Opakovaně streptokoková angína

1605
22.5.20 16:49

Opakovaně streptokoková angína. Už jsem zoufalá.

Ahoj,
píšu s prosbou o radu, jelikož už jsem zoufalá. Od začátku roku už mám pátou streptokokovou angínu a nemůžu se jí zbavit.
Začalo to v lednu, oteklé velké mandle, s povlaky, zimnice. Moje doktorka měla dovolenou, došla jsem k zástupu, kde koukli do krku a napsali mi Penbene na 7 dnů. Jak jsem se později dočetla, mělo by se užívat déle, 10 dnů. Po skoro měsíci stejná situace. Odešla jsem s Ospamoxem. Pak opět - tentokrát výtěr, zjištěn streptokok, znovu Ospamox. Už jsem byla nesvá, požádala jsem doktorku o krevní obraz a test na mononukleozu. Vše bylo o. k.. Ale do 3 týdnů po dobrání antibiotik byla angína zpět… to už jsem šla na ORL. Doktor mi udělal CRP, to bylo nízké. Počkal až do výsledku výtěru, kde byl opět streptokok :zed: napsal mi Klacid. Vyšetřil muže i děti. U syna se z výtěru ukázal také streptokok (zřejmě bacilonosič), takže ho přeléčil také. Po dobrání antibiotik jsem se po dlouhé době cítila daleko líp… no a jsou to ca 3 týdny po a já mám angínu zpět. :cert: Dnes jsem byla znovu na ORL, mám Cefzil a doktor už vážně navrhuje vyndat mandle.
Jsem už opravdu zoufalá… beru vitamíny, snažím se nechytit žádnou infekci, dělám vše možné a stejně se mi to stále vrací… mám malé děti, musím nějak fungovat a místo toho jsem co 4 týdny nemocná…
Máte, prosím, někdo podobnou zkušenost? Co Vám zabralo? Jak jste to řešili?
Budu vděčná za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

594
22.5.20 16:55

Měla jsem ten samí problém jako ty. Neustále angíny atd. Vytrhnout mandle jsem nechtěla, tak jsem si nechala napsat BronchoVaxom. Jsou to léky na imunitu na předpis, berou se dvakrát do roka, vždy tři měsíce prvních 10 dní.. Musím zaklepat, že předtím jsem měla angínu snad 10 do roka, letos jen jednou což je velká změna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1605
22.5.20 17:03

@EvieK zatím také nechci mandle trhat. To by asi byla poslední možnost…
A ten BronchoVaxom Ti předepsali na ORL nebo imunolog?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 17:09

Já to měla několik let podobně, 3-5× za rok antibiotika, angína nebo faryngitida. Na imunologii mi nic nezjistili, doktorka na ORL také navrhovala vyndat mandle, ale s rizikem, že to nepomůže. Jednu dobu jsem docházela na infúze vitamínu C, ale to na mě moc nepůsobilo.

Nakonec mi pomohla biorezonance na přístroji Bicom. Někdo je k tomu skeptický, ale já už tenkrát byla tak zoufalá, že jsem neměla co ztratit. Tedy kromě peněz, ale naštěstí to u mě vyšlo. Začala jsem docházet v červenci a už první sezóna podzim - jaro byla poprvé po letech úplně bez antibiotik.

• Nahlásit
  • Citovat
594
22.5.20 17:17
@Špageta
@Špageta píše:
@EvieK zatím také nechci mandle trhat. To by asi byla poslední možnost…
A ten BronchoVaxom Ti předepsali na ORL nebo imunolog?

Doporučili mi ho na alergologii a imunologii kam jsem docházela, tak jsem to probrala ještě s obvodní doktorkou, která byla pro to zkusit. A musím zaklepat zatím skvělý, protože i když přijde změna počasí, která pro mě znamenala nemoc, tak zatím dobrý. Uvidíme..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
22.5.20 17:24

Co zkusit Bactoral?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1605
22.5.20 17:29

@ivašot. O tom jsem četla, ale přiznám se, že jsem měla pocit, že je to hlavně reklama… připadalo mi to stejné jako třeba Tantum verde, nebo Orofar… nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
22.5.20 17:37

Mě jen zaráží, že ti píšou každý měsíc ATB 8o
Vždyť to snižuje imunitu, střevní mikroflóru musíš mít dorasovanou…
Chápu, že je potřeba léčit angínu, ale tolikrát za sebou ATB?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1605
22.5.20 17:50

@reny14 Taky bych chtěla, abych je už nemusela brát. Ale v případě streptokokový angíny s doktorem nepolemizuju… Vedle toho právě u našeho ORL vím, že je předepisuje po úvaze resp. výtěru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
22.5.20 17:59

Zkus se domluvit s doktorem na aplikaci depotního penicilinu - jmenuje se to nyní Lentocilin. Po standardním přeléčení angíny antibiotiky se Lentocilin dává jedenkrát měsíčně injekce do zadku, celkem 3×. Pojišťovna to ale neplatí, jedna dávka vychází cca 300-400 Kč. Působí dlouhodobě právě jako prevence návratu infekce. V případě prokázaného streptokoka to má dobrou účinnost. Bylo by taky dobré udělat kontrolní výtěr synovi, zda u něj měla atb efekt. Pokud toto nepomůže, pak mandle opravdu vyndat, to opravdu pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1605
22.5.20 18:08

@Ayinka3 Moc děkuji ta tip. Zeptám se ho na to. Jinak syn na kontrolním výtěru byl (já také) a byli jsme oba o. k. Já teda až do dneška…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
22.5.20 18:08

Měla jsem úplně to samé, bacilonosič byl tehdy můj nový přítel :zed: :mrgreen: dělala jsem první poslední, abych na operaci nemusela. Vitamíny, injekční ATB, strava, furt jsem se hlídala abych někde něco nechytla,…vydržela jsem takhle rok a půl a během té doby vybrala brutálně moc ATB, dvakrát jsem skončila v nemocnici na kapackach, protože počáteční interval mezi anginama byl třeba 3 měsíce, později už jen 14 dní, týden 8o musím říct, že jsem byla už totálně vyřízena, neměla jsem absolutně žádnou energii, náladu, byla to tragédie :? Nakonec jsem na operaci šla a litovala, že jsem nešla dřív, dokonce mě i operovali s angínou :mrgreen: ale ta úleva, která přišla po úplne rekonvalescenci byla naprosto neuvěřitelná :) mohla jsem skály lámat :mrgreen: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1605
22.5.20 18:17

@Valburga díky, já se teda bojím, že se k podobné situaci jako jsi psala, blížím taky.
Intervaly, opatření ale tak strašně nechci na to vyndání mandlí. Nějak si myslím, že funkci v těle mají a že to třeba překonám. Navíc mi dávno není -náct a už jsem i za -cet. Bojím se, že už to budu snášet daleko hůř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
22.5.20 18:27
@Špageta píše:
@ivašot. O tom jsem četla, ale přiznám se, že jsem měla pocit, že je to hlavně reklama… připadalo mi to stejné jako třeba Tantum verde, nebo Orofar… nevím

Já to dávala vždycky po angíně synovi a nevraceli se mu… ale samozřejmě nevím, jak by to bylo bez toho bactoralu, nejspíš stejně :mrgreen:. Ale zase určitě to neublíží a v tvé situaci bych to asi zkusila :nevim:. Jinak souhlasím s tím pendeponem, nebo jak se to ted jmenuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
22.5.20 18:34
@Špageta píše:
@Valburga díky, já se teda bojím, že se k podobné situaci jako jsi psala, blížím taky.
Intervaly, opatření ale tak strašně nechci na to vyndání mandlí. Nějak si myslím, že funkci v těle mají a že to třeba překonám. Navíc mi dávno není -náct a už jsem i za -cet. Bojím se, že už to budu snášet daleko hůř.

Já se tomu taky bránila zuby nehty, vážně, taky jsem si myslela, že tu funkci mají, ale pravda je, že jsem je od mala měla dost velké :? Strašně jsem se operace bála a byla jsem na ni také až ve věku kdy jsem už byla za -cet :mrgreen: navíc beru v potaz, že mě operovali v angine, opravdu to nebyla žádná hrůza :palec: já si předem vše četla a všude psali, jak je to hrozná bolest,…ale vůbec to tak hrozné nebylo, vážně :) hned v den operace jsem mluvila, byla to bolest prostě jako fakt velká angína a na tuhle bolest jsem už byla dost zvyklá :mrgreen: musím říct, že než jsem se úplně srovnala (určitě to bylo i tím, jak bylo tělo zhuntovane vecnyma ATB,.. ) tak to trvalo třeba půl roku, ale pomohlo mi to opravdu v mnoha směrech, ne jen od angín :) :palec: navíc, jak jsem mandle měla velké, tak mi je nevybrali úplně celé a kousky mi tam nechali, takže stále plní svou funkci :) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama