On nemá práci a chci alimenty kolik mě soud určí?

Anonymní
29.1.21 16:59

On nema praci a chci alimenty kolik me soud urci???

Dobrý den…
Mám dotaz, jsem rozvedená máme dvě děti ( 9 a 12)..u soudu jsme se domluvili na střídavé péči…bývalý manžel si je po pár měsících přestal brát a nyní se střídám o děti s jeho matkou (babičkou)…chtěla bych se zeptat zda se dostal někdo do stejné či podobné situace..kolik mu soud určil alimenty a popřípadě jak situaci řešil…podotýkám bývalý není od rozvodu zaměstnaný…děkuji moc za zmíněné reakce ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20580
29.1.21 17:03

To abys nemusela platit spis ty jemu :think: pokud mas vyšší příjem než on a mate stridavku (na tom kdo o děti pečuje v době kdy je má mít on až tak nesejde).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.1.21 17:09
@Kriss Tina píše:
To abys nemusela platit spis ty jemu :think: pokud mas vyšší příjem než on a mate stridavku (na tom kdo o děti pečuje v době kdy je má mít on až tak nesejde).

Proto chci jít k soudu, zažádat si o děti do vlastní péče..a jestli budu mít nárok na alimenty když on nepracuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19710
29.1.21 17:11

Kde nic není, ani čert nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19102
29.1.21 17:14

Máš nárok, kamarádka dostala na dvě děti 4tisíce a její nepracujíci manžel doporučení ať si urychleně najde práci, že na jeho lenost děti nebudou doplácet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.1.21 17:18
@Janli píše:
Máš nárok, kamarádka dostala na dvě děti 4tisíce a její nepracujíci manžel doporučení ať si urychleně najde práci, že na jeho lenost děti nebudou doplácet.

Děkuji za uklidňující rychlou odpověď :palec:..snad to tady ještě aspoň trochu funguje, že matka dvou děti při 3směnným provozu má nárok na finance, od budiž k ničemu válející se doma a čekání na bůh ví co??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
29.1.21 17:18
@Krist7 píše:
Proto chci jít k soudu, zažádat si o děti do vlastní péče..a jestli budu mít nárok na alimenty když on nepracuje…

Tak to jo, nárok mas, já dostala 2500 na syna, když byl ex na pracaku. Nicméně pokud se mu nebude chtít dělat, nebude z čeho mu ty ali vzít, tak nedá stejně nic no, i kdyby to měl 100× určeny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.1.21 17:26
@Kriss Tina píše:
Tak to jo, nárok mas, já dostala 2500 na syna, když byl ex na pracaku. Nicméně pokud se mu nebude chtít dělat, nebude z čeho mu ty ali vzít, tak nedá stejně nic no, i kdyby to měl 100× určeny :nevim:

Od Nového roku je nový zákon, že alimenty bude vyplácet stát a způsobený dluh bude zpětně vymáhat od něho…jen by mě zajímalo jestli je nějaká cifra cca přibližně stejná na věk dítěte a hranice alimentu když on je bez zaměstnání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19617
29.1.21 17:26
@Krist7 píše:

nárok možná, ale z čeho ti to bude jako platit? já dostala od chlapa, který vydělává přiznaných 15000,–- čistého, alimenty 1500,–- na 1 dítě teda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19617
29.1.21 17:27
@Krist7 píše:
Od Nového roku je nový zákon, že alimenty bude vyplácet stát a způsobený dluh bude zpětně vymáhat od něho…jen by mě zajímalo jestli je nějaká cifra cca přibližně stejná na věk dítěte a hranice alimentu když on je bez zaměstnání…

a už ten zákon platí? já měla za to, že je to teprve v řízení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
29.1.21 17:27
@stinga píše:
nárok možná, ale z čeho ti to bude jako platit? já dostala od chlapa, který vydělává přiznaných 15000,–- čistého, alimenty 1500,–- na 1 dítě teda

Na to se právě tážu, jestli s tím má už někdo zkušenosti??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
29.1.21 17:31
@stinga píše:
nárok možná, ale z čeho ti to bude jako platit? já dostala od chlapa, který vydělává přiznaných 15000,–- čistého, alimenty 1500,–- na 1 dítě teda

To je dost strašný teda.. 1500Kč mi posílal kamarád, když mi nechal u baráku na dožití svého vlčáka a bylo to tak na pytel granulí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
29.1.21 17:38
@Krist7 píše:

Už je to platné jo? Mě by spis zajímalo, jestli je to třeba nějak časově omezené. Přece nebude stát platit třeba 25 let za nějakého nemakacenka, co nikdy dělat nebude a nikdy nebude nic vlastnit, to by z nej nikdy nic nedostali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6875
29.1.21 17:39
@Krist7 píše:

Neni. Pokud vubec prosel celym procesem, tak tam byla ucinost cervenec 21.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
29.1.21 17:41

Přiznat ti můžou cokoli, ale otázkou je, zda to vůbec dostaneš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu