Opakovaná kvasinková infekce v těhotenství

Anonymní
9.2.21 15:10

Opakovaná kvasinková infekce v těhotenství

Ahoj holky,
jsem téměř ve 14tt a mám už potřetí kvasinkovou infekci. Vím, že v těhotenství je tento problém častější, ale hrozně mě otravuje pokaždé lítat k doktorce pro čípky. Nemáte nějaké rady jak tomu předcházet? Už nevím, co s tím. Prádlo nosím jen bavlněné, používám neparfémované vložky a koupila jsem si i intimní gel Lactacyd s prebiotiky (údajně má pomáhat tomu předcházet), na intimních partiích se myji i několikrát denně (večer pravidelně a někdy i v průběhu dne), s manželem jsme i začali používat kondom, protože jsme měli podezření, že si to třeba navzájem neustále přenášíme. Ale teď se mi zas vrátily a on nic. Napadá mě, jestli by to nemohl třeba ještě způsobovat lubrikační gel, který jsme začali používat spolu s kondomem. :nevim: Moc se mi nechce smířit se s tím, že budu celé těhotenství tohle řešit :,( Budu ráda za každou radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64264
9.2.21 15:16

Může to být lubrikantem, přílišnou hygienou, nebo to má chlap, nemusí mít příznaky, ale vrací ti to. Kup si v lékárně clotrimazol a myslím týden, 3× denně namazat. Tedy chlap

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9045
9.2.21 15:21

Myj se jen 1× denně. Když se myjes pořád dokola tak si akorát narusujes přirozený prostředí. A zkus vynechat cukr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
9.2.21 15:41

Já se toho jednou nemohla zbavit po antibiotikách. Pomohlo vyřadit ze stravy cukr, tím se kvasinky živí. Clotrimazol je dobrá volba a může se i v těhotenství. Lactacit jsem nemohla teda, to ještě víc dráždilo. Pomohlo nechat chvilku působit bílý jogurt se živými kulturami a sprchnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
9.2.21 15:53

Měla jsem tento problem v těhotenství už 2× a teď se modlim ať je od toho pokoj, poprve jsem se na predpis od doktorky lecila macmiror tablety, plus na mazani i fungicidin. Do 10 dnu to bylo zpět. Na radu Dr. Jsem mela boraxove globule. Plus poradila brat probiotika, mam biopron pregna +, myju se Seba medem intimním gelem. Jeste povídala o nejakych gyncaps, probiotika co se vkládají do pochvy jednou za mesic tableta, ale podle steru pak to u mě nebylo potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 16:28

U mě to v těhotenství bylo cukrem, včetně toho v ovoci. O čokoládě jsem si mohla nechat akorát tak zdát. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat