Reklama

Oloupaný jazyk s rozšířenými papilami

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 22.12.17 14:24
Oloupaný jazyk s rozšířenými papilami

Dcera 3,5 roku má jakoby oloupanou špičku jazyka (asi do 1/3) a na té oloupané ploše zvětšené papily. Barva jazyka normální. Jiné příznaky nemá, žádnou teplotu, vyrážku, zchvácenost… Má trošku rýmu a kašel (ten se s ní táhne už 2 týdny, ve školce se to vždy přiživí). Nevíte, co ten jazyk může znamenat? Všimla jsem si toho až teď, takže pokud k lékaři, pak jedině na pohotovost, tak potřebuji vědět, zda je tam s tím vůbec obtěžovat… Díky.

Reklama

Reakce:

LaraA
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 22.12.17 15:03

Oloupany jazyk je pri spale

Stevia
Závislačka 3574 příspěvků 22.12.17 15:31

Jj, spála…taky ji teď mladej má. bez teplot, bez všeho, vyšla pouze ze stěrů..

Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 22.12.17 15:58

Fakt? A ta spála byla úplně bez příznaků? Dítě jako zdravé? 8o

Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 22.12.17 18:16

Tak jsme jeli na pohotovost. Není to spála, ale tzv. mapovitý jazyk, jedná se o střevní dysbiózu + nedostatek B vitamínů.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.12.17 21:20
@Markéta Fe píše:
Dcera 3,5 roku má jakoby oloupanou špičku jazyka (asi do 1/3) a na té oloupané ploše zvětšené papily. Barva jazyka normální. Jiné příznaky nemá, žádnou teplotu, vyrážku, zchvácenost… Má trošku rýmu a kašel (ten se s ní táhne už 2 týdny, ve školce se to vždy přiživí). Nevíte, co ten jazyk může znamenat? Všimla jsem si toho až teď, takže pokud k lékaři, pak jedině na pohotovost, tak potřebuji vědět, zda je tam s tím vůbec obtěžovat… Díky.

právě jsme skončili atb, tohle měl kluk a spála.. tedy spálová angína. Je fakt, že měl i horečky, ale to až potom a vyrážka taky až cca po 3 dnech.. jazyk červený po cca 2 dnech.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.12.17 21:22
@Markéta Fe píše:
Tak jsme jeli na pohotovost. Není to spála, ale tzv. mapovitý jazyk, jedná se o střevní dysbiózu + nedostatek B vitamínů.
:think: jej. a jak se to léčí? jen vitamíny? Jinak dělali test na spálu? stěr z jazyka?

Markéta Fe
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 28.12.17 13:51

@martina.se Paní doktorka ji komplet pečlivě prohlédla (stěr nedělala), vše bylo OK, žádná vyrážka, navíc, jak jsem pochopila, je u jazyka důležitá nejen ta struktura, ale také barva - jazyk dcery měl barvu standardní, takže vše OK. Dostali jsme doporučení na B-komplex (dávám kapky) a dále dávám probiotika a víc hlídám stravu (aby snědla vždy alespoň kousek zeleniny, embargo u babiček na vánoční cukroví apod.). S odstupem pár dní mohu nyní potvrdit, že to opravdu spála nebyla.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >