Opakovaná bolest v pravém podbřišku

891
18.5.11 15:29

Opakovaná bolest v pravém podbřišku

Ahoj všichni :-)

Už se mi po několikáte stalo, že mne pobolívá pravý podbřišek. To místo je mezi pánevní kostí a ohanbmím - spíše k té pánevní kosti. Bolest není nijak velká, ale je obtěžující. Nedokážu říct, zda se objeví po určitém jídle či v nějaké fázi cyklu.. Bolest jsem měla tento měsíc po skončení MS a teď ( asi 20 DC). Beru HA, zánět slepého střeva jsem neměla. Těhotná asi nebudu :lol: . Minulé úterý jsem byla na KO u gynDr. a ten tam nic neviděl. Říkal, že je možné, že jde o miniaturní srůsty, které ani nevidí na ultrazvuku ( je to možné?)..
No bolest není nijak pravidelná, bojím se právě zánětu slepého střeva nebo vaječníků (ani jedno jsem nezažila, tak nevím jak to bolí a jak t probíhá.. :nevim: ). Jediné co mi zbývá je zajít ještě k obvoďákovi, ale co ten vyřeší, když bolest jeden den je a druhý den není… takže při prohmatávání třeba zrovna nic neucítím.. :roll:
Joo ještě dodám, že bolest není závislá na pohmatu - někdy to bolí a někdy ne.. :nevim: Jsem z toho jelen a štve mě to a obtěžuje :zed: Je to normální? Co ovulace? Ale že by byla pořád napravo a hlavně - když mám tu HA? :nevim:
Děkuji za jakoukoliv zkušenost a omlouvám se za případné chyby, spěchám do práce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

220
18.5.11 15:39

Ahojda,
ja jsem zánět slepáku měla a to je bolest taková měnící se, ptal se na to i doktor chvílo dobrý pak zle, a taky muze putovat po tělě treba k žaludku a tak(taky nemusí)..dobré je si zmáčknout levou stranu podbrisku jestli ti bolet právě do toho právého nebude vystrelovat..kdyby jo tak by to i ten slepák mohl být (třeba nejaký chnonický zánět?? nevím)… :-? jinak by to mohl být taky nejaký gynekologický.. :nevim: :nevim:
Určo nechci strašit sama uvidiš jak ti bude ale k doktorovi bych i zasla hlavne kuli vyloučení třeba toho slepáku…snad se to zlepší a nic z toho nebude dej pak vedet jak jsi dopadla :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
18.5.11 15:59

Ahojky holky…já jsem měla něco podobného v loni…čas od času mě pobolívalo na pravé straně,ale nijak jsem to neřešila…myslela jsem si ,že mám podrážděný slepý střevo a nakonec to vygradovalo,tak asi zhruba po půl roce…že mě to jednoho dne ,tak strašně začalo bolet,že jsem nemohla ani chodit. Tak jsem jela na večer na pohotovost,že mě asi chytl slepák.A po všech vyšetření a braní krve mi zjistili,že to slepák nebude,že ten je ok. Tak mě poslali na gyndu a tam mi řekli,že mi udělají laparoskopii a že se uvidí …co mě tam vlastně bolí. Měla jsem tam drobné srůsty,které nebyli ani na ultrazvuku vidět.Tak mi to tam rozrušili…přepálili. A od té doby je všechno ok. A nic od té doby necítím. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14502
18.5.11 16:04

Taky mě občas pobolívalo v pravém podbřišku, popsala bych to asi stejně. Nejlepší na tom je, že když si ten bok zmáčknu (ted teda už ne), tak nebolelo vůbec nic :cert: Svému gynekologovi jsem to říkala snad na každé kontrole po půl roce. Vždy mi dělal ultrazvuk a dlouho hledal, bohužel nikdy nic nenašel.
Teď jem těhotná ve 21tt a zatím musím zaklepat, že to s těhu zmizelo. Ale děsím se pozdějšího stadia těhu, jestli tam opravdu jsou třeba srůsty, tak to asi začne pekelně zlobit.
Takže těžkosti stejné, diagnoza nulová, prý mi nic není :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
18.5.11 16:09
Miriska píše:
Taky mě občas pobolívalo v pravém podbřišku, popsala bych to asi stejně. Nejlepší na tom je, že když si ten bok zmáčknu (ted teda už ne), tak nebolelo vůbec nic :cert: Svému gynekologovi jsem to říkala snad na každé kontrole po půl roce. Vždy mi dělal ultrazvuk a dlouho hledal, bohužel nikdy nic nenašel.
Teď jem těhotná ve 21tt a zatím musím zaklepat, že to s těhu zmizelo. Ale děsím se pozdějšího stadia těhu, jestli tam opravdu jsou třeba srůsty, tak to asi začne pekelně zlobit.
Takže těžkosti stejné, diagnoza nulová, prý mi nic není :-(

já si myslím,že u tebe to už bude dobré…protože srůsty se dělají ,když je endometrioza a ta se léčí tím,že ti zastavují měsíčky ,aby tam neprobíhali cikly.A to pak časem vymizí. Tobě menzes zmizela tím,že jsi těhu a tím pádem nějakéé případné srůsty …neboli endometrioza ti zmizí sami. Jak dr. říkal,jedině těhotenství …by vás zachránilo samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
18.5.11 16:11

Takže to budeš mít v pohodě…už žádné bolesti nebudou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14502
18.5.11 16:16

Tak to jestli endometrioza, tak to můžu být ráda, že jsme těhotnili na 2. pokus uplně bez problémů :palec: No uvidíme, co bude dál, snad to bude dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
18.5.11 16:18

Jste šikovní to určitě. :lol: Ono vždycky záleží jakého stupně je ta endometrioza …když je mírná…tak to v celku jde . :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
18.5.11 16:20

a jestli se můžu zeptat…z jakého důvodu tě posílali na amnio???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14502
18.5.11 16:27

No ted s odstupem si myslím, že z důvodu potřeby pokusného králíka. Oficiálně pozitivní triple test (na screeningu ve 12. týdnu, který se platí, jsem nebyla) a v něm zvýšené riziko na M.Down 1:490, pričemž hranice hodnotící laboratoře Hradec Králové je 1:500. Takže posud sama, jestli opravdu hrozící Down nebo spíš ten králík. Ale nechci se rouhat, protože výsledky pořád ještě neznám, ale doufám, že to bude dobré, když už je to 14 dní a nevolali. (Volat si nemám, pokud je to dobré, tak výsledky pošlou pouze poštou na mého lékaře. Kdyby něco bylo špatně, tak volají mně na mobil do 14 dnů od odběru)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14502
18.5.11 16:28

Ale nervy to jsou řádné, to jako mazec :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
18.5.11 16:36

To ti věřím,že máš nervy.....já jsem natom byla podobně v dubnu 2010,ale u mě to dopadlo špatně.Já krom toho měla i zvýšené NT 3,2.A nakonec z plodovky se ukázali…špatné chromozomy. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14502
18.5.11 16:40

Tak to je mi líto :-( Já právě i když jsem věděla, že ta moje hranice je v porovnání s jinými maminami fakt uplně někde jinde, tak jsem šla…protože postižené miminko bysme asi neměli sil vychovávat. :-( No NT nám na 1. klasickém UTZ měřili a bylo udajně 0,5mm, takže jsme byli klidní…no a pak docela rána. Přiznám se, že jsem probrečela celý víkend, než jsem se dozvěděla, co a jak je zvýšené a co mě čeká. Jen se ted zas nervuju, protože sice MUDra z geneticky nám říkala, že čekat budeme 14 dní a že kdyby tam něco špatně bylo, že volá ona přímo mně a dřív než těch 14 dní uplyne, ale včera jsem zas našla, že výsledky jsou až za 21 dní a přijde mi to už nekonečné :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14502
18.5.11 16:41

Navíc cítím pohyby, tak je to fakt těžké :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
18.5.11 16:43

Na ty poslední výsledky z plodové vody se opravdu čeká 3 týdny,protože se nechávají v misce nakultivovat…uspíšit to nejde,takže to chce opravdu pevné nervy nato čekání. Ale určitě to bude v pořádku. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama