Olynth v počátku těhotenství

1.2.11 09:08

Olynth v počátku těhotenství

Ahoj holky,
mohly byste mi, prosím, někdo poradit ?? Dneska jsem objevila slabou čárku na tt (tak 4. tt), mám ukrutnou rýmu a pomáhá mi jen olynth. Je možné ho užívat ??
Díky za rady !!!
Evelína

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1662
1.2.11 09:20

Ahoj,v letáku píšou, že to nedoporučují,ale já měla rýmu celý těhotenství tak jsem je užívala i tak.Ale stříkala jsem jenom když to bylo akutní a menší množství

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
1.2.11 09:31

Ahoj, já v začátku těhu marodila s angínou, trápila mě i silná rýma a doktor mi výslovně řekl, že mi žádné kapky do nosu nepředepíše, že mi to nedoporučuje. Zkus třeba inhalovat, ať se Ti trochu uleví a uvolní dýchací cesty, ale ten olynth bych radši přecejen nebrala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1812
1.2.11 09:37

lepší je vincentka nebo mořská voda ve spreji(sterimar nebo jak se to jmenuje, ale to ti neuvolní). já mám rýmu skoro celé těhu a dr. mi řekla, že jediné co z těhle kapek do nosu mužu, je právě olynth, píšou to i na netu, že ten se muže, tak si kupuji dětský, ale šetřím s ním jen když opravdu nemužu dýchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
1.2.11 09:37

ahoj, ked uz musis, tak si kup olynth pre deti 2-6 rokov.
a davaj so ho len na noc, cez den to nejako vydrzis. viem o com pisem, som alergicka :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1812
1.2.11 09:41

viz internet :

Na rýmu
Nepříjemný pocit ucpaného nosu způsobuje zánět nosní sliznice. K jeho zmírnění se používají nosní kapky nebo spreje. Některé z nich jsou bezpečné i v těhotenství, a to zejména v šetrnější sprejové formě. Podle odborníka v oboru léčiv PharmDr. Tomáše Anděla, PhD., je možné použít nosní spreje s účinnou látkou oxymetazolin (např. v přípravcích Olynth či Otrivin) nebo s látkou xylometazolin (přípravky Nasivin či Oxamet). Nevhodné jsou pro těhotné ženy se zvýšeným krevním tlakem, protože takový problém mohou ještě zhoršit. Tyto spreje by se neměly používat déle než jeden týden, tedy pouze po dobu akutního trvání příznaků. Nadměrné užívání může vést k poškození sliznice a krvácení z nosu. Je nutné pečlivě dodržovat dávkování a v případě jakýchkoliv nejasností se poradit v lékárně. Možností jsou i slabší, méně koncentrované přípravky určené pro děti. Zcela bez obav můžete proti rýmě použít spreje s mořskou vodou, např. Sterimar, s vincentkou - Vincentka spray nebo Pinosol nosní kapky a mast s obsahem silic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.11 10:54

ahoj, já jsem taky v těhotrnství měla a mám pořád rýmy - doktorka mi doporučila nosní sprej NASIC pro novorozence, můžou je užívat mimina od narození, takže je šetrný i pro těhu a mně pomáhá, pak to jetě řeším tak, že si vytírám v nose konopným balzámem, je větrový a protáhne mě. je čistě přírodní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama