Opakované potraty a mimoděložní těhotenství, pomůže IVF s PGT?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Merykara
Povídálka 23 příspěvků 14.08.18 12:44
Opakované potraty a mimoděložní těhotenství, pomůže IVF s PGT?

Ahoj, mám za sebou 4× SP - vždy do 8tt a 1× MT s odstraněním vejcovodu. Všechna těhotenství byla počata přirozeně. Prošli jsme kolečkem vyšetření (hormony, imunologie, genetika, hematologie a spermiogram) a všechno máme v pořádku. Přemýšlím o IVF s PGT v Repromedě. Předpokládám (doufám), že by nám měla IVF i PGT spoluhradit pojišťovna (VZP). Máte někdo podobné zkušenosti? Na kolik Vás IVF s PGT celkem vyšlo? A podařilo se s takovouhle anamnézou donosit zdárně dítě? Moc děkuji za případné zkušenosti a rady.

Reakce:

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 14.08.18 13:28

Mám za sebou těhotenství s dvojčaty, obě s genetickou vadou. Pak 6 biochemických těhotenství. V repromedě jsem podstoupila ivf s pgd a mále holčičku na první dobrou. Taky u nás žádný problém nezjistili, pouze jsem měla amh 0,9. Vyšlo nás to na cca 55 tisíc, ale měla jsem vysoké dávky gonalu a zaplatili jsme si veškerý nadstandard. Pgd nám hradila pojišťovna Vzp.

Merykara
Povídálka 23 příspěvků 14.08.18 13:38

Děkuji za reakci a zkušenost:). Snad se nám tedy taky už konečně zadaří. Chystáme se tam na podzim - až se trochu vzpamatuji z toho MT. Můžu se ještě zeptat, jak dlouho ten proces trval? Od první návštěvy po zavedení embrya?

Janli
Kelišová 6003 příspěvků 9 inzerátů 14.08.18 14:26

To ti neřeknu přesně, protože moje gynekoložka s repromedou spolupracuje a spoustu věcí jsem řešila s ní. Ale ty máš všechny vyšetření víceméně za sebou, takže můžeš počítat dva až tři měsíce.

stonožka12
Kecalka 493 příspěvků 4 inzeráty 14.08.18 20:03

Známá také měla 4× SP, šla do IVF s PGT a na první pokus úspěšně, má dvouměsíčního chlapečka. U nich byl problém věk obou rodičů.

Merykara
Povídálka 23 příspěvků 15.08.18 09:02

Děkuji, no nám je oběma 30. Ale někde nějaký problém být přece musí..

Merykara
Povídálka 23 příspěvků 16.08.18 12:51

Ahoj, nemáte prosím ještě někdo podobnou zkušenost?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 16:55

Ahoj, to me moc mrzi, ja to za sebou taky nekolikrat a chapu, jak ti je. :hug:

Jedna zasadni otazka: meli jste nekdy srdicko, nebo to vzdy skoncilo predtim?
A meli jste nekdy provedenou genetickou analyzu embrya, aby se zjistilo, co bylo spatne, jestli to proste nebyla chromozomalni chy­ba?

Je dulezite, zda mate udelanou poradnou reprodukcni imunologii, protoze ta hraje obrovskou roli. Napr. Dr. Malickova dela kompletni imunologii, co se jinde nedela.

Dulezity je i kompletni rozsireny spermiogram (casto je problem v tom, ze jen v rozsirenym se pozna, jak je na tom integrita/frag­mentace DNA spermii, ktera rane potraty zpusobuje). Paradoxne je chyba ve spermiich, i kdyz spermiogram vypada uplne normalne. https://www.sanatoriumhelios.cz/…sty-spermii/

Taky jsou caste infekce, pohlavni choroby, zoonozy, nelecena cukrovka nebo nelecena celiakie, ale tyhle nemoci mate asi vsechny vysetreny. :think:

V CR se na to zameruje treba ta Repromeda, Helios a Gennet, zalezi na tom, zda jste z Prahy, Brna nebo odnekud jinud?

IVF s PGS/PGT hradi pojistovna, minimalne VZP, u tebe je k tomu zdravotni indikace vzhledem k opakovanym potratum. (to potvrdi a vypise genetik v CAR). Hodne stesti. :hug:

Merykara
Povídálka 23 příspěvků 21.08.18 17:03

Ahoj, srdíčko bylo jen 1×, jinak 3× biochemické a 1× MT, které geneticky nevyšetřovali. Na reprodukční imunologii jsem se objednala, tak snad tam udělají další vyšetření. Spermiogram dělali asi taky jen ten základní. Infekce upřímně nevím, chodím pravidelně na prohlídky, tak tam to asi vyšetřili ne? No snad se na to zaměří v té Repromedě. Díky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 22:12

@Merykara To me moc mrzi. Skoda, ze nemate alespon jedno vysetreni plodu, poznalo by se, zda je o imunologii (plod je vetsinou v poradku, problem je v komunikaci matka-plod, nebo genetiku. (nejcasteji chromozomalni chyba) :think:

Kazdopadne bych zkusila dalsi komplexni vysetreni, tech pricin je bohuzel spousta. (namatkou tady dole vycet) Petkrat ale uz neni nahoda, i kdybyste meli treba trikrat chromozomalni chy­bu.

https://www.synlab.cz/…017_04_1.pdf

Z okoli je nejcastejsi pricinou opakovanych potratu imunita, a to hlavne bunecna, co se vetsinou moc netestuje, az na vyjimky jako dr. Malickova. :think: Druhou nejcastejsi pricinou je pry poskozena DNA spermii, tedy problem na strane muze.

Take zalezi na tom, do jakeho tydne nejdal jste se dostali, to muze hodne napovedet.

Pokud je problem v genetice a v mnozstvi chybnych embryi, tak IVF s PGS/PGT by bylo dobre reseni, ale pokud je problem jinde, jako treba imunita, tak to bohuzel tu pricinu nevyresi.

Merykara
Povídálka 23 příspěvků 23.08.18 10:31

Ahoj, děkuji za radu. Pouze jedenkrát jsem to dotáhla do 10tt, kdy se na kontrole zjistilo, že plod zamlkl v 7+6tt a musela jsem na revizi. To byl můj druhý potrat, tak plod nijak nevyšetřovali. Jinak to bylo 3× do 5-6tt, kdy v děloze nic kromě zvýšené sliznice nebylo vidět - tj. biochemické - vždy jsem nakonec dostala pak normálně menzes. To mimoděložní mi prasklo v 8tt, ale to mi bohužel nevyšetřili. Objednala jsem se na reprodukční imunologii, aby mi vyšetřili i tu buněčnou imunitu, bohužel mi můj gynekolog nemohl dát žádanku s tím, že musím počkat až na žádanku z CARU:(. Myslíte, že nám v Repromedě vyšetří tu fragmentaci spermií a buněčnou imunitu? Jsem z toho docela smutná a měsíce běží a vše se jen prodlužuje:(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 17:52

@Merykara To se obavam, ze CAR bohuzel nepomuze. Kompletni imunitu dela jen nekolik pracovist v republice a Repromeda k nim nepatri. To, co popisujes, vypada spis jako imunitni problem, pokud je vam kolem 30, je vysoce nepravdepodobne, ze byste meli petratza sebou takovou genetickou smulu, obzvlast, kdyz mate genetiku v poradku. :think:

Ale dobra zprava je ta, ze na reprodukcni imunologii NEPOTREBUJES zadanku od gynekologa ani z CAR. Ja zadnou zadanku nemela, do CAR nechodim a vsechno jsem si vybehala sama, navic je to na pojistovnu. Nic jsem neplatila. Doporucuji kontaktovat dr. Malickovou pres email (malickova@is­care.cz) a objednat se na ty testy. Je potreba byt sest tydnu po poslednich potratu/bioche­mickem tehotenstvi. Vzhledem k tve diagnoze (popis ty potraty) je to vse na pojistovnu, pokud mas VZP apod. Tato lekarka (a pote jeste dr.Ulcova Gallova v Plzni) se na opakovane potraty specializuje. :)

Tady je k tomu tema, je nas vic:
https://www.emimino.cz/…kova-138753/

Pokud se ti nechce porad cekat, tak doporucuju si v mezidobi opatrit tu kompletni analyzu spermii od partnera. U kamaradky, co mela tri potraty, to byla pricina, prestoze meli spermiogram normalni. (jeji partner byl ale starsi a kurak)

Chapu, cim prochazis, ale jak fakt treba udelat komplexni vysetreni, protoze IVF s PGS je sice vyborny, ale v podstate resi jen jednu pricinu- vadna embrya. :hug:

Drzim palce, znam tu bezmoc rychleho otehotneni a rychle ztraty… :,(

Merykara
Povídálka 23 příspěvků 24.08.18 08:49

Ty brďo děkuji:) Zkusila jsem paní doktorce napsat, zda by mě mohla vyšetřit. Já jsem byla prvně objednaná na reprodukční imunologii zde v Brně, ale tam chtěli žádanku. Také tedy zkusím pohledat kde by nám udělali tu fragmentaci spermií. Docela mě mrzí, že to dělají na Obilňáku a vyšetření nám nenabídli:(. Holky vážně Vám moc děkuji za rady i když tuším, že jsou vykoupené vlastní nemilou zkušeností:(.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >