Omáčky k masu z grilu

30.12.19 09:45

Omáčky k masu z grilu

Ahoj všem. Přišla jsem si pro pomoc. Dostali jsme k vánocům gril, ale můj problém je v tom, že nejsem ještě pořádná kuchařka a neumím dělat zvlášť omáčky k masům. Mohla by mi nějaká hodná duše poradit jak dělat zvlášť omáčky? Mockrát děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2933
30.12.19 10:16

Tak zalezi jestli chcete maso nakladat nebo jen udelat na prirodno. A taky co je to za grill. Pak si muzete udelat cokoliv podle sve chuti nebo koupit v obchode uz udelany. Spousta z nich neni spatnych ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 10:19

@Cenarius přírodní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5748
30.12.19 10:23

Já mám ráda tento, ale je to prasárna.

zakysaná smetana (půl malého kelímku)
kečup (asi dvě lžíce)
dva stroužky česneku najemno nastrouhat
dochutit solí podle chuti

Někdy dávám místo zakysanky majonézu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.19 10:33

@Tableta uloženo. Děkuji moc :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47775
30.12.19 10:53

Taky jsme si nadelili kontaktni gril Tefal. Dneska bude prvni zkouska, jestli funguje.
Mame nalozeno kureci maso, budou opekacky a tatarka :oops:. Chlap a decka maji radi franc. dresing nebo vsichni mame radi tzatziky.
Ptala jsem se, jestli nechteji udelat syrovou omacku a dneska nechteji, at to mame takove jednoduche.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1385
30.12.19 10:55

My teda pouzivame kontaktni gril jen v zime, kdy se neda pouzivat klasicky gril. Ale celkove se u nas griluje opravdu hodne casto. Omacky k masu stridam a nejcasteji delam z tech studenych cesnekovou a bylinkovou a z teplych hribkovou a peprovou. Cesnekova-majoneza, bily jogurt, sul, pepr, cesnek. U bylinkove dam misto cesneku smes bylinek co posbiram po zahrade. Kdyz delam peprovou tak dam do kastrolku smetanu, do ni pridam pepr (idealne zavareny pokud sezenes) a varim to dokud to trosku nezhoustne, pripadne trosku dohustim moukou. Hribkovou delam tak, ze z mrazaku vyndam zamrazene hribky (ale muzes dat i zampiony), pridam smetanu a varim, pak akorat dochutim, pripadne taky dohustim. Vsechno jsou to jednoduchy par minutovy recepty, tak se do toho bez obav pust ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1385
30.12.19 10:58

@Kelsey Tefal mame taky, my mame Optigrill a nasi maji ten levnejsi bez tlacitek. Zkousela jsem oba, ale ten s tlacitky je proste nesrovantelne lepsi. Urcite budete spokojeni. My ho pouzivame jen asi 4 mesice v roce, ale spokojeni jsme moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47775
30.12.19 11:58

@Ernais jj, taky mame Tefal Optigrill. To muj muz zkoumal, nez to objednal, ktery ma nejlepsi recenze.
Nase decka zboznuji tortily a na svacinu chteji tousty, takze to byl hlavni duvod koupe, at se mi lip delaji ty tortily a tousty, ze stary toustovac byl hodne opouzivany a vic kramu doma nechci. Takze jsem chtela uni stroj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
30.12.19 12:02

@Kelsey jak delate syrovou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47775
30.12.19 12:08
@boltova píše:
@Kelsey jak delate syrovou?

Na panvi orestuji cibulku, pak dam syr (nivu nebo podle chuti rodiny), zaliju smetanou, pridam pepr, muskatovy orech, provarit a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
30.12.19 14:38

Grilovací recepty přebírm od tohohle chlapíka :) https://www.youtube.com/playlist?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama