Opakované záněty středního ucha u 1,5letého

2.2.20 11:34

Opakované záněty středního ucha u 1.5 leteho

Maminky jdu si pro názor či radu. Syn 1.5 roku prodelava 4.zanet středního ucha léčení antibiotiky. Všechny záněty jsme měli od začátku roku. Máme za sebou 2 hospitalizace, 2× jsme léčili doma. Máme doporučení od 2 různých orl doporučení na zavedení grometu a vyndani nosní mandle. Doporučení jsme dostali do Motola s tím, že tam jsou schopni operovat nejdřív v září-nemají personál na sál jak mi bylo sestrou receno. Zkoušela jsem jiné nemocnice, ale driv jak v červenci volný termín neni????. Přijde mi to strašně dlouhá doba vzhledem k tomu, že jsem byla upozorněna, že do operace bude syn na antibiotikach. Našli jsme soukrome orl kde by byl možný termín v dubnu, ale jeto o tom, že to zaplatíme (zaplatili by jsme cca 30.000,– přesnou částku by nám řekli). Vím, že jde o zdraví malého dítěte, ale bohužel tolik peněz nejsme do dubna schopni nasetrit. Na víc nechápu proč bych měla za to platit, platí se přeci zdravotní, ale budiž jde o zdravý malého dítěte. Poradí někdo jak postupovat popř. Co dělat, když naše zdravotnictví stojí za prd a je problém se zabývat akutním případem? Začínám už mít opravdu strach, aby neměl syn trvale následky. Už teď bych řekla, že hůř slyší což jsem upozorňovala i u orl a na to mi bylo řečeno že se musejí co nejdříve ouška odoperovat, že to má až v malých kostickach a proto se to stále vrací. Teď do toho ještě začal v noci strašně kaslat, ráno se mi pozvracel (všimla jsem si i,, že je v tom i maličko rýmy, ale pri odsani jsem nic neodsala)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
2.2.20 11:48

Zkoušeli jste Benešov? Tam jsme byli my a termín dostal velice rychle.
Po grometach se sluch zlepší. Syn do gromet vlastně ani nemluvil. Když jsem se ozvala, že podle mě neslyší, tak mi nikdo nevěřil. Až poslední doktor to se mnou víc řešil.
Tvé zoufalství chapu. U nás to bylo 10 zánětů než navrhli gromety a nakonec vzali jen mandli s tím, že uši vypadají dobře a měl další 3 záněty, než mu udělali gromety.
Teď mu je 5,5, rok má gromety vypadlé a jedeme nové kolo… Dávám ještě jeden zánět a budu chtít znovu trubičky.
A nesouhlasím, že zdravotnictví stojí za prd. Je dobré, bohužel to je o lidech. My 3× měnili ORL pracoviště a konečně jsme spokojení.

• Nahlásit
  • Citovat
2.2.20 11:52
@Anonymní píše:
Zkoušeli jste Benešov? Tam jsme byli my a termín dostal velice rychle.
Po grometach se sluch zlepší. Syn do gromet vlastně ani nemluvil. Když jsem se ozvala, že podle mě neslyší, tak mi nikdo nevěřil. Až poslední doktor to se mnou víc řešil.
Tvé zoufalství chapu. U nás to bylo 10 zánětů než navrhli gromety a nakonec vzali jen mandli s tím, že uši vypadají dobře a měl další 3 záněty, než mu udělali gromety.
Teď mu je 5,5, rok má gromety vypadlé a jedeme nové kolo… Dávám ještě jeden zánět a budu chtít znovu trubičky.
A nesouhlasím, že zdravotnictví stojí za prd. Je dobré, bohužel to je o lidech. My 3× měnili ORL pracoviště a konečně jsme spokojení.

Benešov jsem nezkoušela zítra zkusím. Otázka jestli takhle malé děti dělají, ale zkusím to. Nám vše doporučily v ambulanci, nemocnice kde jsme byli hospitalizováni tam nic nezjistili, jen léčili a kontrolovali ouška. První zánět nedolecili, druhý už ani, ale vrátilo se to. Na kontrole na poliklinice zjistili že má velkou nosní mandli, nevzdusnici ouško. A jedeme v tom zase už po 4.tak uvidime

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23284
2.2.20 12:02

Pokud tou sokromou klinikou byly Modrany, tak tam se dela odstraneni mandle plasmou, coz je nejnovejsi a hlavne nejsetrnejsi metoda odstraneni mandle, kterou pojistovna neproplaci. Proto se musi platit. Ale 30 tisic je teda i tak hodne. My jsme tam platili za odstraneni 8 tisic, ale jsou to uz 4 roky. Pokud to nebyly Modrany, tak zkuste se zeptat tam. Termin nam dali asi za 2 mesice a vse naprosto super. Mandli prohledli kamerou, s ditetem jdete az na sal nez ho uspi a stejne tak jste u neho pri probuzeni. Ale musi se to zaplatit no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 12:09

@marfra ne ne Modřany to nebyli. Toto je v Plzni kde se plati za vše od narkozy, operace, pooperační péče. Vychází to cca na 30.000 přesnou částku by nám sdělil lékař, ale asi moc velký rozdíl nebude. Máme doporučené zavedení gormetu a vyndani nosní mandle (tato částka je pouze za zavedení gormetu, nepočítám do toho cenu ještě za vyndani mandle)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21451
2.2.20 12:13

@Lenicka102 Zkuste FNKV, tam gromety zavádějí běžně malým rozštěpovým pacientům, mají tedy zkušenosti s velmi malými dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5826
2.2.20 12:15

Zkus ty modrany. Syn mel jit na trubicky tam melo to by na pojistovnu. Nakonec mu jen propichli bubinky laserem a odsali tekutinu. Vse na pojistovnu. Termin meli do mesice. https://fortmedica.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 12:16

@hanka.br. Zítra zkusím zavolat, vím, že právě teta se synem se tam nechytli, ale je to už 9 let, tak zítra zkusím, děkuji za tip

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 12:18

@Vemas zítra zkusím tak uvidíme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1286
2.2.20 12:48

Syn měl taky zánět uší cca 4. Jsou mu teda nyní 4 roky a je to daleko lepší. Ale mandlí velkou nemá. Mudr mi řekla, že na to některé děti prostě trpí, jelikož to mají vše strašně malinké a ty mechy víry prostě z toho nosu do toho ucha přelezlu. Jakmile začal syn mít rýmu, museli jsme odsávat, musel smrkat a smrkat a smrkat. Dávali jsme sinupret a do nosu mořskou vodu. Zlepšilo se to fakt rapidně po 3 roce života. :
Jo a plasma nevím, zda je nejnovější či nejšetrnější způsob odstraneni mandle. Vím, že normálně mandle může dorůst a většinou zase doroste. Moje sestra ale byla před lety v nemocnici v Praze, kde po odstranění mandle udělali ještě nějakým speciálním nástrojem vyskrab a ta mandle by už neměla dorůst a taky nedosrostla. Platil se jen ten nástroj a nebyla to žádná pálka. A dělala to jen jedna nemocnice v Praze :think: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1286
2.2.20 12:53

Tak už jsem to našla. Koukni sem: http://www.ftn.cz/…-u-deti-501/
Je to jakýsi Shaver. A opravdu ta mandle nedosrostla a i pooperační průběh byl daleko lepší, než u dětí, které šly právě na tu plasmu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1190
2.2.20 13:08

V Jindřichově Hradci berou děti tak do měsíce. Byli jsme tam na mandli v prosinci a dneska dcera dobrala antibiotika na zánět ucha takže u nás nejspíš nezabralo. Teď jsme dostali ještě doporučení na orální probiotika Bactoral a pak nás asi taky budou čekat trubičky :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 13:17

Mamina89 zítra ráno tam zavolám, v pátek jsem se nedovolal. Starší syn byl v srpnu na vyndani nosní mandle v klaudiánove nemocnici s máme taky klid, od té doby měl snad jednu rýmu. Mladšímu to tady neudělají a abych se přiznala šla bych jinam, protože při 2 hospitalizacich žádné vyšetření neudělali s ještě přiznali, že první léčbu nedolecili prptp jsme tam do 3 dnů skončili znova kde mě ujistovali že vše už bude ok. Nebýt orl na poliklinice tak nic nevíme a asi by do malyho přáli jen antibiotika. Zkusím každopádně Prahu nebo jiné nemocnice než Ml. Boleslav kam nemám důvod proč jít, když nebyli schopni nic udělat jen do malého prat antibiotika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 13:20

@zuza92 zkusím někde blíž pokud nebude jiná možnost budeme muset hledat dál, ale i tak moc děkuji za tip jistě se bude hodit, když to tak vidím. Zánět středního ucha teď máme po4. Během měsíce takže potřebujeme i dle orl v Praze určitě nejdřív vyřešit ouška pak mandlí. Mandle by prý počkala klidně i do září, teď se musí neodkladné řešit ouška z kterých mu pořád tece

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.2.20 13:20

@Vemas v Modřanech jsme byli a tam právě odmítli udělat trubičky a jen usi propíchli a vyčistili. Nestačilo a syn musel mít další narkózu. Co jsem vyčetla, dělají to tak často. Podle mě dost spatny přístup. My tam šli potom, co uši měl 10× pichle během 10 měsíců.
Za sebe Modřany nedoporučuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama