Omylem zjištěná cukrovka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dada453
Echt Kelišová 9273 příspěvků 17.10.14 15:52
Omylem zjištěná cukrov

Ahoj holky,
vždy mi tady dobře poradíte, tak se zeptám i na tohle. Takže, měla jsem těhotenskou cukrovku a tak si mě doktorka zve na odběry. Tohle pondělí jsem šla na odběr, a čekala na výsledek. Doktorka mi oznámila, že výsledek je špatný, silná cukrovka, dala prášky a průkaz diabetika. Mě se to ale nezdálo, protože mamka má cukrovku, několikrát mě kontrolovala v poslední době a výsledek byl vždy dobrý, žádná cukrovka.
V úterý jsem se nechala testovat u jiného lékaře znovu na lačno, ve středu a ve čtvrtek dvě hodiny po jídle. Výsledek dobrý, jak jsem předpokládala, žádná cukrovka.
Mám nechat doktorku při tom, že mám cukrovku, přesvědčovat, že to tak není, nebo hledat jinou doktorku?

Reakce:
quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 17.10.14 15:56

@dada453 po sestinedeli jsi mela znovu podstoupit zatezovy test ns tom jsi byla?
Pokud ne, asi bych chtela zadanku na nej a resit dle vysledku.
Jinak moc nechapu o jakou lekarku jde? Obvodni, nebo diabetolog?

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 17.10.14 15:58

Obvodak? Diabetolog?
Melas oGTT? co glykovany hemoglobin?

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 16:03
@dada453 píše:
Ahoj holky,
vždy mi tady dobře poradíte, tak se zeptám i na tohle. Takže, měla jsem těhotenskou cukrovku a tak si mě doktorka zve na odběry. Tohle pondělí jsem šla na odběr, a čekala na výsledek. Doktorka mi oznámila, že výsledek je špatný, silná cukrovka, dala prášky a průkaz diabetika. Mě se to ale nezdálo, protože mamka má cukrovku, několikrát mě kontrolovala v poslední době a výsledek byl vždy dobrý, žádná cukrovka.
V úterý jsem se nechala testovat u jiného lékaře znovu na lačno, ve středu a ve čtvrtek dvě hodiny po jídle. Výsledek dobrý, jak jsem předpokládala, žádná cukrovka.
Mám nechat doktorku při tom, že mám cukrovku, přesvědčovat, že to tak není, nebo hledat jinou doktorku?

Jíš ty léky, které ti Dr dala? Nebo nedržíš dietu? Jestli ano, tak mohou dobré výsledky vycházet proto, že je cukrovka dobře kompenzovaná.

dada453
Echt Kelišová 9273 příspěvků 17.10.14 16:11

@donaga dietu jsem držela i předtím a léky nejím.

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 16:15
@dada453 píše:
@donaga dietu jsem držela i předtím a léky nejím.

Já měla těhu. cukrovku jen na dietě a během této léčby (protože i dieta je léčba), jsem měla hodnoty špičkové.
Fakt je, že bych k diagnostice očekávala opět oGTT a aspoň ten glykovaný hemoglobin :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >