Online zábava pro děti 4,5-6 let BEZ nutnosti pomoci rodiče

119
25.3.20 13:16

Online zábava pro děti 4,5-6 let BEZ nutnosti pomoci rodiče

Dobrý den, chtěla bych poprosit odkazy na nějaké zábavné hry, omalovánky…cokoli pro děti online.

Ne youtube a filmy…
Ale tak, aby to zvládly bez pomoci rodiče. To znamená ne hru, kde u ní musím sedět a číst jí zadání… Pracuji teď z domova na plný úvazek a kromě něj mladší : klavír, nauka, sbor (všichni posílají materiály na procvičování - nikdy jsme ani nehrála na nic ani nechodila do sboru:-)), starší - škola předměty (matika, čeština, vlastivěda, přírodověda, projektové činnosti) + nauka a klávesy + příprava na přijímačky osmiletý gympl. K tomu samozřejmě nákupy, vaření a vše ostatní okolo domácnosti. S dětmi jsem sama, takže po víc jak 4 týdnech (mladší mám doma už od2.3, před tím byly prázdniny, které jsme taky pracovala a straší se učila na přijímačky) potřebuju zavést nějaký "přísnější režim apotřebuju, aby si mladší vydržela chvíli hrát sama (starší do bere jako další úkol ne zábavu si s malou hrát).

Budu moc vděčná za všechny skvělé odkazy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

119
25.3.20 13:29

Jo a chci dodat, že bydlíme v paneláku, takže není možné, aby si hrála třeba na zahradě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1395
25.3.20 13:42

Když už přijde krize pouštim na web České televize ČT D. Jsou tam hry, pohádky. A pro ty nejmenší je tam nahrané zadání jako zvuková stopa. A některé jsou i naučné - čísla, písmena, barvy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
25.3.20 13:48

Predskolaci celkem ok zvladaji UciTelku pro prvnacky.. to je 9.-9.30 v tydnu.
Na webu Skola s nadhledem.cz se predskolakum da delat prvouka - zadani je tam cteno nahlas.. ma prostredni je predskolak a obcas si tam nejaky ukol udela.

Na Radiu Junior se daji poslouchat pohadky, pak urcite nejake tvoreni by sama zvladla a zabavila by se.. ja si na googlu vzdy najdu napad, pripravim zaklad a tvori samostatne.

Drz se!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3651
25.3.20 13:51

Já mám v plánu našeho pětiletého naučit s telefonem natáčet a budu ho ukolovat, ať mi natočí třeba jak jede vlak po kolejích do velké zatáčky, jak padá obrovskej komín z kostek, jak se sype kinetickej písek, jak jede kulička v kuličkové draze… prostě cokoliv, co je potřeba napřed vytvořit, pak natočit a v ideálním případě pak po sobě uklidit. On si pak určitě sám vymysli spoustu jiných věcí, který natočí. Snad to nesklouzne k tomu, že bude pobíhat po bytě s telefonem od ničeho k ničemu, ale kdyby ano, telefon mu jednoduše seberu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lebambule
25.3.20 13:53

Nas ctyřletý se zabaví na webu Decka. Něco je pro větší, ale spousta her, i naucnych, se da hrát bez dospělého. A něco bavi i mě. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
9493
25.3.20 14:13

Taky hlasuju pro web Déčka. Děti hledaly o prázdninách hmyzáky, takže hra Bzzzz jim to připomněla a teď pořád jede, tu zvládnou i fakt malé děti. Čtyřletá tam sama zvládá pexeso, puzzle, nějaké vybarvování atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
25.3.20 14:30

@zrcadlo @chaela @MV313 @zuza92 díky všem, jestli jsme na někoho zapomněla…Učítelka mi teda přijde dost přiblblé…Mám děti s rozdílem 5 let, takže malá samozřejmě na mobil na you tube kouká, hraje minecraft…protože to umí od 11 leté ségry a 12 letého bratrance a už jí to tak moc neba…:-) Zkusím to CT D a hry na něm.
Uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
25.3.20 14:38

@pisisvori moji skoro sestiletou učitelka baví taky, první a druhá třída. Dnes tam dělali nějaký pokus s papírovou květinou, co ve vodě rozkvetla a tím se bavila alespoň hodinu, strihala si spoustu kytek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
25.3.20 14:48

@VelkaMys no to jseme viděla, ale nebyla jsem na to nachystaná a ona si to sama nedonese během chvilky:-)A mě jde právě o to, abych u toho nijak nemusela figurovat, protože…napíšu email, udělám 2 věci a dělám snídani…pak napíšu další a připravuju na Učítelku…zase 2 maily a dám vařit oběd… a to je to co mi vadí, potřebuju a spoň 4 hodiny dělat v kuse…Vstávám v 6, aby co nejvíc udělala než budou vzhůru, ale stejně pořád chodí jedn apřes druhou…asi je mám moc rozmazlené :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
25.3.20 15:16

@pisisvori já mám ještě tříletou a to je tragédie. Ta starší ale strašně ráda tvoří a má svůj šuplík s materiály, které si tahá sama a zabaví se na dlouho. Akorát pak tu jsou kupy odstrizku. Miluje pěnovou hmotu, samolepky a tak. Dnes ještě obě strihaly velikonoční obrázky z letáku a tvořily koláž. Jen je tu pak dost nepořádek no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
25.3.20 15:53

Nebo můžeš zkusit školákov: skolakov.eu ;) Prvňačka si tam hraje denně - dělá matematiku a český jazyk, a většinou už pro druhé třídy (půlka prvňáckých věcí je tam hodně jednoduchých). Některá cvičení jsou celkem zábavná. Ty začátky pro prvňáky - písmenka, předmatematické představy jsou určitě pro předškoláky vhodné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
25.3.20 17:23

@Aliik děkuju zkusím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
25.3.20 17:26

@VelkaMys já jsem zvyklá dělat s dětma všechno sama a být na vše sama za 8 let jsme u 2 dětí měla ošetřování jen 3× vždy dělám z domova i při jejich nemoci…ale tím jak jsou obě doma a ta malá už s ehodně nudí…chce u všeho mě a má pořád pocit, že si s ní nikdy nehraje…navíc teda učit se s nima nauku a sbor…když pro mě je to španělská vesnice…už mě stojí i trochu „práce“ prvně to "pochopit " sama…A já na těch 8 hodin co mám odpracovat, bych aspon tak 3 hodiny v kuse ráno a pak po 1hodině potřebovala ne pořád k něčemu odbíhat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
25.3.20 17:51

@pisisvori chápu, 3 hodiny s tou mojí menší je naprosto nereálné, vydrží jen chvíli u seriálu, ale tak hodinu maximálně. Přeji alespoň hodně sil :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama