Omylem jsem zahřála gelové kousátko

Anonymní
11.1.21 23:55

Omylem jsem zahřála gelové kousátko

Vadí to něčemu? Nejsem si jistá jestli se může i sterilizivat či ne, dala jsem ho jen na topení. Jinak strká někdo do myčky dětské lahvičky včetně saviček? Asi mě mnozí budete nadávat, ale pokud to není už úplné novorozeně :think: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12.1.21 01:45

Na kousátkách bývá napsaný, že se mají mýt jen vodou a jarem. Jednou jsem vysterilizovala odsávací balónek do nosu a rozpustil se na hnědou smradlavou placku.
S lahvičkama nevím, ale pokud zvládnou sterilizátor, myčku přežijí určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
588
12.1.21 05:03

Kousatko bych umyla vodou a dala do lednice. Lahvičky dávám i s dudlíky do myčky, potom ten dudlík jen oplachnu horkou vodou než dám na flasku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1240
12.1.21 13:13

Za mě bych asi koupila nové. Trochu bych se bála, že zahřátím se můžou uvolňovat nějaké ty umělé látky… Jinak já bych to normálně stříkala dezinfekcí na gelové vibrátory, nechala působit a pak omyla podle pokynů. Vycházím z toho, že to je dělané ze stejného materiálu jako vibrátory - a ten také nestačí jen opláchnout a nechat uschnout. Jelikož gel je značně pórovitý materiál (na rozdíl např. od lékařského silikonu), tak bez dezinfikování se vám nepodaří bakterie z pórů dostat. Neřekla bych, že dítě nemá ve slinách bakterie. Tudíž tím, že se to jen opláchne, jich tam pořád hodně zůstává… Neříkám, že je nutné pokaždé to dezinfikovat, ale spíš najít tu rovnováhu v tom, kdy ty bakterie ještě pomáhají budovat imunitu a kdy už je to opravdu nehygienický kekel. Takže aspoň občas to neuškodí… Dezinfekci na gelové vibrátory bych používala z toho důvodu, že u ní jistota, že nezničí materiál. Což se u přípravků, které k tomu nejsou určené, stát může… Případně existují dezinfekční boxy na erotické pomůcky, které fungují na bázi UV záření. Jsou spolehlivé a můžete v nich dezinfikovat i lahvičky a kroužky pro děti - a nerozteče se vám to vevnitř… Jen je třeba vždycky u daného boxu zjistit, zda tam můžete dát i gelové věci ;) Každopádně je to super věc, která se dá použít i na zubní kartáčky, roušky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat