Onemocnění ve zkušební době

7.2.20 13:45

Onemocnění ve zkušební době

Ahoj. Byla jsem dlouhodobě v pracovní neschopnosti. Byla jsem tam kvůli zranění v minulém zaměstnání. Teď mě zlanařila do jiné práce kamarádka, uvedla mi to v dokonalém světle a tak já souhlasila a nechala jsem si neschopenku ukončit. Jsem v nové práci dva týdny a doteď mi nedala smlouvu. Navíc mně se přitížilo, není mi dobře ani fyzicky ani psychicky. Když dostanu smlouvu, kterou mi má dát údajně dnes a půjdu opět na neschopenku, jak to bude dál? Vím, že mě prvních 14 dní nemůžou vyhodit ve zkušební době, ale 15.den už ano..Tak by mě zajímalo, podle čeho se mi bude počítat neschopenka, když mě po těch 15 dnech vyhodí? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9031
7.2.20 13:48

Ono je dost možné, že ti smlouvu nedá, ale dá ti třeba jen DPP a tobě na neschopenku vůbec nárok nevznikne, ještě bych si to nemalovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 13:51

@zrcadlo smlouvu mám na HPP a je na cestě již 2 týdny. Dnes by konečně měla přijít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
7.2.20 13:55
@Angel98 píše:
Ahoj. Byla jsem dlouhodobě v pracovní neschopnosti. Byla jsem tam kvůli zranění v minulém zaměstnání. Teď mě zlanařila do jiné práce kamarádka, uvedla mi to v dokonalém světle a tak já souhlasila a nechala jsem si neschopenku ukončit. Jsem v nové práci dva týdny a doteď mi nedala smlouvu. Navíc mně se přitížilo, není mi dobře ani fyzicky ani psychicky. Když dostanu smlouvu, kterou mi má dát údajně dnes a půjdu opět na neschopenku, jak to bude dál? Vím, že mě prvních 14 dní nemůžou vyhodit ve zkušební době, ale 15.den už ano..Tak by mě zajímalo, podle čeho se mi bude počítat neschopenka, když mě po těch 15 dnech vyhodí? Děkuji

Jako nezlob se, ale Tebe bych teda chtěla zaměstnávat :roll:. Já bych odešla ve zkušebce a nedělala. Stejně Tě vyhoděj až znovu nastoupíš jestli půjdeš hned marodit. A chudák kamarádka co Tě tam dohodila teda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 13:59

@Pajik 76 je to firma, která dělá podfuky na lidi. Bohužel jsem to zjistila po dvou týdnech. Dva týdny tam dělám na černo a té mé „kamarádce“ je to prdel, že jsem skončila kvůli ní neschopenku a nejsem nikde hlášená. Hlavně, aby ona dostala auto a další věci, protože tam natáhla lidi. Já nechci prachy z nich. Jen ty, které jsem si tam za ty dva týdny vydělala! Já se ptám, z čeho se mi vypočítá neschopenka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
7.2.20 14:01

Hele, pokud pracujes uz 14dni, ale nemas podepsanou pracovni smlouvu, tak mas fakticky pracovni pomer a bez zkusebky, doporucuju mit svedky, ze tam pracujes a nic co by zhorsilo tve postaveni nepodepisovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12833
7.2.20 14:02
@Angel98 píše:
@Pajik 76 je to firma, která dělá podfuky na lidi. Bohužel jsem to zjistila po dvou týdnech. Dva týdny tam dělám na černo a té mé „kamarádce“ je to prdel, že jsem skončila kvůli ní neschopenku a nejsem nikde hlášená. Hlavně, aby ona dostala auto a další věci, protože tam natáhla lidi. Já nechci prachy z nich. Jen ty, které jsem si tam za ty dva týdny vydělala! Já se ptám, z čeho se mi vypočítá neschopenka.

Nechopenka se ti vypočítá z peněz, které máš uvedené ve smlouvě. Bez bonusů atd. Takže pokud tam máš třeba 15 s tím, že dalších 10 dostaneš po splnění určitých kritérií a provize atd., tak jen z toho základu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
7.2.20 14:04

@Angel98 Tak jestli je tohle pravda, tak se modli, aby Ti dali tu smlouvu. Pokud bude podepsaná smlouva nárok na neschopnost máš. První 14dní Ti bude platit zaměstnavatel dále pak stát, ale další podrobnosti by Ti spíš poradil někdo ze sociálky. Tak tam normálně zavolej a zeptej se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9031
7.2.20 14:07
@Pajik 76 píše:
@Angel98 Tak jestli je tohle pravda, tak se modli, aby Ti dali tu smlouvu. Pokud bude podepsaná smlouva nárok na neschopnost máš. První 14dní Ti bude platit zaměstnavatel dále pak stát, ale další podrobnosti by Ti spíš poradil někdo ze sociálky. Tak tam normálně zavolej a zeptej se…

Tak tohle nevím, jestli je nejlepší rada, ptát se na sociálce, jak to mám udělat, když už jsem tedy před 14 dny byla pracovně schopná po dlouhodobé neschopnosti, ale teď chci jít zase na nemocenskou a čekám na smlouvu, abych na ni mohla jít :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Sociálka dost kontroluje, aby nebylo zaměstnání uzavřeno jen účelově pro získání dávek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.20 14:12

@zrcadlo já čekám na smlouvu, abych měla, že jsem teď někde dělala. A aby mi bylo vyplaceno, co jsem si odpracovala. Ne proto, aby mi platili neschopenku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
7.2.20 14:15

@zrcadlo Hmm, to je možná fakt, to mě nenapadlo :think: :)… Ale ten dotaz zakladatelky mi přijde mířený na tu neschopenku, tak se nedivím, že ji na to každý odpovídá a ne jak z nich získat ty peníze za 14 dní…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8496
7.2.20 14:16

@Angel98 V první řadě, si ohlídej tu smlouvu, po podpisu můžeš tedyna neschopenku. Prvních 14 dní ti platí zaměstnavatel, pak stát. Pokud tě vyhoděj po 14ti dnech, tak si musíš zajít na zdravotní pojištovnu, kde jim doložíš rozvázání pracovního poměru ve ukušebce + potvrzení ze sociálky, že jsi pořád na neschopence. Až bys byla uschopněná, tak dodáš na pojištovnu ukončení PN.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8496
7.2.20 14:19

@Pajik 76 No, snad jí dají tu smlouvu, kde bude datum souhlasit s tím, kdy nastoupila a ne třeba až dnešní, to by bylo docela blbý :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama