Ono už se nepřeje k Velikonocům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 21.03.18 11:56
Ono už se nepřeje k Velikonocům?

Ahoj, založila jsem tuto diskusi https://www.emimino.cz/…-ted-312054/?…
Byla jsem překvapena, že některé holky nevědí, že se přeje k velikonocům, přitom je to tradiční svátek, vítání jara atd.Jak tam píši, chodí mi přání atd.,a to i od pracovních partnerů, slavíme pochopitelně i s příbuznými posezením atd.Jsme Praha, žádná tradiční Morava.
Dnes mi přišla nádherná papírová pohlednice a už nějaké přání do mailu a bylo to milé.
Ono už se nepřeje? :nevim: Nijak to nekritizuji, každý ať to má nastaveno jak mu vyhovuje,jen se chci zeptat jak to máte vy :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

22karkulkaaa
Ukecaná baba ;) 1415 příspěvků 21.03.18 11:58

Já posílám každý rok pohledy :)

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 21.03.18 12:01

@sabrinafrompra­gue zdravím :) u nás se stále přeje :) pocházím z Vysočiny z malé vesnice, nyní ziju ve městě a pracuji s klienty po velké části ČR :) a ano přeji si s nimi krasne a vesele Velikonoce :) pohlednice stále u nás funguji :) zvláště s postarší věkovou kategorii naši rodiny :) pro mě je normální prát :) takže :) přeji krasne, poklidne a vesele Velikonoce :kytka: :kytka:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 21.03.18 12:01

To víš, že se přeje. Jsou to ty největší svátky v roce (z křesťanského pohledu). Ale i bez toho se ve většině křesťanských zemí Velikonoce slaví a přání posílá.

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 21.03.18 12:01

@22karkulkaaa No vidis, a nektere holky v te diskusi se divily, mrknete do ni, ze se vubec preje a ptaly se CO se preje :-)
 https://cs.wikipedia.org/wiki/Velikonoce

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 21.03.18 12:03

@Eliza.24 :kytka:

sabrinafromprague
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 21.03.18 12:04

Jak rkam, mrknete sem na nazory https://www.emimino.cz/…-ted-312054/?…

Russet
Echt Kelišová 8255 příspěvků 21.03.18 12:11
@sabrinafrompra­gue píše:
Jak rkam, mrknete sem na nazory https://www.emimino.cz/…-ted-312054/?…

Proč druhá debata? 8o

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 8761 příspěvků 21.03.18 12:20

Posílám jen pohled dědovi, protože je ma hrozne rad (pohledy ne Velikonoce). Jinak ne, neprejeme si a ani Velikonoce neslavime

Uživatel je onlineaiwwa
Extra třída :D 14147 příspěvků 21.03.18 12:26

Posílám pohledy, ale jen v rámci rodiny, hlavně neteř je vždycky nadšená, většinou kupuju taková ty hrací přání.

medunka23
Kelišová 6687 příspěvků 21.03.18 12:31

Diskusi jsem si přečetla, těch udivenych tam byla menšina, ale jako je pravda, že mě to udivilo že to neví, možná ani neslavi.
Já byla zvyklá od mala, že jsme dostávali pohledy od dědy a známých, po revoluci to trošku utichlo, máma Jehovistka nic takového mělo neposilala, takže já těsně posílám spíš sms, můj muž moc slavici není, ale díky dětem tak nějak kapituluje(já strašně ráda zdobim a dekoruju) a on začíná uznávat, že to vypadá krásně.

Soňa Zacharová
Závislačka 3275 příspěvků 21.03.18 12:34

@sabrinafrompra­gue My si s rodinou z mamčiny strany píšeme sms nebo zavoláme, z tatovy strany jelikož jsme všichni z Prahy tak se v sobotu nebo neděli sejdeme u babičky na oběd kde si i dáváme nadílku

Uživatel je onlinePeta02
Kecalka 270 příspěvků 21.03.18 12:35

My si třeba nijak zvlášť neprejeme, pro mě to není nic k slavení, jsme ateisté, takže to pojimam hodně benevolentne jako svátky jara. Ale nedrzime beránka, vajíčka, nic tak proč bych prala :nevim:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 21.03.18 12:36

My jsme si nikdy nepřáli. Přáli jyme jen na Vánoce a Nový rok. Nikdy sem neslyšela že by se to dělalo i o Velikonocích :nevim:

xacxa
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 21.03.18 12:37

@sabrinafrompra­gue Hele já jsem z Brna, moji oba bráši chodili s tátou na mrskut. Vdala jsem se na dědinu a můj muž nikdy ani nepletl pomlázku-učil ho to můj brácha, nebarví se vejce ni, nakoupí se čoko blbosti a v dědině potkáš maximálně pár kloučků s tatínky…tím pár myslím tak pět. Je mi z toho smutno, u nás se vždy sešla rodina, dělala se kačena, tady se ani nedodržuje zelený pátek (špenát apod.) a já jako holka z města jsem tu více méně za exota :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama