Onemocnění štítné žlázy v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gggala
Kecalka 269 příspěvků 17.02.10 17:56
onemocnění štítné žlázy v těhu

Ahoj prosím co kdo víte o onemocnění štítné žlázy… Dneska mi na ní přišla obvoďačka a poslala mě někam na vyšetření.Jsem ve 13TT může to nějak ublížit miminku?! Trpím bušením srdce,nervozi­tou,jsem příloš energetická …No tak doufám,že pořádně přiberu a už to nedám dolů :cry: :cry: :cry: :cry:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
balzde
Ukecaná baba ;) 2409 příspěvků 17.02.10 18:35

Ahojky, pravděpodobně tě poslala na endokrinologii, kde tě pořádně vyšetří a zjistí co ti to ta štítná žláza provádí a pak nasadí vhodnou léčbu. Já to prodělala před otěhotněním, ale měla jsem podobné stavy jako ty). Hlavně se ničeho neboj, medicína je dneska už daleko a doktoři si s tím poradí :-) držím palečky :palec:

FloraBolger
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.10 18:53

Ahojky - já jsem se léčila od 14ti let - bez léků. Ty mi endokrinolog nasadil až později. Při těhu s Matýskem jsem akorát k lékaři musela chodit častěji a taky mi výrazně zvýšil medikaci. Neboj - miminku vyšetření ani případné léky určitě neublíží. Naopak - budeš „hlídaná“ a lékař se už postará, aby tvé onemocnění nemělo vliv na miminko. Mně endokrinolog dokonce řekl, že vyšší dávkování léků v těhu o něco zvýší IQ dítěte ( :-P - za toto info neručím - ale takhle mi to bylo řečeno). Hodně štěstí :wink:

gggala
Kecalka 269 příspěvků 17.02.10 19:00

jj dík já jsem měla na mysly jako když mi na to přišli až teď ve 13tt tak jestli když jsem nebrala léky tak jestli to neublíží miminku?! A jak jste na to teď a vaší váhou?!

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 17.02.10 19:06

Onemocnění štítné žlázy v zásadě miminku neubližují, ať se zjistí, kdy chtějí - ubližují jen Tobě…
Co se váhy týče, ne každý problém se štítnou žlázou má vliv na váhu - já se léčím už hodně let (mám tzv. autoimunní thyreoiditis) a na mou váhu to nemá a nikdy nemělo žádný vliv… :-)

FloraBolger
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.10 19:27

Myslím, že 13.tt určitě není pozdě. Navíc by tě měl endokrinolog objednat přednostně - tak to aspoň bylo ve Zlíně.
Na mojí váze se tohle onemocnění neprojevilo. Pravdou je, že při těhu s Matym jsem přibrala hodně (36kg) - ale to určitě nebylo dáno štítnou žlázou. Prostě jsem jedla jednou denně - ráno jsem začala a večer zkončila :oops: . Naštěstí mi po těhu zůstalo nahoře jen cca 5 kg (samozřejmě to dolů nešlo hned a „samo“).
U současného těhotenství léky neberu. Jsem pod „dohledem“, ale krevní testy vyšly dobře, tak se k endokrinologovi mám objednat až po porodu.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 17.02.10 20:01

me na to prisli taky v 13tt…brala sem cely tehu hormony letrox.....ted uz neberu nic a je mi fajn :-D

gggala
Kecalka 269 příspěvků 17.02.10 20:32
mikitaa píše:
me na to prisli taky v 13tt…brala sem cely tehu hormony letrox.....ted uz neberu nic a je mi fajn :-D

A můžu se zeptat jak probíhalo tvoje těhu? Měla jsi nějaký vzláštní vyšetření,pra­videlný řád dne (jako,že jsi měla pravidelně chodit spát třeba v 22:00 vztávat 7:00 pravidelně jíst atd)A co tvoje váha po těhotenství?! A co nejdůležitější máš zdraví miminko?!
Já sem z toho strašně vyděšená…

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 17.02.10 20:40

Já jsem byla taky těhotná se štítnou žlázou (mám to, co Bohunka, už od 4 let) a neboj, žádný režim ti nenařídí, ani jídelní, ani spánkový, ani jiný :wink:

Endokrinolog ti vezme krev, pošle to na rozbor a uvidí se, jestli máš všecko v normě nebo bude třeba nasadit prášky. Ty když bereš, tak jsi jakoby naprosto zdravá, moje doktorka vždycky říká, že klidně můžu dělat i vrcholové sporty (teda kdybych na to měla fyzičku, že…) :lol: :lol: :lol:

Já jsem tam byla na začátku, pak někdy v 5 měsících těhotenství a pak snad kolem porodu. Po porodu až někdy za 3 měsíce snad. Záleží asi i na výsledcích, měla jsem vždycky všecko OK, ani mi dávku nezvyšovala, tak jsem třeba nemusela tak často, nevím.

Akorát po porodu brali Samíkovi krev, jestli ho „nešokovalo“, že už nebere ode mě ty prášky. A nešokovalo :lol: :lol: :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.10 21:08

Ahojky,

nechci tě rozhodně strašit, ale taky bych nerada, abys to brala na lehkou váhu … jak to někdy vyznívá z těch předchozích příspěvků (že to byla pohoda a tak.).
Ono je hodně druhů problémů se ŠŽ. Většina odpovědí je podle mého odhadu se sníženou funkcí. Jenže ty tvoje příznaky myslím ukazují spíš na zvýšenou. Ale nejsem na to žádný expert.
Rozhodně ale nesouhlasím s tím, že onemocnění ŠŽ neubližují miminku. Ubližují a hodně, pokud nejsou léčená.
Být tebou si pohlídám, aby tě na endokrinologii objednali hned (někdy objednávají třeba za 2 měsíce :roll: ). A klidně si schystej seznam věcí, na které se chceš zeptat. Budeš to mít z první ruky.
A do té doby hlavu vzhůru, protože co miminku zaručeně nesvědčí je když se budeš trápit.

Ivi

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 18.02.10 12:26
gggala píše:
mikitaa píše:
me na to prisli taky v 13tt…brala sem cely tehu hormony letrox.....ted uz neberu nic a je mi fajn :-D
A můžu se zeptat jak probíhalo tvoje těhu? Měla jsi nějaký vzláštní vyšetření,pra­videlný řád dne (jako,že jsi měla pravidelně chodit spát třeba v 22:00 vztávat 7:00 pravidelně jíst atd)A co tvoje váha po těhotenství?! A co nejdůležitější máš zdraví miminko?!
Já sem z toho strašně vyděšená…

vsechno v pohode..zadny rezim nebyl treba..jen mi dvakrat z a tehu brali krev na endokrinologii…chce se to tam ale dostat co nejdriv pac to prej ma vliv ty hormony na placentu a kdyby ses na to vyprdla tak to pry muze mit za nasledek predcasny porod…to mi rekla mudra na endo..
terezka je naprosto zdrava a zrava a ja taky…pribrala jsem 25kg ale to bylo tim ze jsem nonstop jedla…ted uz mi chybi shodit do puvodni vahy 6 kilo :)
takze zadnej strach ale k tomu dr se objednej co nejdriv…vim ze tady v brne to byl velikej problem..musela sem sehnat dr. pres zname..nikdo me nechtel vzit, ze maji plno :cert:

jo a normalne sem chodila do prace…parit s deckama po vecerech…proste normalni pohodicka…je kazdy rano pulku prasku sezobnout…vzhledem k tomu ze jsem otehotnela proto jak jsem „brala“ antiko…tak to brani hormonu vypadalo stejne..jednou vecer..jednou rano…jednou vubec…no a ziju :)nerikam ze je to spravne..jen ja nedokazu nic delat pravidelne a neco dodrzovat :)

gggala
Kecalka 269 příspěvků 18.02.10 12:37

tak dneska jsem byla u obvodní lékařky,ty jsem ani nemusela říct co mi ej a hned mi řekla,že jdu se štítnou žlázou vzala mi krav na TSH.. dala mi číslo tady na paní doktorku do endokrin.ambulance tam jsem si hned zavolala.Speci­alistce jsem nahlásila,že jsem ve 13-14tt,že mám zvětšenou štítnou žlázu.Nadiktovala jsem jí rodné číslo ,jméno a přečetla zprávu.No a ona si pošle k tý krvi ještě žádanku ať mi udělají ještě jeden test z tý krve.V pondělí odpoledne si mám zavolat jak dopadly výsledky a nejdýl do konce příštího týdne půjdu na první prohlídku ze štítnou žlázou.Ona neléčená štítná žláza je v těhu dost velkej problém tak v pondělí uvidím

terka05
Kelišová 7481 příspěvků 18.02.10 13:10

ahoj já se také léčím se štítnou žlázou mám sníženou funkci.poznali to u mě až když jsem nemohla delší dobu otěhotnět. teď jsem ve 20 t t a vše je v pořádku akorát musím častěji chodit na kontrolu na endokrinologii 1*za 2 měs.na váhu to u mě taky nemá vliv.neboj všechno bude v pohodě :wink:

hanka13
Povídálka 23 příspěvků 18.02.10 18:45

ahojky, se štítnou žlázou mám dost velké zkušenosti. Onemocnění před 6-ti lety, pak klid, těhotenství jsem zvládla bez remise onemocnění, ale pod pečlivým dohledem lékařky. Co píšeš za příznaky, tak to odpovídá zvýšené činnosti (mám také).Pokud nebude TSH v pořádku (hodnoty pod 0,3), tak nasadí léky (nejšetrnější je Propycil), neprostupuje placentou, tak mimi neohrožuje. Důležité je ale, že onemocnění odhalili, protože neléčené (obě formy) má špatný vliv na mimi. Teď se ale neboj, léky vše rychle spraví, chce to hlavně klid a hodně odpočívat, žádnou fyzickou aktivitu a jod.

hanka13
Povídálka 23 příspěvků 18.02.10 18:49

a ještě k té váze,u zvýšené činnosti se tloustne jen výjimečně,tendence je hubnout, protože tělo jede mnohem rychleji než dříve…ale neboj, léky to spraví a pak nebude důvod ani tloustnout ani hubnout…teda tloustnout budeš, ale normálně jako v těhu :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >