Opakované záněty a antibiotika v těhotenství zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.11.21 11:53

Opakované záněty a antibiotika v těhotenství zkušenosti

Dobrý den. Jsem těhotná 24 tt. Začátek těhotenství byl v pořádku až na angínu v 14 tt (prelecena antibiotika). Od 20 tt zjištěna bakterie E coli v pochvě (macmiror na zavádění), zkracování čípku 2,9 cm a opakované hospitalizace v nemocnici. Byla jsem propuštěna domů, po dobrání macmiroru opět potíže, na pohotovosti zjištěn jen větší množství výroku a dan opět macmiror na užívání obden. Na gynekologii odeslána moč na kultivaci a zjištěn streptokok a stafylokok :,( Zatím prý bez antibiotik, protože množství je hraniční.) Já už doopravdy nevím, kde jsem to vše vzala. Sexuální život žádný, hygienu dodržuji. Na pohotovosti jsem jak doma a se svým gynekologem se vidím častěji než s rodinou. Já už nevím, co dělat. Mimi je vymodlene, po X letech, nejsem žádná mladice. Bojím se předčasného porodu, nebo že mimi dostane zánět, když se ta moč teď neléčí. Nezažil tu někdo něco podobného? Děkuji za odpovědi, anonym zdrav stav.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
4.11.21 18:41

A proč si více neřešila tu hygienu předtím? Mrzí mě, co se ti děje.. Ale E Coli je konečníková bakterie… Hygiena byla asi slabá.. A jak se jednou dostane do pochvy tak je to dost těžké vymítit. Může způsobit třeba zakaleni a infekci plodovych obalů, předčasný odtok. Nic jiného než antibiotika a přeléčení nepomůže.. A jednala bych rychle. Si v mkc brzkem týdnu na infekci plodovky atd.

• Citovat
  • Nahlásit
4.11.21 19:24

Pod anonymem se vždy dobře soudí a hodnotí. Ne vždy to musí být způsobeno nevhodnou nebo nedostatečnou hygienou, tak netřeba nikoho shazovat.. Může a nemusí to něco způsobovat, třeba se asi poradit s lékařem a pokud doporučuje takový postup, věřím, že ví, co dělá.. Zkuste se poradit o užívání probiotik, jsou jak v tabletách, tak možno zavádět do pochvy.. je to nepříjemné a jak se člověk dostane do koloběhu nějakých infekcí a organismus je oslabený, je to pořád něco. :-) Ale určitě to dobře dopadne a mimčo i vy to zvládnete! Držte se :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
4.11.21 19:42
@Anonymní píše:
A proč si více neřešila tu hygienu předtím? Mrzí mě, co se ti děje.. Ale E Coli je konečníková bakterie… Hygiena byla asi slabá.. A jak se jednou dostane do pochvy tak je to dost těžké vymítit. Může způsobit třeba zakaleni a infekci plodovych obalů, předčasný odtok. Nic jiného než antibiotika a přeléčení nepomůže.. A jednala bych rychle. Si v mkc brzkem týdnu na infekci plodovky atd.

Omg, to su keci :roll: som zvedava co si ty za spindiru :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 19:54

Tady zakladatelka. Nemyslím si, že bych zanedbávala hygienu. Docela mě to zamrzelo. Ba naopak si myslím, že co se týče hygieny jsem pečlivá. Vím, že bakterie e-coli je střevní bakterie, sprchuji se po stolici, víc nevím, co mám pro to dělat. Nekoupu se pouze se sprchuji, sex máme zakázaný, kalhotky nosím pouze bavlněné +intimku skrz špinění /výtoky.

• Citovat
  • Nahlásit
72
4.11.21 19:55

@Kerolajn17892
No dobrý a kde jinde myslíš že se vezme asi bakterie která žije ve střevech??? Z nedostatečné hygienu konečníku a utírání se nevhodně třeba směr špatný. Ženské si ani často neuvědomují že něco dělají blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
4.11.21 19:57
@Anonymní píše:
Tady zakladatelka. Nemyslím si, že bych zanedbávala hygienu. Docela mě to zamrzelo. Ba naopak si myslím, že co se týče hygieny jsem pečlivá. Vím, že bakterie e-coli je střevní bakterie, sprchuji se po stolici, víc nevím, co mám pro to dělat. Nekoupu se pouze se sprchuji, sex máme zakázaný, kalhotky nosím pouze bavlněné +intimku skrz špinění /výtoky.

Tak zkus lactobacily do pochvy. Vagilact Č třeba.. Strašně moc to pomohlo na všechno možné. Kolikrát to pomůže více než antibiotika a nějaký macmirror. Kup si vagilact C a každý večer půl tablety do pochvy a celé balení vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 20:01

A co se týče odtoku plodové vody a infekce- to vše vím. Proto Mám strach při každé návštěvě toalety co zase bude, aby to mimi zvládlo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 20:04

@Sharon97 @Sharon97 Zatím užívám ten macmiror obden, tak nevím jestli můžu i toto kombinovat. Já si spíš myslím, že ty bakterie co mi teď vyšly v moči mám i v pochvě, proto mám stále potíže. Ale nejsem doktor.

• Citovat
  • Nahlásit
72
4.11.21 20:05

A domohla bych se těch antibotik. Nechápu, že tě nechávají takto brzy bez atb!!! To je risk. Že hraniční.. Ano a stafy se množí a docela rychle a co pak… No napochodavala bych že chci atb pěkně citlivé speciálně z kultivace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 20:11

@Sharon97 k doktorovi jdu ve středu, taky jsem říkala že radši budu užívat desatery antibiotika než ohrozit mimi. Bylo mi ale řečeno, že mám množství 10 na 4, tak to zatím nechá bez léčby. Samozřejmě si myslím, že za pár dní můžu mít 10 na 7 a už bude průs… ER.

• Citovat
  • Nahlásit
16.11.21 12:46

V tehotenstvi jsem mela zanet mocovych cest asi trikrat. Bakterie, kterou jsem tam mela, byla citliva pouze na ATB, ktera se v tehotenstvi nesmi…nakonec se mi to podarilo zalecit Urovalem akut s manosou (je vhodny i pro tehotne) a pitim mesickoveho caje. Miminka jsou v poradku a zanet po porodu odeznel. Nepodcente to, ale zase se nenechte vystresovat. Oni ti doktori vedi, co delaji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat