Omikron- délka infekce- zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
601
25.1.22 13:17

Omikron- délka infekce- zkušenosti

Dobry den, ráda bych se tu zeptala na vaše zkušenosti jak dlouho může být člověk infekční s omikronem? manžel je od minulého čtvrtka pozitivní, beru to tak že už ve středu mu nebylo dobre- tedy dnes cca 6 den. Ostatní jsme zatím byly negativní a nic nám není. Manžel je celou dobu zavřený v izolaci a chodí jen na WC v respiratoru na vše hned desinfikuji. Jenze na další test nechce s tím, že dle nařízení po 5 dnech muze už fungovat a že testy nejsou smeroplatny ohledně infekce. A já teď netuším co s ním? kdy si mám říct ok dneska už můžeš k nám protoze nás nenakazis? Je už jen unavený, občas zakasle jak je zahleněny…
Já jdu za dva týdny na půl roku plánovanou operací a nechci zbytečně riskovat nakažení..
Díky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2938
25.1.22 13:31

Nevím. ale koupila bych test v lékárně, alespoň pro váš klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
677
25.1.22 13:34

Syn měl pozitivní test v úterý a ještě v neděli ukazoval antigen dvě čárky :nevim: Těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56483
25.1.22 13:39

Tak zcela oficiálně po pěti dnech (den testu je den nula) je prohlášen za bezinfekčního a může courat mezi lidi a do práce, takže ani vídat rodinu mu nezakážeš. Je-li bez příznaků. Test se ti bude ukazovat pozitivní výrazně déle, než jsi infekční, klidně i týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
25.1.22 13:42

@ugluk díky, budu to muset promyslet :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1196
25.1.22 13:42

Dcera v úterý test (pozitivní), v úterý a ve středu měla horečky, od čtvrtka jí absolutně nic není. V neděli pozitivní antigen (štourací), dnes negativní (plivací). Zítra jí dám do školy, když byla negativní, ale taky se bojim, že bude mít štourací ještě pozitivní. My s manželem oba 2 dávky a nechytli jsme to od ní, ikdyž jsme se nijak neseparovali :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
25.1.22 13:43

V sms z hygieny je napsáno, že po skončení izolace má po dobu dalších 5 dnů při kontaktu s dalšími osobami nosit respirátor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
25.1.22 13:43

@Anik problém je že jemu vychází negativní pořád, i v den PCR testu takže tohle nám nepomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38945
25.1.22 13:44
@ugluk píše:
Tak zcela oficiálně po pěti dnech (den testu je den nula) je prohlášen za bezinfekčního a může courat mezi lidi a do práce, takže ani vídat rodinu mu nezakážeš. Je-li bez příznaků. Test se ti bude ukazovat pozitivní výrazně déle, než jsi infekční, klidně i týdny.

Ale aspon dva dny bez příznaků k tomu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
25.1.22 13:47

Jo a izolace sice končí ofiko po 5 dnech - ale měl by být alespoň 2 dny bez příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
25.1.22 13:51

@Lathi

Kupte lepší test.
Spolehlivě ukazuje Flowflex - čerstvá zkušenost.
Vyzkoušeli jsme několik druhů antigenních testů a drtivá většina byla negativní - při pozitivním PCR a zjevných potížích. Ten Flowflex ukazoval dost spolehlivě.
A dle studií dobře vychází ještě Abbott a Humasis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56483
25.1.22 13:54

@vokishka jo, píšu bez příznaků… otázka je, zda jsou občasné zakašlání od zahlenění příznaky, asi jo, ale já už jsem v tomhle nějak otupělá a po x karanténách dost neřešič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601

@Whitedog aha,děkuji, zkusím sehnat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6364

Muž měl pozitivní test ve čtvrtek a dnes stále ukazuje jako pozitivní. Již je několik dnů bez příznaků.

Jinak izolace končí nejdříve po 5 dnech, z toho 2 dny bez příznaků, nebo po více dnech, vždy ale minimálně 2 dny bez příznaků. Tvůj manžel ještě příznaky má. Takže čekat do odeznění příznaků a pak ještě 2 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6364
25.1.22 13:56
@ugluk píše:
@vokishka jo, píšu bez příznaků… otázka je, zda jsou občasné zakašlání od zahlenění příznaky, asi jo, ale já už jsem v tomhle nějak otupělá a po x karanténách dost neřešič.

Tak příznaky to jsou.

Já už jsem taky otupela, my se už ani neizolujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat