OP + ŘP - mohu použít své starší fotografie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 17:00
OP + ŘP - mohu použít své fotografie?

Ahoj lidi, omlouvám se za anonym, ale celkem snadno by mohl být odhalen můj nick :oops: :kytka:.
Za pár týdnů mi končí platnost řidičského i občanského průkazu. Mohu použít své starší fotografie (stáří cca 3 roky), nebo se musím nechat vyfotit na úřadě? Za normálních okolností by mi to bylo jedno, ale teď mám bohužel díky zdr. problémům obličej plný velkých skvrn, které nezakryje ani make-up. S lékařkou to budu řešit v zimě, ale nechci mít na dokladech vzpomínku dalších 10 let :( :think:

Reakce:
Manticora
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 16.09.18 17:02

Na obcanku te vyfoti primo na urade, neda se pouzit vlastni foto.

K92
Kecalka 370 příspěvků 16.09.18 17:04

na OP tě vyfotí přímo na úřadu a pak tu samou fotku použijí i na řidičák, ten řidičák je tuším novinka od letošního léta

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 16.09.18 17:05

Jak již zmíněno, na občanku se fotí přímo na úřadě, foto je navíc černobílé. Navíc tyto informace má na svých stránkách každý úřad.

ludmilaadamkova
Závislačka 2788 příspěvků 16.09.18 17:09

Ne nemuzes pouzit sve fotografie.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8950 příspěvků 16.09.18 17:12
@Anonymní píše:
Ahoj lidi, omlouvám se za anonym, ale celkem snadno by mohl být odhalen můj nick :oops: :kytka:.
Za pár týdnů mi končí platnost řidičského i občanského průkazu. Mohu použít své starší fotografie (stáří cca 3 roky), nebo se musím nechat vyfotit na úřadě? Za normálních okolností by mi to bylo jedno, ale teď mám bohužel díky zdr. problémům obličej plný velkých skvrn, které nezakryje ani make-up. S lékařkou to budu řešit v zimě, ale nechci mít na dokladech vzpomínku dalších 10 let :( :think:

Ta fotka je na OP a ŘP taková jakoby šedá, takže by to nemělo být vidět. Fotí se samozřejmě barevně, ale přímo na průkaze barevná není.

Jogrr
Závislačka 4951 příspěvků 16.09.18 17:16
@Anonymní píše:
Za pár týdnů mi končí platnost řidičského i občanského průkazu. Mohu použít své starší fotografie (stáří cca 3 roky), nebo se musím nechat vyfotit na úřadě? Za normálních okolností by mi to bylo jedno, ale teď mám bohužel díky zdr. problémům obličej plný velkých skvrn, které nezakryje ani make-up. S lékařkou to budu řešit v zimě, ale nechci mít na dokladech vzpomínku dalších 10 let :( :think:

Anebo je mozne se nechat vyfotit u fotografa a ten ji datovkou posle na urad, fotograf Ti asi da vice pokusu nez dama u okynka.
Anebo se na to ted vykaslat, nechat se vyfotit tak, jak jsi ted a az budes mit oblicej ok, vyridit si nove doklady.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 17:17

Moc všem děkuji za odpověď. Vím, že na stránkách úřadů je informace o možnosti fotografování na místě. Ale o nemožnosti použít svojí fotografii jsem se nedočetla. Asi jsem špatně hledala :think: .

@Prof. Farnsworth
To mě těší, moc díky :kytka: . Já mám právě na OP ještě fotografii barevnou, tak mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Tak snad můj krásně vybarvený obličej nebude moc vidět :think: :oops:

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 16.09.18 17:25
@Jogrr píše:
Anebo je mozne se nechat vyfotit u fotografa a ten ji datovkou posle na urad, fotograf Ti asi da vice pokusu nez dama u okynka.
Anebo se na to ted vykaslat, nechat se vyfotit tak, jak jsi ted a az budes mit oblicej ok, vyridit si nove doklady.

Mozne vyfotit se u fotografa neni, protoze na obcanku (nevim, jak na ridicak) se pouzivaji biometricke udaje (nejen fotka). Proste ta fotka neni jen fotka.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66901 příspěvků 16.09.18 17:28
@Limi123 píše:
Mozne vyfotit se u fotografa neni, protoze na obcanku (nevim, jak na ridicak) se pouzivaji biometricke udaje (nejen fotka). Proste ta fotka neni jen fotka.

Ale je, jen ten fotograf musí tohle dělat… a jaké biometrické údaje myslíš, že tam na tom úřadě vykouzlí, které by fotka od spolupracujícího fotografa neměla?

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 16.09.18 17:36

@j.a.n.i1 Ja nevim, ale ja na urade zadala, jestli by mi tu fotku (synova prvni obcanka) mohli nahrat na flashku a rekli mi, ze nemohli a ze to neni fotka, ale ze jsou to biometricke udaje. Ale je mozne, ze u nejakeho specialniho fotografa by to slo.

Jinak u nas na urade te vyfoti tolikrat, kolikrat chces (samozrejme tam nesmis travit 2 hodiny).

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66901 příspěvků 16.09.18 17:37

@Limi123 Akorát kecají… fotí to naprosto normální zrcadlovkou jako mám doma… Respektive, možná to mysleli tak, že ti ji prostě nahrát a dát nesmí (i když upřímně netuším proč, když je to tvoje fotka, možná aby si nezavirovali počítač z tvoji flashky)

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8950 příspěvků 16.09.18 17:55

Ta občanka vypadá takhle - jen je menší (má rozměr platební karty). Takže na té fotce nejsou moc detaily vidět:

Jogrr
Závislačka 4951 příspěvků 16.09.18 18:18
@Limi123 píše:
Mozne vyfotit se u fotografa neni, protoze na obcanku (nevim, jak na ridicak) se pouzivaji biometricke udaje (nejen fotka). Proste ta fotka neni jen fotka.

Samozrejme nemas pravdu. Jde to. Osobni zkusenost z cervence 2018.

Jogrr
Závislačka 4951 příspěvků 16.09.18 18:20
@Limi123 píše:
@j.a.n.i1 Ja nevim, ale ja na urade zadala, jestli by mi tu fotku (synova prvni obcanka) mohli nahrat na flashku a rekli mi, ze nemohli a ze to neni fotka, ale ze jsou to biometricke udaje. Ale je mozne, ze u nejakeho specialniho fotografa by to slo.Jinak u nas na urade te vyfoti tolikrat, kolikrat chces (samozrejme tam nesmis travit 2 hodiny).

Z toho, ze Ti rekli, ze Ti nenahraji foto na prenosny disk jsi jako usoudila, ze to nejde, jo? 8o jisteze je to fotka, co by to asi bylo jineho.

Váš příspěvek
Reklama