Omezení hmotnosti na mostě jak to je?

2209
21.4.17 15:42

Omezení hmotnosti na mostě jak to je?

Mám dotaz, díky opravám na silnici musím jezdit objížďkou kde je most se značkou zákaz vjezdu nad 1,5t. V techničáku mám uvedenou provozní hmotnost 1450kg ale maximální 1900kg. Můžu na most?
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

457
21.4.17 16:01

Pokud vážíš do 50kg, tak ano, jinak ne… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
21.4.17 16:02

@spiky01 Řekla bych, že nenaložený (prázdný auto) vjet může, naložený ne. :think:

• Citovat
  • Upravit
7497
21.4.17 16:02

Podle selského rozumu bys na most můžeš, pokud v té době budeš mít váhu do 1,5t, tedy zřejmě tu provozní (tedy bez dalšího zatížení, či nákladu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5940
21.4.17 16:03

Značka zakazuje vjezd vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje údaj uvedený na značce. Jde-li o jízdní soupravu, vztahuje se tento údaj na každé vozidlo soupravy zvlášť.
V případě, že je značka doplněna o dodatkovou tabulku s nápisem „Jediné vozidlo XXX t.“, smí do takto označeného úseku vjet pouze jediné vozidlo nebo jízdní souprava, jejichž okamžitá hmotnost nepřesahuje tuto hodnotu.
Jak už bylo napsáno výše, to vozidlo při vjezdu na most komplet se řidičem, nákladem, provozními hmotami… nesmí přesáhnout tu hmotnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22866
21.4.17 16:21

@spiky01 auto samo váží 1450kg, plus přičti naftu, svoji váhu, váhu věcí a ten součet nesmí překročit 1500Kg. Dle mě na most nesmíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086
21.4.17 16:24

No ale když tudy vede objížďka? dá se jet i jinou cestou? to by přece nesměl projet skoro nikdo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5940
21.4.17 16:32

Logicky- most asi snese víc, než 1500 kg. Ale právně tam nesmíte a pokud by se něco nepovedlo, půjde to za vámi. Stejně tak při kontrole. Řidiči těžších vozidel opravdu nemají jednoduchý život. Je sousta míst, kam se nedá s „náklaďákem“ zajet a třeba dopravní firma to musí přeložit na dodávku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2209
21.4.17 16:33

Já jsem právě někde četla že provozní hmotnost je hmotnost vozidla s nádrží na 50-75% plnou a řidičem. no objížďka pro auta nad 1,5t je x km, na to že potřebuju jen do vedlejší vesnice…

ale nevím jak by to třeba řešili policajti-odjela bych na váhu? nebo by vzali v potaz provozní hmotnost? nebo maximální? nevím kolik auto váží normálně naložený, musela bych se zajet zvážit. píše se ve výkladu značky „okamžitá“ hmotnost, ale jak ji prokázat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2209
21.4.17 16:34

@Ivan PPZ tohle fakt není nákladák, mám hondu crv. a manželovo volvo má v techničáku provozní 2,3t…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5940
21.4.17 16:57

O to tady nejde. Přesahujete povolenou hmotnost a tím se vás začnou dotýkat problémy „náklaďáků“. Objížďka x km versus vedlejší vesnice? To pak kvůli zkrácení projedete i jednosměrkou v zakázaném směru? Prostě ze stavebního rizika je stanovena max. nosnost a bylo by velmi vhodné se dle toho zachovat. Protože to pak auta jen s hmotností 1,6 tuny mohou, do 2 tun také OK?…

Jediné, co je aktuálně zajímavé je to, jaká je skutečná hmotnost vozidla při průjezdu kolem značky. Prokázání zavinění bude na policistech.

Provozní hmotnost, která má v různých místech na světě různou definici. Pro homologaci do EU se uvádí pohotovostní hmotnost plus 68 kg na řidiče a 7 kg na zavazadla.
Pohotovostní hmotnost je komplet auto s náplněmi a palivem, ale mínus řidič a náklad.
Tedy vaše provozní hmotnost vám umožňuje projet, ale ne, pokud vezete 100 kg cementu (např.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2209
21.4.17 17:09

@Ivan PPZ
taky přes most nejezdím ale zjišťuju zda můžu, jsem totiž na vážkách zda ji přesahuju nebo ne (na to se tu ptám)
jinak děkuji za vyčerpávající odpověď, to jsem přesně potřebovala vědět :-) tedy pokud jedu já s jedním dítětem bez nákladu (váhově se vejdem do řidič+zavazadlo) tak je to v pořádku, pokud by policie chytala bude prokázání na nich-to je pro mě důležité.
ještě jednou díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5940
21.4.17 20:46

Vy máte 1450 kg a v tom je všechno, včetně 75 kg navíc za řidiče a malý náklad (včetně povinné výbavy, paliva, maziva, chladiva). Takže můžete mít ještě 50 kg osob, nákladu…
Osobně si neumím představit nějaký extra velký problém u osobáku, pokud by to nebylo něco opravdu velikého. Navíc i měření musí mít nějakou toleranci. To u hmotnosti 1500 kg může být dalších 50 kg. To ale nevím přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama