Omikron- délka infekce- zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
56900
25.1.22 18:26

@Limi123 poprvé já a muž, děti ne ani přes opakované testy (nebo měly falešně negativní testy a nulové příznaky :-D). O rok později to doneslo ze školy starší dítě, ale ani já s mužem, ani mladší dítě jsme to přes opakované testy neměli. Muž má nějaké protilátky celkem nízké, já je mám velmi vysoké, ale beru to jako kombinaci s očkováním, dětem jsme protilátky nezjišťovali. Teď jsem zvědavá, co s náma udělá omikron, protože velké dítě mělo jen za poslední týden tři dost velké kontakty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6536
25.1.22 22:08

@ugluk a, po roce, tak to ano.

Mě by zajímalo, jestli je pravděpodobné, když jsme to teď měli doma (a také jsme to „nechytli“ = nezachytili testy a jsme bez příznaků), abychom pak někam šli a tam to chytli. Říkám si, že ta imunita snad tím domácím kontaktem musí být na nějakou dobu naboostovaná. Ale jistá si nejsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56900
25.1.22 23:28

@Limi123 to asi nikdo neví, bohužel :? Taky bych v to doufala, ale pamatuju na kamarádku, co to měla, batole s ní trávilo veškerý čas doma a necytlo to. Aby to pak dotáhlo dost příznakově o měsíc později ze školky. Deltu teda. Je ta nemoc dost nevyzpytatelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20991
26.1.22 00:10
@ugluk píše:
Tak zcela oficiálně po pěti dnech (den testu je den nula) je prohlášen za bezinfekčního a může courat mezi lidi a do práce, takže ani vídat rodinu mu nezakážeš. Je-li bez příznaků. Test se ti bude ukazovat pozitivní výrazně déle, než jsi infekční, klidně i týdny.

To je teď nějak nově s těmi týdny? Doktorka mi říkala, že jak jdu víc jak týden po prvním příznaku, tak se s největší jistotou nic neukáže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5187
26.1.22 13:14

@Bubla Bůčková

Předpokládají, že jak je omikron rychlý, tak je rychlý i průběh - kratší inkubační doba, kratší doba infekčnosti i pozitivity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56900
26.1.22 13:38

@Bubla Bůčková toť otázka, jak je omikron urychlený… ale to, že bývají děti ve škole pozitivní opakovaně i po skončení karantény, to je zmiňováno dost často.
PCR s omikronem se asi moc neví, kdo by to zkoušel, s deltou tam byly ty týdny běžné, i když už člověk dávno nebyl infekční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20991
26.1.22 15:16
@ugluk píše:
@Bubla Bůčková toť otázka, jak je omikron urychlený… ale to, že bývají děti ve škole pozitivní opakovaně i po skončení karantény, to je zmiňováno dost často.
PCR s omikronem se asi moc neví, kdo by to zkoušel, s deltou tam byly ty týdny běžné, i když už člověk dávno nebyl infekční.

Aha, tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat