Omylem jsem dala 17 měs. dítěti týden prošlou lučinu

MCH
175
19.11.15 11:24

Omylem jsem dala 17 měs. dítěti týden prošlou lučinu

Prosim o radu, idealne nekoho, zabyvajiciho se profesne hygienou potravin, chemii apod :-)
Omylem jsem dala po dva dny sve 17mes. dceri Lucinu, ktera byla jiz tyden prosla. Mazu ji na chleba silnou vrstvu. Vizualne vypadala stejne jako cerstva, snad mozna o chloupek tmavsi odstin bile nez obyvkle.
Pro rypave - nehystercim, a nemyslim si, ze dite „zemre“, nicmene me zajimaji potecionalni rizika, a zda bych treba mela udelat nejake opatreni, napr. dat ji trochu cerneho uhli? Momentalne ma i laryngitidu.
Pro jeste rypavejsi - prosim o zdrzeni se reakci, ze proc mam v lednici proslou lucinu. Stane se. A toto byla koupena v Albertu spolu s dvema dalsimi, ktere jsou do 3.12., kontrolovala jsem pouze jedno baleni, a jeste prodavacku upozornila na 4 ks jiz prosle Matyldy. Zrejme meli vypadek v obsluze mlecneho useku, nemoc, brigada, co ja vim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20682
19.11.15 11:26

Neblbni, je to minimální trvanlivost. Byla bych úplně v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32270
19.11.15 11:26

To nevadi, neblbni:).Prinejhorsim se hezky vykaka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
19.11.15 11:27

To je jen doporucene datum spotreby, neznamena ze kdyz je to po tom datumu tak je to zkazeny a musi se to vyhodit, obzvlast u prirodni luciny bych se nebala, rizika nevidim urcite zadna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
19.11.15 11:28

Nic hrozného se nestalo, neřeš to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83603
19.11.15 11:29

@MCH neboj se, bude to OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 11:30

Také bych se nebála, byl to čerstvě otevřený balíček? Ta trvanlivost je minimální, né maximální. Nebála bych se jíst pár dní prošlé, pokud to tedy není zrovna majonézový chlebíček, nebo něco s očividnou plísní.
Jako pro klid jí to uhlí klidně dej, ono jí neublíží. Jen nezapomeň i dát víc pít, ať jí nezaděláš na zácpu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MCH
175
19.11.15 11:31
@jkra píše:
To nevadi, neblbni:).Prinejhorsim se hezky vykaka.

No prave, a ja nebudu vedet, z ceho ma teplotu. Laryngitida, nebo prujem z te luciny. Abych byla solidarni, kus z ni jsem po zjisteni taky snedla. A ja mam pro zmenu zas virozu. Tak uvidime, co to s nama udela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
19.11.15 11:33
@MCH píše:
No prave, a ja nebudu vedet, z ceho ma teplotu. Laryngitida, nebo prujem z te luciny. Abych byla solidarni, kus z ni jsem po zjisteni taky snedla. A ja mam pro zmenu zas virozu. Tak uvidime, co to s nama udela.

Nic vám to neudělá.
Ale pobavilo mě to, že ze solidárnosti sis taky dala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
19.11.15 11:33

Ja bych ji uhli teda nedavala..zbytecne by mohle mit zacpu, prujem ji po te lucine fakt nehrozi..a urcite by nemela ani teplotu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MCH
175
19.11.15 11:34
@Mar__tanka1983 píše:
Také bych se nebála, byl to čerstvě otevřený balíček? Ta trvanlivost je minimální, né maximální. Nebála bych se jíst pár dní prošlé, ..,

Cerstve otevreny nebyl, uz z neho pulku snedl manzel, ale u toho to je jedno, je jidlu odolny. Ale ono to je vcelku jedno, zda otevreny ci ne, protoze to je v tom staniolu ci co to je, nijak hermeticky uzavrene.
Par dni prosle bych taky neresila, dva tri dny, tohle je uz tyden.
Minimalni trvanlivost je neco jineho nez datum spotreby. Coz se vztahuje na tu lucinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
MCH
175
19.11.15 11:36
@Ignácie píše:
Nic vám to neudělá.
Ale pobavilo mě to, že ze solidárnosti sis taky dala :mrgreen:

No kdyz uz jsem to zavinila, tak at jsem v tom taky:-) Jako me to spis nic neudela, ale ona je jeste malinka, a navic teda nemocna s tou laryngitidou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
19.11.15 11:36
@MCH píše:
No prave, a ja nebudu vedet, z ceho ma teplotu. Laryngitida, nebo prujem z te luciny. Abych byla solidarni, kus z ni jsem po zjisteni taky snedla. A ja mam pro zmenu zas virozu. Tak uvidime, co to s nama udela.

fakt se vám nic nestane. já bych drtivou většinu potravin nedělila na prošlé nebo neprošlé, ale na „v pohodě, normální“ a zkažené :nevim: a zrovna na lučině se nemá co zkazit, pokud tam nebyl penicilinový porost, nic moc jinýho s ejí stát nemohlo. a tohle bys nepřehlídla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
19.11.15 11:40

Nic vám nebude, neboj :-) lučina má trvanlivost daleko delší než je datum na obalu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 11:40

:-) U nás v obchůdku malém se starší nakupující paní ptala prodavačky na datum spotřeby, chtěla si koupit něco, co už bylo snad 8 dnů prošlé a paní prodavačka ji vysvětlovala, že je to ještě OK, že je to teprve 8 dnů po spotřebě, ale že je to jen minimální trvanlivost a vydrží to i déle. Nevím tedy o jakém zboží se bavily, ale i tak je to docela úsměvné. :mrgreen:

Mimochodem já tedy hlídám datum spotřeby snad u všech mléčných výrobků, a u džusu z Billy jsem ho nezkontrolovala a stalo se mi, že jsem teď v říjnu koupila džus, který měl spotřebu 4/2015, tj. 7 měsíců po spotřebě. :nevim: Tak jsem ho rovnou vylila do odpadu a na vrácení se vykašlala. Stane se a pro mě je to ponaučení, abych si to víc hlídala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama