psychicky v háji, nejak to na nej dolehlo, vsichni znami kolem těhotní a my porad nic.Ten prvni rok se to dalo, ted uz je to na palici :,(

nellys85
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 03.01.17 18:55

@lekarnicka28 gratuluji a doufam, ze nas po tech letech taky potka zazrak, prece jen je mi 31 a manželovi 35 a lepsi uz to nebude…

nellys85
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 03.01.17 18:57

@Lentilkaaa83 ja prave se ivf zatim vyhybam, je to narocne financne a asi to nedam psychicky, byla jsem před pul rokem na hsg na zjisteni průchodnosti a omdlela jsem tam jeste pred zakrokem :(

Tynkycat2
Extra třída :D 11458 příspěvků 03.01.17 18:59

@nellys85 to máte oproti nám stále moc hezké výsledky.. A vy nechoďte ani do CARu? Nezkoušeli jste ani inseminaci? Čtyři roky řešit neplodnost jen s gynekokogem je dlouhá doba..
Jestli se ti něco nezdá, porad se i jinde, ale to vaše spermio zase úplně taková katastrofa není i když v pořádku to samozřejmě taky není

Lentilkaaa83
Závislačka 3032 příspěvků 03.01.17 19:06

@nellys85 no já to taky těžce nesla. Dokonce hůř jak přítel. Ale ten byl hned pro. Když je ta možnost, že dr pomůžou. Taky jsem se děsila financí, ale naštěstí to klaplo hnedka. Zkoušeli jsme i jedno IUI a to mi tam řekli, že šance na přirozené je max 1 % a že se může stát, že časem nebudou žádné spermijky. Každopádně držím pěsti

nellys85
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 03.01.17 19:14

@Tynkycat2 do Caru jsme sli po dvou letech co to neslo, cpali do me clostil kvuli anovulaci, zkousel se pregnyl a casovany styk, nakonec jsem si sama nechala vysetrit šž a ejhle, to byl ten problem u mě, prosli jsme genetikou, imuno…pak jsem to vzdala a zkouselu jsme přirozeně…IUI vzhledem k mé fobii ze strikacek, krve a omdleni pred hsg teda nevim jak bych dala…takze spoleham na to, ze s vejcovody problem nemam…ale pry ty chlamydie zpusobuji srusty, tak u me jedine laparka.No uz zaciname mit pocit, ze nam asi neni souzeno mit dítě. :zed:

nellys85
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 03.01.17 19:24

@Lentilkaaa83 my by jsme ted uz i na to ivf nejak nasetrili, ale jak rikam, asi by me pred transferem museli uspat, jsem na tyto veci hrozna sragora, hned omdlivam :lol: :oops: Ty injekce bych se kdyztak domluvila s dr aby mi je pichali, stejne me to nemine az budu tehu, mam leidena.

Lentilkaaa83
Závislačka 3032 příspěvků 03.01.17 20:53

@nellys85 hele samotný transfer je v pohodě. Je to jako gynekologické vyšetření. Hlavně já ani nevěděla co dr dělá kdyby to nekomentoval. :mrgreen: Nejsem si jistá ale myslím ze někdo měl místo injekce na stimulaci nějaký nosní sprej.

M_Vladim
Kelišová 7141 příspěvků 20.01.17 21:14

Nerad tapetuji, snad mi to admini odpustí, myslím to upřímně:

Receptík - chlapi sobě

Zlepšuje kvalitu ejakulátu a tím i plodnost.
Sice nečekejte zázrak, ale zvýšení objemu až o 80 %.
Je to individuální. Účinnek se projeví asi za dva, v plodnosti později týdny.

L-Arginin 2 x denně 1000 mg, berte po jídlu.
lecitin, denně 2000 - 2500 mg - nepřekračujte dávku
1×1000 mg vitamin C se zpožděným uvolňováním po ránu
zinek 40 - 50 mg za den - nepřekračujte dávku, jinak vám bude po týdnu zle ( bývá i s vitaminem C)
vitamín E, 1×100 mg tocoferolu
2 litry vody denně, přičemž se kafe nepočítá, je za 0 litrů vody.
Za každý stupeň nad 25 stupňů 0,2 l vody navíc.
pygeum (výtažek z kůry Pygeum africanum - slivoň africká).

Uvedená směs bude mít celkově pozitivní dopad na vaše zdraví, nejen na cílenou oblast. Něco to stojí, ale není to až taková tragedie, je o srovnatelné s některými „super“ přípravky a funguje to.
A další zdánlivě primitivní věc: dostatek spánku.

Pro muže u nás byl lék Proviron (účinná látka mesterolon). Už šest let není. Připadá mi to jako schválnost.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama