Omikron- délka infekce- zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
56521
25.1.22 13:56

Jinak to teď chtějí změnit, že měsíc od pozitivního testu by se testovat nemuselo, právě proto, že i zcela bezpříznakovým lidem oficiálně propuštěným z karantény kolikrát ty testy vychází stále a stále pozitivní.
V pondělí ve škole pozitivní antigen, hned potvrzen PCR, pět dní izolace, v neděli oficiálně volno, no a v pondělí opět pozitivní antigen a jedeme nanovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
25.1.22 14:09

@Whitedog Humasis mi vyšel negativní ve stejný den, jako PCR pozitivní.
Dnes jsem si pro zajímavost (2 dny po pozit.PCR) zkoušela Humasis udělat, po 20 minutách slabounká čárka, sotva viditelná. Až po 2hodinách byla viditelná na první pohled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56521
25.1.22 14:09

@Limi123 my se neizolovali nikdy. Doma nám to prošlo dvakrát a pokaždý to měl jenom někdo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5147
25.1.22 14:14

@TinaAn

Dobrý vědět, dík :palec:
Ve studiích vycházel dobře, osobní zkušenost nemám.
Osobní zkušenost s Flowflexem, který vycházel dobře v testech a teď při pozitivním PCR dobře ukazoval. A několik levnějších značek - totální sněhobílo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5147
25.1.22 14:17

@ugluk

Odpuštění testování a karantény 30 dní po prodělání dává smysl, doufám, že to schválí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2509
25.1.22 14:28

@Lathi Testovat znova manžela PCR nemá smysl, protože mu to bude vycházet pozitivní, i když už vás nenakazí. Ale za jak dlouho to bude, neví nikdo. Po skončení 5 denní izolace by měl nosit respirátor 5 dní, tak ho nos taky a budete v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56521
25.1.22 14:30

@Whitedog ano. Stejně jako mi dává smysl už někoho s potvrzeným covidem netestovat, abych si ověřila jeho infekčnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2509
25.1.22 14:31

@ugluk Ty bláho, oni ty děti po covidu fakt znovu hned ve škole testují? To se máme na co těšit. U nás školní karanténa, tak jsem ho vzala po 5 dnech na PCR a je pozitivní. Izolace mu končí ve čtvrtek, v pondělí půjde do školy, tak to bude o nervy, jestli mu vyjde antigen pozitivní q pojedem to nanovo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56521
25.1.22 14:35

@Lil Kitkatt ano, bohužel. Přiznávám, že se v tom už totálně ztrácím, ale mluvili o tom, že by si „měsíc bezinfekčnosti“ po PCR potvrzeném covidu zasloužili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
791
25.1.22 15:06
Můj muž první příznaky v pátek, v pondělí pozitivní test, další pátek měl ještě antigen pozitivní. V neděli už pak byl antigen negativní. Těch oficiálních 5 dnů je kravina, i po 5 dnech může být ten člověk infekční a někoho nakazit (teoreticky, i když už by neměl být tak nakažlivý).
@ugluk píše:
Tak zcela oficiálně po pěti dnech (den testu je den nula) je prohlášen za bezinfekčního a může courat mezi lidi a do práce, takže ani vídat rodinu mu nezakážeš. Je-li bez příznaků. Test se ti bude ukazovat pozitivní výrazně déle, než jsi infekční, klidně i týdny.

To ale nemusí být pravda. Antigen se nemusí tak dlouho ukazovat jako pozitivní (píšeš „klidně i týdny“ - to tak vážně nemusí být!!!)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5147
25.1.22 15:29

@Lil Kitkatt

Mohlo by to platit od pondělí 31.1. - tak třeba se to stihne schválit ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56521
25.1.22 15:38

@Giovanna1 to byla reakce na to, že manžel už na další test nechce, ta jsem čekala PCR a ten klidně týdny vydrží. Antigen týden v klidu, což se ukazuje zrovna na těch školních. Ale antigen týden po pozitivním PCR vlastně neřekne nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
25.1.22 16:02

Jenže těch 5 dní neplatí, pokud má příznaky a to má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25454
25.1.22 16:06

Byla jsem pozitivní 6 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6369
25.1.22 17:43
@ugluk píše:
@Limi123 my se neizolovali nikdy. Doma nám to prošlo dvakrát a pokaždý to měl jenom někdo.

A s jakým odstupem?

Myslela jsem, té když jsme to nechytili teď doma, tak že jsme imunní, resp. že jsme nějakou imunitu aspoň získali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat