Online kurzy psychologie jako doplněk vzdělání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 01.10.14 21:34
Online kursy psychologie jako doplněk vzdělání?

Ahojky, vystudovala jsem tři obory na UK v Mgr. studiu(1.byl ČJ, ten jsem brala jako stěžejní, druhý pedag. a 3.psychologie). Nikdy jsem se ale pedagogikou a psychologií v praxi nezabývala. Ráda bych se ale nyní psychologii věnovala víc, třeba nějakými doplňkovými kurzy. Z časových důvodů bych preferovala online kurzy. Nevíte prosím někdo o něčem? Nic pořádného jsem nevygooglila :-( Děkuji moc za tipy!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
AnnieL
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 01.10.14 21:58

@sabrinafrompra­gue Co přesně by tě ten psychologický kurz měl naučit?? Čemu se chceš v praxi věnovat? Nebo to chceš jen pro osobní rozvoj?

Invillea
Nováček 2 příspěvky 01.10.14 23:06

Pokud ovládáte angličtinu, doporučuji si vybrat na https://www.coursera.org/
Mají tam online kurzy bezplatné, pokud chcete osvědčení, můžete si zaplatit.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 02.10.14 10:44

@AnnieL jen pro osobni rozvoj

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33969 příspěvků 02.10.14 10:46

@sabrinafrompra­gue jestli neva tak budu nahlížet. Taky bych nějaký možná zkusila ;)

Lendi86
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 02.10.14 21:03

Já nevím, ale podle mě psychologii online moc dobře studovat nejde… :)

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 02.10.14 21:43

@Lendi86 Já jsem ale psychologii vystudovala viz můj příspěvek na Karlově universitě, jde mi o doplňkové kursy

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 03.10.14 22:53

Nějaký tip tedy? :-)

AnnieL
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 04.10.14 07:29

@sabrinafrompra­gue Já znám jenom kurzy pro odborníky. Online kurz na seberozvoj neznám, ale kdybych se o nějakém dozvěděla, napíšu.

jancakral
Kecalka 180 příspěvků 07.10.14 10:59

@AnnieL Ona ale píše, že je promovaný psycholog z Karlovy univerzity :-) To asi odborník je, ten diplom nedávají zadarmo :-)

Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 07.10.14 11:04

Počkej, kde jsi vystudovala psychologii? Na jaké fakultě? Ne, že bych Ti nevěřila, ale jako absolvent psychologie bys měla mít znalosti o dalším vzdělání a neptat se na on line kurzy.
Nerýpu, jen napiš, kde jsi vystudovala a mohla bych Ti poradit. Protože pokud jsi opravdu psycholog, měla by ses spíš profilovat dle zaměření a mít pojetí o sebezkušenostním výcviku a dalších.

jancakral
Kecalka 180 příspěvků 07.10.14 11:13

@Ester13 ona ale píše, že se tím oborem, nikdy prvoplánově nezabývala-a jestli je třeba doma s miminkem, tak se nedivím, že shání online kursy, aby si doplnila nebo oživila vzdělání. Já studovala na FF UK, ne přímo psychologii, ale pedagogiku, psychologové s námi ale měli některé společné přednášky a jejich studium bylo pojato více „pedagogicky“,pokud mohu soudit, než čiatá psychologie.

Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 07.10.14 11:27

Já chápu, ale pokud píše, že studovala obor psychologie, určitě musí vědět o výcvicích a dalších možnostech a o tom, že kurzy online jsou k ničemu.

AnnieL
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 07.10.14 11:46

@jancakral Autorka mi ale odepsala, že chce kurzy pro osobní rozvoj nikoliv kurzy rozvíjející odborné dovednosti, které chce využit v praxi :D :think:
A mimochodem promovaný psycholog je pouze člověk, který studoval psychologii jednooborově, což nevím, jestli je případ zakladatelky.
@sabrinafrompra­gue Pokud chceš poradit nějaký kurz rozvíjející odborné znalosti, napiš čemu se chceš v praxi věnovat (školní psychologie, manželské poradenství, krizová intervence…), možná o něčem budu vědět :D Online kurz to ale asi nebude :( Kurzy zaměřené čistě na osobností rozvoj, lepší sebepoznání (ať už pro laiky nebo odborníky) momentálně neznám.

jancakral
Kecalka 180 příspěvků 07.10.14 11:50

@Ester13 K ničemu? Já si třeba online rozvíjela cizí jazyk v online kursu ve svém oboru a nebylo to k ničemu. To budou mít z takového tvrzení provozovatelé online kursů radost :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >