Omezení vývozu odpadu vs. spotřeba plínek

Anonymní
20.2.21 12:32

Omezení vývozu odpadu vs. spotřeba plínek

Na jaře se máme stěhovat do domu v malém městě, a teď jsme zjišťovali nějaké informace a já jsem trochu zmatená z vyvážení odpadu. Řekli nám, že jako domácnost do 4 členů můžeme mít max. 1×110l popelnici, která se nově vyváží jen 1× za 14 dní. Domácnosti s dětmi do 1,5 roku dostanou maximálně 10 pytlů na rok navíc k té popelnici.
Já si nějak neumím představit, že se do tohoto objemu dopadu s plínami za 14 dnů vejdeme. V tom městě ještě moc lidí neznáme. Ptala jsem se kamarádek s dětmi, jedna má dvouleté dítě ještě plně na plínách, tak ta by už ani ty pytle nedostala, a prý nám to nezávidí.
Dokážete objemově odhadnout, jestli se to dá nebo ne?
Jaký názor na to máte? Dřív se vyváželo 1× týdně, ale prý chtějí podpořit třídění odpadu. Já ale když tam vidím občas ten hnusný kouř z komínů, tak si spíš říkám, jestli tím nepodporují to, že to lidi budou pálit, pokud mají ještě staré kotle.
Jsem připravená i na smršť, že mám látkovat a budu v klidu, ale tato diskuze nemá být o tomto, spíš mě zajímá, jak moc reálné to je.

Vím, že pro anonymitu není vážný důvod, ale manžel se tam s paní trochu chytnul, řekněme, že jednání z její strany bylo velmi eko, a opovržení, že plánujeme používat jednorázové plínky, bylo zřejmé. My se tam teprve stěhujeme a nerada bych byla poté snadným terčem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19021
20.2.21 12:38

My máme jednu velkou popelnici pro dvě domácnosti, vyváží ji jednou za čtrnáct dní. Čtyři dospělý osoby, dvě děti, z toho jedno na plínách, tu popelnici nenaplní ani za těch 14 dní. Stačí důsledně třídit odpad, zbytky dávat na kompost, plasty, sklo a papír do kontejnerů na tříděný odpad a zjistíš, že mimo těch plen, tam pomalu nemáš co vyhazovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5095
20.2.21 12:42

My máme takovou tu střední popelnici, vývoz je jednou za 14 dní a nenaplnili jsme ji do plna nikdy, ani v době kdy dítě bylo na plenách. :nevim: Ale my teda třídíme a kompostujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4294

Asi to není pro tebe úplně dobrá zpráva, ale důsledný třídění je jediná šance. My se občas do popelnice nevejdeme, ale třídíme (stydím se) trochu hala bala. Na zahradu kompost, papír, plasty, sklo, nápojové kartony… a v popelnici pak budou pomalu jen ty plíny. To se pak vejdete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988

U nás také vyváží jednou za 14 dní. Zatím máme jednu menší popelnici pro dva dospělé. Až se narodí dítě, tak asi budeme zjišťovat, jestli nemáme nárok na další. Každopádně mi kdyžtak můžeme bordel odvézt k bytovkám o pár desítek metrů vedle, kde mají normálně kontejnery a nebo zde máme sběrný dvůr a před sběrným dvorem také kontejnery normálně na bordel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
930

Jak jsem zacala opravdu dusledne tridit plasty, tak nam vyrazne ubylo běžného odpadu. Ale opravdu kazdy kelimek, obaly od sýrů, vlhcenych ubrousku atd atd. Samozrejme tridime i zbytek, ale tech plastu se domů nataha proste nejvic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2794
20.2.21 12:44

Budete muset holt třídit odpad, poctivě. Jsme čtyřčlenná rodina a popelnici za ty dva týdny zaplníme tak ze dvou třetin. Ano, nemám mimino na plenách. Třídíme fest, už nám to ani nepřijde. Za barákem máme kompost a to taky dělá hodně. Přemýšlím o tom, co koupím, v jakém množství a v jakém balení. Máme nádoby na tříděný odpad, u toho papír, co kam patří, včetně symbolů, které bývají na obalech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 12:44

@Janli Dík, já si to právě zatím neumím úplně představit. Když jsme byli třeba na víkend na chatě u známých s malým miminkem a batoletem, tak mi přišlo, že jen za ten víkend to byl fakt obří pytel plínek. Tak ráda slyším, že to snad bude v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
15426
20.2.21 12:45

No začni opravdu třídit odpad, včetně založení kompostu.

A promeń chování tak, aby si odpadu jako takového produkovala méně. Nemusíš jít full zerowaste, ale trošku popřemýšlet nad tím, kolik zbytečného odpadu produkuješ je dobrá věc.

Jo a tím omezením svozu nepodpoprují třídění, ale chybí jim prachy kvůli tomo idiotskému rozpočtu co prosadil Babiš v rámci předvolebnho uplácení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16222
20.2.21 12:50
@Anonymní píše:
Na jaře se máme stěhovat do domu v malém městě, a teď jsme zjišťovali nějaké informace a já jsem trochu zmatená z vyvážení odpadu. Řekli nám, že jako domácnost do 4 členů můžeme mít max. 1×110l popelnici, která se nově vyváží jen 1× za 14 dní. Domácnosti s dětmi do 1,5 roku dostanou maximálně 10 pytlů na rok navíc k té popelnici.
Já si nějak neumím představit, že se do tohoto objemu dopadu s plínami za 14 dnů vejdeme. V tom městě ještě moc lidí neznáme. Ptala jsem se kamarádek s dětmi, jedna má dvouleté dítě ještě plně na plínách, tak ta by už ani ty pytle nedostala, a prý nám to nezávidí.
Jaký názor na to máte? Dřív se vyváželo 1× týdně, ale prý chtějí podpořit třídění odpadu. Já ale když tam vidím občas ten hnusný kouř z komínů, tak si spíš říkám, jestli tím nepodporují to, že to lidi budou pálit, pokud mají ještě staré kotle.
Jsem připravená i na smršť, že mám látkovat a budu v klidu, ale tato diskuze nemá být o tomto, spíš mě zajímá, jak moc reálné to je.Vím, že pro anonymitu není vážný důvod, ale manžel se tam s paní trochu chytnul, řekněme, že jednání z její strany bylo velmi eko, a opovržení, že plánujeme používat jednorázové plínky, bylo zřejmé. My se tam teprve stěhujeme a nerada bych byla poté snadným terčem.

Stěhuješ se do domku, čili můžeš mít kompost. V dosahu budou určitě kontejnery na plast a další tříděný odpad a do směsného odpadu toho, při poctivém třídění, kromě plen moc nezbyde… tj. nevidím problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 12:54

Je fakt, že založením kompostu to množství určitě snížíme výrazně.
My už teď třídíme podle mě slušně, ale třeba popelnice na bioodpad tu nikde nemáme, a jsme v bytě v centru. Na nějaké ty kompostéry se žížalami do bytu jsem teda odvahu neměla. Takže koupím dva květáky, k tomu oškrábu brambory, a hned je z toho odpadu docela dost :oops:

Díky všem, vidím, že obavy jsou zbytečné :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
19021
20.2.21 13:02

@Ou hele, vyvážení jednou za 14 dní je standardní. A má to i výchovný dopady. Prostě víš, že tu popelnici nemůžeš naplnit kde čím a tak o to víc třídíš. V létě tam navíc necpeš zbytky, páč to pak pěkně smrdí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2176
20.2.21 13:03

Třídit a třídit. My s dítětem 1×14 poloprázdná popelnice, soused je sám a každý týden plná popelnice až po vrch, háže tam všechno, letáky, časopisy, plast, bio. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
20.2.21 13:04

Co třeba šetřit přírodu a používat látkovky? Žít jako prasátko a dělat nepořádek umí každý. :zed: My třídíme, máme minimum odpadů a popelnici nám vyvážejí jednou za měsíc, někdy ani to ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9267
20.2.21 13:04
@Anonymní píše:
Jsem připravená i na smršť, že mám látkovat a budu v klidu, ale tato diskuze nemá být o tomto, spíš mě zajímá, jak moc reálné to je.Vím, že pro anonymitu není vážný důvod, ale manžel se tam s paní trochu chytnul, řekněme, že jednání z její strany bylo velmi eko, a opovržení, že plánujeme používat jednorázové plínky, bylo zřejmé. My se tam teprve stěhujeme a nerada bych byla poté snadným terčem.

Založte kompost, třiďte odpad a vejdete se i s plínami. Mě u nás strašně překvapilo, kolik odpadu ubyde s kompostem. A opravdu to důsledné třídění velmi pomůže. Nemusíš ten odpad pálit. Zkusila bych kompost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat