Opakovaná mykóza, záněty, bolesti při sexu

Anonymní
1.3.21 01:38

Opakovaná mykóza, záněty, bolesti při sexu

Dobrý den, asi před rokem jsem se poprvé léčila s mykózou. Navštívila jsem gynekologii a časem se vyléčila. Jenže od té doby se mi vrací téměř každý měsíc + teď v zimě bývám neustále studená (a to se teple oblékám), během roku jsem musela přeléčit i močové ústrojí, trpím na záněty. Vyskytl se další problém. Mám přítele (dlouhodobého), se kterým sexuálně téměř nežiji (vadí mi to, sex jsem měla ráda). Odrazuje mě bolest. Bolí mě i samotné dráždění prsty (vlhká jsem dle mého názoru dost, vždy probíhá delší předehra). Při samotném aktu (vždy jedině s kondomem) je bolest nejintenzivnější, avšak po nějaké době odeznívá (někdy otázka několika hodin x dní). Po skončení bývám dole oteklá, doprovází to i pálení při močení. Včera mě přítel orálně uspokojoval, opět se dostavila bolest, když jazykem zajížděl dovnitř. Po orgasmu opět otok. Druhý den (dnes) mě svědí v oblasti poševního vchodu (i vevnitř), pálení při čůrání + bílý tvarohovitý výtok (není ho mnoho). Odhaduji opět na mykózu, ale nejsem doktor. Psychicky mě tento problém vysává, bojím se masturbace, sexu. Vždy dbám na rady svého gynekologa, ale stejně se to vrací (gynekologa jsem dokonce i měnila). Měla jsem předepsaná antibiotika, vitaminy, čípky, mastičky, vyplachovací globule… Vždy to ale pomohlo jen na pár týdnů. Není to problémem jen při sexu, ale i při menstruaci. Byla jsem zvyklá na tampóny, ty zavádím skrze bolest (proto se je snažím omezovat, ale ze začátku mívám menstruaci silnou, tak si na vložku netroufám). Opakuji, že ještě před rokem jsem žádný z těchto problémů neměla. Co nejrychleji to půjde, navštívím opět gynekologii, avšak jsem už ztratila všechnu víru, že by to mohlo být opět v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1.3.21 07:02

Mela jsem tyto problemy dlouha leta. Trvale pomohla nasledujici kombinace, zbytek si musite dostudovat sama na internetu:

• Detoxikacni program Whole30 (drzi se mesic), existuje skupina na fb, kde se sdili zkusenosti i recepty.
  • Doplnky stravy: Candix (2 tbl. denne), Probiolact (1tbl. denne).

Hodne stesti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
1.3.21 08:24

Zdravím, zkusila bych Macmiror tablety na zavádění, měly by být volně prodejné. Pořádně se přeléčit, brát probiotika a hlavně léčil se i partner? To je ten nejdůležitější aspekt. Můžeš se léčit jak chceš, ale pokud se neléčí i partner, můžeš to mít pořad dokola. Může to být i alergická reakce na kondomy, znám takové případy. Na gynekologii bych si zašla na stěry, můžete mít streptokoka v těle a dokud se zánět nevyléčí, může se vracet. Někdo má problémy vždy po dobrání antibiotik, tělo se pořad mění. Hlavně z toho nepanikařit, určitě se to časem spraví. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
1.3.21 23:58

Žádný doktor to neřekne, jelikož furt dokola léčí jen příznaky, ale měla by ses zkontrolovat jestli ve tvém těle něco není špatně. Příklad: mám kamarádku a měla ty samé problémy, plus velmi suchou pokožku a velmi špatné nehty. Po čase i častější záněty v ústech. Po x kontrolách jeden z doktorů naznačil že to může být lichen (postihuje sliznice tam dole i nahoře) a že je to neléčitelná autoimunitní choroba. Když jsme ale googlili tak jsme zjistili že bývá příčina bakterie helikobatker pylori. Tak šla za doktorkou, ale ta jí řekla že jí na to testy neudělá protože by musela mít potvrzené vředy apod. (je to gastrobakterie). Tak si kamarádka zaplatila test jako samoplátce a byl pozitivní ve velmi vysokém množství. Tak až potom jí přeléčili antibiotiky a problémy se znovu zaléčili ale už se přestali vracet. Co jsem tím chtěla říct je, že bohužel doktoři málokdy hledají příčinu takových běžných příznaků. Někdy je lepší si nechat udělat prostě testy, zaplatit si to (nebo poprosit doktorku pokud je přístupná) a udělat testy na všechno možný, množství vitamínu b12, železa apod. Člověk se někdy nestačí divit s čím žije léta a lékaři si nevšimnou i když tomu příznaky sedí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
2.3.21 19:39
@Maky12345 píše:
Zdravím, zkusila bych Macmiror tablety na zavádění, měly by být volně prodejné. Pořádně se přeléčit, brát probiotika a hlavně léčil se i partner? To je ten nejdůležitější aspekt. Můžeš se léčit jak chceš, ale pokud se neléčí i partner, můžeš to mít pořad dokola. Může to být i alergická reakce na kondomy, znám takové případy. Na gynekologii bych si zašla na stěry, můžete mít streptokoka v těle a dokud se zánět nevyléčí, může se vracet. Někdo má problémy vždy po dobrání antibiotik, tělo se pořad mění. Hlavně z toho nepanikařit, určitě se to časem spraví. :)

Macmiror je pouze na předpis, ale mně i tak vůbec nepomohl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
2.3.21 20:40

Stěry, zjistit co tam je a pak cíleně léčit. Včetně partnera. Jestli je to streptokok, tak taky paráda. A nedivila bych se. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat