Opakované zklamání ve vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 17:11
Opakované zklamání ve vztahu

Hezký den všem,

přidávám se k řadě těch, které byly zklamány, nebo dokonce zraněny.

Po roce vztahu, kdy od začátku byly problémy, došlo k situaci, ve které se prokázala neslučitelnost našich charakterů.

Po slibech věčné lásky a společného života… Nic, konec.

Přítel nedodržel své sliby. Opakovaně. Vzhledem k tomu, že teď prožívám náročné období (operace), doufala jsem, že tady bude pro mě. Nestalo se tak. A co hůř. Jen mi předhazuje jiné - test, ego? Nevím.

Jen už si nechci nechat plivat na hlavu. Už nemám sílu.

Prosím vás, jak jste se smířily s tím, že osoba, která byla vaši součástí, vás má na háku a upřednostňuje jen sebe a svou zábavu?

Jak se zbavit toho pomyslného pouta?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čauky_mňauky
Nováček 5 příspěvků 25.09.18 17:19

Jde to těžko, jedině čas to zlepší. Taky mi tvrdil, jak pro mě dýchá a pak to ukončil z důvodů, které ani neznám. Jsem teď sama v podobné situaci a zkouším nové věci, sebevzdělávám se. Obklop se lidmi, kterým na Tobě záleží. :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 17:27

@Čauky_mňauky Děkuju za odpověď. Nemám na to sdílet to zklamání s okolím, beru to za ponížení. Že jsem byla tak hloupá a věřila mu. Stydím se za to. Ale ta bolest je silnější… Život bez něj… A zároveň je mi z něj až zle. Ví, jak jsem ho teď potřebovala, přesto mi cíleně ublížil.. Nechápu to.

Napadá mě, že mě chtěl vyprovokovat, zbavit se mě…

A to se mu povedlo. Protože tohle už bylo přes čáru.

Život bez něj bolí, už teď… Už teď mi chybí. Ale ten každodenní stach, který v mně zakořenil a ta opakovaná zklamání.

Když si představím, že by se tak někdo choval k mému dítěti, nedovolila bych to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 17:32

Nikdy jsem se s tím nesmířila, bohužel jsem si s takovým člověkem pořídila dítě, takže pět let po rozchodu, stále dělá naschvály a mstí se. Včera zrovna se u soudu řešilo, že chce snížit alimenty, byť před pěti lety ky sevyměřovaly dcera chodila do školky. Dělá mu dobře, se mi mstít a komplikovat mi vše…
Nepořizuj si s ním absolutně žádný závazek(hypoté­ku,dům/byt,dí­tě)…

Čauky_mňauky
Nováček 5 příspěvků 25.09.18 17:39
@Anonymní píše:
„@Čauky_mňauky“: Děkuju za odpověď. Nemám na to sdílet to zklamání s okolím, beru to za ponížení. Že jsem byla tak hloupá a věřila mu. Stydím se za to. Ale ta bolest je silnější… Život bez něj… A zároveň je mi z něj až zle. Ví, jak jsem ho teď potřebovala, přesto mi cíleně ublížil.. Nechápu to.

Napadá mě, že mě chtěl vyprovokovat, zbavit se mě…

A to se mu povedlo. Protože tohle už bylo přes čáru.

Život bez něj bolí, už teď… Už teď mi chybí. Ale ten každodenní stach, který v mně zakořenil a ta opakovaná zklamání.

Když si představím, že by se tak někdo choval k mému dítěti, nedovolila bych to.

Ale pokud se s tím chceš vyrovnat a žít zase život, je podle mě správné to někomu říct, a když ne rodině nebo blízkým, tak zkusit nějakou terapii, nebo aspoň jít k zrcadlu a všechno zle vybalit, taky mi to trochu pomohlo. Už jen to, ze se z toho vypovídaš ti otevře malinko oči a budeš se cítit lépe.
Takhle se v tom utapis sama a je to hrozná skoda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 17:48
@Anonymní píše:
Nikdy jsem se s tím nesmířila, bohužel jsem si s takovým člověkem pořídila dítě, takže pět let po rozchodu, stále dělá naschvály a mstí se. Včera zrovna se u soudu řešilo, že chce snížit alimenty, byť před pěti lety ky sevyměřovaly dcera chodila do školky. Dělá mu dobře, se mi mstít a komplikovat mi vše…

Děkuji za zkušenost… Neumím si představit mít takový závazek. Už od mládí se s tímhle strachem potýkám a asi on mě ochránil právě před zmíněným.

Vím, že sama mám milion chyb, ale v životě bych svou polovičku úmyslně nezraňovala. Omylem se to bohužel určitě stalo i v tomto vztahu, ale vždy jsem se snažila vše odčinit. A každopádně neopakovat. Přítel je pravý opak.

Nevím, možná v tom hraje roli alkohol a anxiolytika, které občas užívá.

Jen.. už… Nechci, aby mi ubližoval. A hlavně už mu nemůžu věřit.

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 25.09.18 17:50

achjo, no zklamání v lásce patří k těm nejbolestivějším :oops: zní to sice jako klišé - ale pomůže fakt jen ČAS a mně osobně vždy až nový vztah (i když se to vůůůbec nedoporučuje :oops: ) Z dotazu vyplývá, že spolu ještě nějak jste ? Pokud ano, je to jen prodlužování bolesti… hodně sil přeji :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 18:00
@Anonymní píše:

Děkuji za zkušenost… Neumím si představit mít takový závazek. Už od mládí se s tímhle strachem potýkám a asi on mě ochránil právě před zmíněným.

Vím, že sama mám milion chyb, ale v životě bych svou polovičku úmyslně nezraňovala. Omylem se to bohužel určitě stalo i v tomto vztahu, ale vždy jsem se snažila vše odčinit. A každopádně neopakovat. Přítel je pravý opak.

Nevím, možná v tom hraje roli alkohol a anxiolytika, které občas užívá.

Jen.. už… Nechci, aby mi ubližoval. A hlavně už mu nemůžu věřit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 18:08

@Lucy75. Děkuju…! Je to tak. To prodlužování bolesti je už neúnosné. Dva lidé si tvrdí, že se milují, ale nejednají tak. Je to špatně, celé je to špatně. Ve vztahu má být úcta, pochopení a hlavně snaha druhého ochránit. V tom našem už je jen zklamání, popírání a výčitky. To přece nemůže být láska. Pro přítele bych udělala vše. Ale on má očividně své priority. Které mi bohužel ublížíjí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 18:14
@Čauky_mňauky píše:
Ale pokud se s tím chceš vyrovnat a žít zase život, je podle mě správné to někomu říct, a když ne rodině nebo blízkým, tak zkusit nějakou terapii, nebo aspoň jít k zrcadlu a všechno zle vybalit, taky mi to trochu pomohlo. Už jen to, ze se z toho vypovídaš ti otevře malinko oči a budeš se cítit lépe.
Takhle se v tom utapis sama a je to hrozná skoda.

Máš pravdu. Asi bych se nebránila ani terapii, je tam hodně nedořešených křivd a dnes mi to vše natolik oživil, že vím, jak důležité je to už definitivně uzavřít.

Jen je mi hrozně smutno. Pořád si říkám, jak je možné, že mi je schopen ublížit člověk, který mi tvrdí, jak mě miluje a že mi vůbec neubližuje, jen já vždy za vše můžu. A jsou chvíle, kdy bych tu vinu přijala (a dělala jsem to tak), abychom spolu mohli být.

Ale ta bolest a jeho chlad. Vidí, jak mě ničí, ale stejně tvrdí, jak je dokonalý. To přece ne, to nemůže být čistá láska.

Čauky_mňauky
Nováček 5 příspěvků 25.09.18 18:36
@Anonymní píše:
Máš pravdu. Asi bych se nebránila ani terapii, je tam hodně nedořešených křivd a dnes mi to vše natolik oživil, že vím, jak důležité je to už definitivně uzavřít.

Jen je mi hrozně smutno. Pořád si říkám, jak je možné, že mi je schopen ublížit člověk, který mi tvrdí, jak mě miluje a že mi vůbec neubližuje, jen já vždy za vše můžu. A jsou chvíle, kdy bych tu vinu přijala (a dělala jsem to tak), abychom spolu mohli být.

Ale ta bolest a jeho chlad. Vidí, jak mě ničí, ale stejně tvrdí, jak je dokonalý. To přece ne, to nemůže být čistá láska.

To je z jeho strany spíš velká sebeláska a nedostatek vcítění do druhého, naprosto žádná empatie když je schopny na tebe takhle útočit a nemá z toho ani špatný nebo provinilý pocit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 18:45

@Čauky_mňauky Víš, on se sebeláskou netají. A v určité míře je to samozřejmě fajn a zdravé. Jenže… Jsem myslela, že mu záleží i na mně.

Že když má ženskou, která s ním vydržela peklo, podporovala ho všemi směry, tak dokáže slevit a hlavně vážit si toho, co jsme měli… Ale asi to bylo málo. Když si promítnu některé jeho reakce, je mi až zle.

Přála bych si být silnější. I pro něj. Ale cítím, jak mi podkopává nohy. Takže logicky vím, že po jeho boku skončím jako troska. A bez něj, bez něj cítím prázdnotu.

D. C.
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 25.09.18 19:52
@Anonymní píše:
Jen je mi hrozně smutno. Pořád si říkám, jak je možné, že mi je schopen ublížit člověk, který mi tvrdí, jak mě miluje a že mi vůbec neubližuje, jen já vždy za vše můžu. A jsou chvíle, kdy bych tu vinu přijala (a dělala jsem to tak), abychom spolu mohli být.
@Anonymní píše: Že když má ženskou, která s ním vydržela peklo, podporovala ho všemi směry, tak dokáže slevit a hlavně vážit si toho, co jsme měli… Ale asi to bylo málo. Když si promítnu některé jeho reakce, je mi až zle.

Hele, takhle se chovají tupci a těch běhá po světě bohužel hodně… Ti neznají vděk, nedokážou ocenit, co pro ně ten druhý dělá, protože to tou svou makovičkou nedokážou pobrat. To je prostě fakt, který netřeba dále pitvat! :)

Vykašli se na něj, já vím, srdci to takhle nevysvětlíš, ale časem to přejde a i ono pochopí :hug:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.18 20:23

@D. C. Děkuju… Kéž by to byla pravda. Ano, časem to přejde. Jen do té doby? Jak se smířit, že je najednou pryč. Člověk, s kterým jsem byla, dá se říct, srostlá. Byl mou součástí. Teď mi připadá (po tom všem zklamání) jako cizí.

Jenže pořád mi na něm záleží… Byla jsem s ním šťastná, neměli jsme nic, jen sebe. A to mi stačilo. Je mu ne. A já to už konečně musím pochopit. Prostě jsme měli společnou lásku, lásku k němu.

Není zlý, jen má raději sebe než mě. Což mi nevadilo, jen co z toho vyplunulo… To už bolí. Byla to spousta malých náznaků a zklamání. Vždy jsem se nechala přesvědčit, že to není ukazatel jeho vztahu ke mně, že prostě jen v určité situaci pro mě není místo. Ale to vše byly jasné signály.

Několikrát mi řekl, jak se pro mě obětuje ( odpověď na zprávu, zvednutí telefonu). To přece nemá být obětováním, ale radostí. Nebo to minimálně nestojí za takové vyzdvihování.

To zklamání je velké, ale snažím se opakovat si, jak podstatnějším je zdraví. Protože dlouhodobě bych už neunesla vztah s někým tak sebestředným, egoistickým a posedlým vlastní osobou jako je on.

Myslím, že partneři by si měli být oporou. Ne proto, že musí. Ale že chtějí, cítí to tak…

Ještě mi řekl, ať si najdu někoho lepšího. Někoho, kdo mi dá to, co potřebuji. Asi nepochopil, že stojím jen o něj.

D. C.
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 26.09.18 07:21

Ty správné hodnoty ve vztahu máš jistě výborně srovnané, to kloubouk dolů… :)

Takže on ti sám od sebe ani nezavolal? Ledaže by chtěl něco sám pro sebe, že… :nevim: . Takový vztah opravdu fungovat nemůže, ty máš očividně jiné hodnoty…

Jak se s tím smířit, že je pryč… to je ta nejtěžší otázka… ale je takové železné pravidlo, bohužel, že v životě nemáš vůbec nic jisté. Naprosto vůbec nic… je třeba s tím počítat a naučit se žít s tím, že jednou, cokoliv z toho pěkného, co máš, náhle mít nebudeš…

A to zdraví je fakt důležitější, věř mi to bych mohl vyprávět. Protože bez něj nemůžeš takřka nic, zatímco se zdravím můžeš prakticky cokoliv :). Tedy doufám, že ti ta operace dopadla nebo dopadne dobře a zase bude vše v pořádku? Držím palce! :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >