Opakované záněty - potřebuji poradit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 20:03
Opakované záněty potřebuji poradit

Ahojte holky, omlouvám se že otravuji ale jdu si pro radu jestli s tím má někdo zkušenosti. Stále se mi opakuje zánět ledvin a močových cest. Přes zimu bez potíží to ani nevím že orgány mám ????ale od května znovu. Minulý týden jsem prochladla venku bolesti zad, střílelo mě to do podbřišku, nechutenství. Jsem zdravotní sestra takže jsem si vzala odběry krev leuko v moči, crp 90 nasadily jsme Atb a zabraly skoro hned. Po Atb CRP 9, moč negativní. Týden jsem je brala. Poté 2 dny klid a teď znovu. Opět vím že bude zase vše špatně, už teď mě bolí v bocích zad, moč je tmavá. Nechci brát pořád Atb. Nemáte někdo stejné zkušenosti? Co vám pomohlo? Fakt mi stačí sedět u otevřeného okna ????Gynekologické problémy nemám, i když už jsem taky přemýšlela jestli to nemůže mít spojitost. Od pondělí jdu do práce tak si zase nechám vzít krev a moč. Děkuji za názory :mavam: Anonym zdravotní stav

Reakce:
lolink
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 11.05.19 20:13

Dali mi ockovaci kuru v tabletach, od te doby ani jednou jsem zanet nemela. Je to uz asi 8 let.

Lovelytrue
Kecalka 174 příspěvků 11.05.19 20:15

Tak dulezita je prevence. Poradne se oblikat, nesedat na studeny, hygiena (sedava hermankova koupel), hodne pit, behem brani antibiotik sexualni abstinence, apod. Vsak to znas. Ja mela driv zanety furt, pak jsem is na to zacala fakt davat pozor a v poho :nevim:
Jo a jednu dobu se mi to furt vracelo, protoze jsem to nemela poradne dolecene.

7.straka
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 11.05.19 20:16

Kapky z lichořeřišnice a Jančův ledvinový čaj. Aspoň to pomohlo mně a když pak odešel kolega, kvůli kterému jsem nechtěla chodit do práce, bylo po problému úplně (jen jako námět k zamyšlení)

Tamara83
Povídálka 29 příspěvků 11.05.19 20:18

Trpěla jsem na záněty velmi často. Třeba i dvakrát do měsíce, na antibiotika jsem nereagovala. Až po návštěvě urologie a nasazené léčbě mam úplný klid. Byly mi z mé moči připraveny kapky, které jsem tři měsíce užívala. Název netuším.

Mava
Generální žvanilka 24886 příspěvků 11.05.19 20:23

Mě se osvědčilo pít, pít, pít. Při pocitu, pálení hned blokurimu. A hlavně, když už máš atb, vypnout. Zůstat doma, v teple, v klidu v posteli. 2× jsem seděla v práci v atb. Však jsem v kanclu, v teple, nedřu fyzicky. Ale při posledním zánětu jsem zůstala doma. A od té doby rok klid. Tuk tuk tuk…

ivašot.
Echt Kelišová 7928 příspěvků 11.05.19 20:24

Pořádně vyšetřit u urologa. U mě opakované záněty způsobovala zúžená močová trubice.

Příspěvek upraven 11.05.19 v 20:32

Verun83
Echt Kelišová 9602 příspěvků 11.05.19 20:30

Dlouhodobe lichorerisnici, max brusinky, homeopatika thuja akh. A pri prvnich priznacich pridat tcm byliny projasneni temne tunky. A neprichlladnout. Ja jsem citliva na chlad. Takze si na to davam fakt pozor. Teplo od nohou a na zada beru jako zaklad.

renda micro
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 11.05.19 20:44

A kultivace se dělala?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 21:05

Vyzkoušela jsem naprosto vše. Režimová opatření, block urima, lichorerisnice, brusinky jsem brala roky!. Dale urovaxom, antibiotika dlouhodobě. Jediné, co mi opravdu pomohlo je Renol -kapky a ta antibiotika dle outivace -nitrofurantoin. Antibiotika nejdrive v plne davce asi mesic po sesti hodinach a pak uz jen 1 tableta vecer a nakonec 1 tableta po sexu a dalsi za 8hodin. A hlavne k tomu užívat ten Renol + probiotika Pearls pro uro-moč. trakt.

Sue2008
Kecalka 370 příspěvků 11.05.19 21:09
@Anonymní píše:
Ahojte holky, omlouvám se že otravuji ale jdu si pro radu jestli s tím má někdo zkušenosti. Stále se mi opakuje zánět ledvin a močových cest. Přes zimu bez potíží to ani nevím že orgány mám ????ale od května znovu. Minulý týden jsem prochladla venku bolesti zad, střílelo mě to do podbřišku, nechutenství. Jsem zdravotní sestra takže jsem si vzala odběry krev leuko v moči, crp 90 nasadily jsme Atb a zabraly skoro hned. Po Atb CRP 9, moč negativní. Týden jsem je brala. Poté 2 dny klid a teď znovu. Opět vím že bude zase vše špatně, už teď mě bolí v bocích zad, moč je tmavá. Nechci brát pořád Atb. Nemáte někdo stejné zkušenosti? Co vám pomohlo? Fakt mi stačí sedět u otevřeného okna ????Gynekologické problémy nemám, i když už jsem taky přemýšlela jestli to nemůže mít spojitost. Od pondělí jdu do práce tak si zase nechám vzít krev a moč. Děkuji za názory :mavam: Anonym zdravotní stav

poradne vysetrit urologem a hlavne kultivace moci s citlivosti (pokud jsou potize chronicke tak obzvlast, domluvit se i na neobvykle patogeny). A opatreni typu hodne pit, spravna hygiena, sex. abstinovat (vzdy po styku se dojit co nejdriv vycurat, kondom pri mocovych infekcich vic drazdi) a teplo. Pokud se opakovane prokaze stejny puvodce, takzhotovit autovakcinu (ty kapicky :P ).

Kokolina29
Kecalka 147 příspěvků 11.05.19 21:09

Medvedicova směs od dědek korenar, to zachránilo mě.

Váš příspěvek
Reklama