Opakované problémy v životě a pocit, že dělám "vše" správně

Anonymní
24.2.20 23:52

Opakované problémy v životě a pocit, že dělám "vše" správně

Prosím rozhodně o anonym, je to pro mě hodně osobní.
Zajímalo by mě, kam by se podle Vás měl člověk obrátit, na koho, nebo co dělat, když se snaží každé své rozhodnutí velmi dobře promýšlet, pečlivě zvažovat, má pocit, že všechna taková rozhodnutí dělá správně, ale v životě má opakovaně různé problémy.
Jestli zkrátka i lidé, kteří dělají správná rozhodnutí, mají nezřídka i velké problémy a je to prostě součást života spousty lidí bez ohledu na to, jak jsou v rozhodování se zdatní, nebo jsou některá ta rozhodnutí tím pádem špatná (nebo většina z nich) a člověk by se to měl snažit změnit a jak? Psychologa jsem zkoušela dlouhodobě, ale v tomto směru se nic nezměnilo, mám pocit, že je to mojí povahou a vnitřním nastavením. Kde je tedy ta hranice, za co člověk ve svém životě nese zodpovědnost a co je prostě nějak dáno osudem, náhodou, shodou okolností, vlivem okolí a nejde to změnit ani při sebelepších schopnostech jedince?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

57357
25.2.20 00:08

Říká se, že hodně věcí si člověk ovlivní podvědomím sám.. A pro něj v tu chvíli dobré rozhodnutí je zkresleno.. Já to vše tak nějak nechávám plynout.. Vesměs je jasné, co se dalo ovlivnit, co ne.. Zbytek si tak říkám, že mi byl dán :mrgreen: abych se tím moc nezatetovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 00:12

Nekdy je dobre nechat veci byt. Někdy zase byt nad věcí a nic si tolik nepoustet k tělu. Mela jsem období kdy, at jsem delala co jsem dělala bylo to vzdycky špatně. Nekolik mesicu me to zlobylo. Nemohla jsem spát. Byla jsem pořád v jednom kole. Pak jsem si ŘEKLA DOST! Prestala jsem řešit neřešitelné a spi se mi podstatne lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
4223
25.2.20 00:18

Zajímavá otázka. Co je správné a co ne? Často je to jen otázka úhlu pohledu. Rozdíl mezi dobrém a zlem je často jen v míře (málo vody=sucho=špatně, akorát vody=dobře, hodně vody=povodeň=špatně).
Někdy můžeme udělat podle všech svých měřítek správné rozhodnutí a stejně nám to nic dobrého nepřinese. Dám příklad. Moje známa si vzala do pěstounské péče týranou spolužačku svojí dcery. Po pár měsících jim ale ta holka začala doma dělat zle. Dceru sikanovala, pomlouvala, kradla. Řešili to asi rok s psychology atd, nakonec holce našli jiné pěstouny. Byla tam vážná obava, to trvale ublíží její vlastní dceři. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 07:09

@brisco to je náš případ! úplně jsi se trefila. Snaha dělat dobré věci, dobré skutky, být velmi citlivá a chápavá k ostatním - když se zeptám sama sebe - je správné tohle udělat, je to morálně správné (ne výhodné) odpověď je ano. Ale následky jsou často velmi náročné.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama