Omluvenka - předškolák rodinné důvody

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5757
18.9.21 21:48

Omluvenka předškolák rodinné důvody

Ahoj,

Mám doma předškoláka. Můžu si ho omluvit pro „rodinné důvody“ a jít s ním třeba do zoo?

Prosím jen o ověřené info, případně o nějaký odkaz.

Za nás tohle šlo i ve škole…

Díky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
575
18.9.21 21:50

U nás to normálně šlo, ale celkově se to tu extra neřeší. Jen tam musí mít něco v papírech napsané - klidně stačilo rýma, rodinné důvody. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9071
18.9.21 21:53

U nás jsem jednodenní absence ani neomlouvala, až, když chyběl třeba týden kvůli nemoci nebo dovolené. Nebyl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
18.9.21 21:54

Ve školce jsme fakt neudávali, proč dítě není.
Jen se nahlásilo, že nepřijde.
Takže jsme klidně jeli na dovolenou, na výlet, zůstali doma, když bylo doma straší dítě (nemoc, školní prázdniny).

U nás i ředitelka rodiče předškoláků nabádala, ať rodiče s tou předškolní dochazkou neblbnou a když to jde, ať si užívají čas s rodinou, když to je v nějakých normálních mezích. Zas pokud chyběl predskolak, co školku evidentně potřeboval, už dva měsíce, tak matku naháněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4218
18.9.21 21:55

Můžeš :pankac: udělala jsem to mi ulý týden a šla s malou na procházku Prahou. Nikdo neřešil. Párkrát je to myslím v poho… kdyby to bylo každý týden bylo by to asi podezřelé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5757
18.9.21 22:01

Díky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28268
18.9.21 22:02

@Limi123 můžeš, povinná předškolní výchova byla zavedena kvůli sociálně nepřizpůsobivým občanům, potažmo jejich dětem, aby získaly aspoň nějaké návyky - a někde si z toho učitelky MŠ udělaly bič na všechny rodiče :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16044
18.9.21 22:04

Jde to i ve skole :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5757
18.9.21 22:07

@stinga jj, to je mi jasné. Jen mě to tak zajímalo.

A to jste do omluvenky mohly klidně napsat Dovolená? To u nás právě nešlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
18.9.21 22:08

Nám to ve školce vyloženě uváděli jako příklad omluvenky, zdravotní nebo rodinné důvody. Jim je to jedno, jen musí mít pro případne kontroly omluvenky doložitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10027
18.9.21 22:16

@Limi123 Jistě, rodinné důvody se uznávají. I dlouhodobější rodinné důvody, třeba kvůli dovolené, jsou ok. U nás se jen požadovalo, aby byly nahlášeny dopředu a u ředitelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
18.9.21 22:23

U nás se to tedy řeší, berou předškolní výchovu hrozně vážně 8o. Že je to povinné ze zákona, bla bla. Dokonce musí být i brzy ve školce, aby stihl 4 hodiny výuky :roll: :nevim: :lol:.
Takže závěr je, že záleží na školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28268
18.9.21 22:25
@Limi123 píše:
@stinga jj, to je mi jasné. Jen mě to tak zajímalo.A to jste do omluvenky mohly klidně napsat Dovolená? To u nás právě nešlo…

dcera ještě není předškolák, ale já bych šla cestou nejmenšího odporu - rodinné důvody a hotovo - nikomu po tom nic není - ovšem děti to stejně vyslepičí, ale z toho bych si nic nedělala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5757
18.9.21 22:50
@stinga píše:
dcera ještě není předškolák, ale já bych šla cestou nejmenšího odporu - rodinné důvody a hotovo - nikomu po tom nic není - ovšem děti to stejně vyslepičí, ale z toho bych si nic nedělala

U nás je to podle mě učitelkami taky jedno, poradily mi, co tam napsat jiného (než dovolená). Ale mám z toho takový pocit, že se z nějakého důvodu řeší, co je tam napsané :mrgreen:

No nic, asi ty rodinné důvody vyzkouším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5757
18.9.21 22:52
@Este8 píše:
U nás se to tedy řeší, berou předškolní výchovu hrozně vážně 8o. Že je to povinné ze zákona, bla bla. Dokonce musí být i brzy ve školce, aby stihl 4 hodiny výuky :roll: :nevim: :lol:.
Takže závěr je, že záleží na školce.

Ty brďo 8o

Ale tak 4 hodiny zvládne tak jako tak, ne? U nás všechny děti musí být ve školce do 8:30 a vyzvedávání je od 12:30 (předškoláci i ostatní). Takže ty 4 hodiny jsou tam všichni. U vás je to jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat