On-line kurz "Zdravý Čech" - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Margit. Tomanova
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 29.03.19 13:47
On-line kurz "Zdravý Čech" - zkušenosti

Ahoj všem, máte prosím někdo zkušenosti s on-line kurzem zdravý Čech? Docela mě to zaujalo a ráda bych věděla, jestli to za to stojí, investovat peníze ;) moc dekuji

Reakce:
Ou
Kelišová 6940 příspěvků 29.03.19 14:06

Očista jako první marketingové zaklínadlo - tj. autor toho textu buď nerozumí základům biologie (kromě mastných vlasů a zbytků líčidle, případně šipnavých rukou se v organismu nedá nic moc očistit).

A nebo moc dobře ví, že detox je volovina, ale že lidi co jsou líní porozumět biologii alespoň na úrovni maturanta na to slyší a platí za to. Takže základní dojem je - buď hlupák a nebo šaraltán.

Dotyčná sice tvrdí, že něco vystudovala, ale ani jí nenapadne to doložit. Věnuje se naprosto nesmyslnému oboru irisdiagnostice - pamatujete si na tu kauzu, kdy zavřeli rodiče proto, že na radu léčitelky vysadili inzulín a dítě pochopitelně umřelo? No tak tou léčitelkou byla jenda z klíčových postav české iridsiagnostiky Konrádová a ani ji nenapadlo se jen trošku stydět za to co svými činy reálně páchá. Jen si prosadila, že ji média nesmí jmenovat, protože české zákony jsou na takovéhle kretény zatím krátké.

No a především tedy on-line kurz je pasivní příjem informací - za tu samou cenu si raději zaplaťte 2-3 setkání s reálnou nutriční terapeutkou s reálným vysokoškolským diplomem z lékařské fakulty a řešte svoji konkrétní situaci, co potřebujete.

A nebo si za to kupte 3-4 příčetné knihy.

https://www.melvil.cz/…rava-streva/
https://www.stob.cz/…e-a-natrvalo
https://www.kosmas.cz/…a-vsezravce/
https://www.fitstore.cz/…-to-nevedi-/
 https://www.fitstore.cz/…ikam-nevede/

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 29.03.19 14:13

@Margit. Tomanova Osobně takovým on-line kurzům, seminářům atd. nehlduji, protože oproti zmíněný odborným publikacím dostaneš zpravidla horší informaci, ale zase za vyšší cenu :-). Takže to v tobě může vyvolat punc exkluzivity :-) Co beru je příjemnější forma, než něco číst.
Pokud ti ale opravdu jde o zlepšení stavu apod., tak doporučuji využít buď bezplatné nebo i privátní zdravotnické služby, kde dostneš informace konkrétní, od odborníků, a individuální, tedy skutečně pro tebe, odrážející např, rozbory krve, moči a stolice.

Margit. Tomanova
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 29.03.19 14:17

@Ou děkuju za radu, určitě se na ty knížky podívám ;)

Margit. Tomanova
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 29.03.19 14:18

@Premek_Orac díky moc! Asi máš pravdu, je lepší jít přímo za specialistou než zbytečně platit za zřejmě obecné informace :palec:

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 29.03.19 14:28

@Margit. Tomanova Máš můj respekt, že jsi schopná takto racionálně věc zhodnotit. Marketing té věci je nepochybně postavený na tom, že hodně lidí na tvém místě by to prostě ,,chtěla jen zkusit" nebo to rovnou začala hájit. Takže u tebe fakt dobrý!
Nakonec i u těch specialistů zjistíš, že většinu rad vlastně víš sama od sebe, ale někdy je prostě dobré slyšet to od nějaké autority, protože to podpoří naši vůli skutečně své návyky upravit a něco pro sebe udělat.
Přeji ti, ať ti to vyjde.

Margit. Tomanova
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 29.03.19 14:53

@Premek_Orac díky, právě proto jsem sem napsala ten dotaz, abych nejdřív sama zhodnotila, jestli mi to za ty prachy stojí nebo ne ;) je pravda, že existuje i hodně aplikaci do telefonu (zdarma), na cvičení, dietní recepty atd…mě hlavně zajímal všeobecný názor na zdravého Čecha a jestli už někdo ty peníze investoval a co mu to přineslo…je fakt, že najít specialistu, ktery chce opravdu poradit,pomoct, není lehké. Spousta z nich si říká výživový poradce, ale akorát hodí cloveka na váhu, vystresujou ho jak jeho vnitřním orgánům je už asi 150 let a dají za „drobný“poplatek návod jak se stravovat (přitom to jsou právě zase ty všeobecné informace, které člověk většinou ví)… No co dodat, asi ušetřím peníze a dám se staré dobré NEŽER A CVIČ :lol:

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 29.03.19 15:02

@Margit. Tomanova Ty aplikace nejsou pro začátek špatný nápad. Přeci jen to člověka donutí :-).
Hezký víkend!

Váš příspěvek
Reklama