Reklama

OP + ŘP - mohu použít své starší fotografie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 17:00
OP + ŘP - mohu použít své fotografie?

Ahoj lidi, omlouvám se za anonym, ale celkem snadno by mohl být odhalen můj nick :oops: :kytka:.
Za pár týdnů mi končí platnost řidičského i občanského průkazu. Mohu použít své starší fotografie (stáří cca 3 roky), nebo se musím nechat vyfotit na úřadě? Za normálních okolností by mi to bylo jedno, ale teď mám bohužel díky zdr. problémům obličej plný velkých skvrn, které nezakryje ani make-up. S lékařkou to budu řešit v zimě, ale nechci mít na dokladech vzpomínku dalších 10 let :( :think:

Reklama

Reakce:

Manticora
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 16.09.18 17:02

Na obcanku te vyfoti primo na urade, neda se pouzit vlastni foto.

K92
Kecalka 161 příspěvků 16.09.18 17:04

na OP tě vyfotí přímo na úřadu a pak tu samou fotku použijí i na řidičák, ten řidičák je tuším novinka od letošního léta

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 16.09.18 17:05

Jak již zmíněno, na občanku se fotí přímo na úřadě, foto je navíc černobílé. Navíc tyto informace má na svých stránkách každý úřad.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 16.09.18 17:09

Ne nemuzes pouzit sve fotografie.

Prof. Farnsworth
Závislačka 4375 příspěvků 16.09.18 17:12
@Anonymní píše:
Ahoj lidi, omlouvám se za anonym, ale celkem snadno by mohl být odhalen můj nick :oops: :kytka:.
Za pár týdnů mi končí platnost řidičského i občanského průkazu. Mohu použít své starší fotografie (stáří cca 3 roky), nebo se musím nechat vyfotit na úřadě? Za normálních okolností by mi to bylo jedno, ale teď mám bohužel díky zdr. problémům obličej plný velkých skvrn, které nezakryje ani make-up. S lékařkou to budu řešit v zimě, ale nechci mít na dokladech vzpomínku dalších 10 let :( :think:

Ta fotka je na OP a ŘP taková jakoby šedá, takže by to nemělo být vidět. Fotí se samozřejmě barevně, ale přímo na průkaze barevná není.

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 16.09.18 17:16
@Anonymní píše:
Za pár týdnů mi končí platnost řidičského i občanského průkazu. Mohu použít své starší fotografie (stáří cca 3 roky), nebo se musím nechat vyfotit na úřadě? Za normálních okolností by mi to bylo jedno, ale teď mám bohužel díky zdr. problémům obličej plný velkých skvrn, které nezakryje ani make-up. S lékařkou to budu řešit v zimě, ale nechci mít na dokladech vzpomínku dalších 10 let :( :think:

Anebo je mozne se nechat vyfotit u fotografa a ten ji datovkou posle na urad, fotograf Ti asi da vice pokusu nez dama u okynka.
Anebo se na to ted vykaslat, nechat se vyfotit tak, jak jsi ted a az budes mit oblicej ok, vyridit si nove doklady.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 17:17

Moc všem děkuji za odpověď. Vím, že na stránkách úřadů je informace o možnosti fotografování na místě. Ale o nemožnosti použít svojí fotografii jsem se nedočetla. Asi jsem špatně hledala :think: .

@Prof. Farnsworth
To mě těší, moc díky :kytka: . Já mám právě na OP ještě fotografii barevnou, tak mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Tak snad můj krásně vybarvený obličej nebude moc vidět :think: :oops:

Limi123
Závislačka 3270 příspěvků 16.09.18 17:25
@Jogrr píše:
Anebo je mozne se nechat vyfotit u fotografa a ten ji datovkou posle na urad, fotograf Ti asi da vice pokusu nez dama u okynka.
Anebo se na to ted vykaslat, nechat se vyfotit tak, jak jsi ted a az budes mit oblicej ok, vyridit si nove doklady.

Mozne vyfotit se u fotografa neni, protoze na obcanku (nevim, jak na ridicak) se pouzivaji biometricke udaje (nejen fotka). Proste ta fotka neni jen fotka.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 16.09.18 17:28
@Limi123 píše:
Mozne vyfotit se u fotografa neni, protoze na obcanku (nevim, jak na ridicak) se pouzivaji biometricke udaje (nejen fotka). Proste ta fotka neni jen fotka.

Ale je, jen ten fotograf musí tohle dělat… a jaké biometrické údaje myslíš, že tam na tom úřadě vykouzlí, které by fotka od spolupracujícího fotografa neměla?

Limi123
Závislačka 3270 příspěvků 16.09.18 17:36

@j.a.n.i1 Ja nevim, ale ja na urade zadala, jestli by mi tu fotku (synova prvni obcanka) mohli nahrat na flashku a rekli mi, ze nemohli a ze to neni fotka, ale ze jsou to biometricke udaje. Ale je mozne, ze u nejakeho specialniho fotografa by to slo.

Jinak u nas na urade te vyfoti tolikrat, kolikrat chces (samozrejme tam nesmis travit 2 hodiny).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62889 příspěvků 3 inzeráty 16.09.18 17:37

@Limi123 Akorát kecají… fotí to naprosto normální zrcadlovkou jako mám doma… Respektive, možná to mysleli tak, že ti ji prostě nahrát a dát nesmí (i když upřímně netuším proč, když je to tvoje fotka, možná aby si nezavirovali počítač z tvoji flashky)

Prof. Farnsworth
Závislačka 4375 příspěvků 16.09.18 17:55

Ta občanka vypadá takhle - jen je menší (má rozměr platební karty). Takže na té fotce nejsou moc detaily vidět:

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 16.09.18 18:18
@Limi123 píše:
Mozne vyfotit se u fotografa neni, protoze na obcanku (nevim, jak na ridicak) se pouzivaji biometricke udaje (nejen fotka). Proste ta fotka neni jen fotka.

Samozrejme nemas pravdu. Jde to. Osobni zkusenost z cervence 2018.

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 16.09.18 18:20
@Limi123 píše:
@j.a.n.i1 Ja nevim, ale ja na urade zadala, jestli by mi tu fotku (synova prvni obcanka) mohli nahrat na flashku a rekli mi, ze nemohli a ze to neni fotka, ale ze jsou to biometricke udaje. Ale je mozne, ze u nejakeho specialniho fotografa by to slo.Jinak u nas na urade te vyfoti tolikrat, kolikrat chces (samozrejme tam nesmis travit 2 hodiny).

Z toho, ze Ti rekli, ze Ti nenahraji foto na prenosny disk jsi jako usoudila, ze to nejde, jo? 8o jisteze je to fotka, co by to asi bylo jineho.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >