Opakování dotazníků na autismus

Anonymní
29.6.21 13:20

Opakovani dotazniku na autismus

Ahoj vsem, dnes jsem byla s dcerou na 18m kontrole, 18 m ji bude az za necelých 14 dnu. Vyplňovala jsem test na PAS a u nekterych otazek jsem přidala dovětek a tim padem musime za 6 mesicu opakovat, to vem cert, ale mam ted docela strach, vystresovalo me to a jsem z toho spatna.

1. Ukazuje vase dite prstem, kdyz chce nejakou vec? Dala jsem ANO, s tim, ze nekdy ukáže celou rukou nebo si to snazi vzit.

2. Hraje si vase dite na to, ze krmi panenku, pije z hrnecku apod?
Dala jsem ANO, ale jen chvili, obcas. Mysleno tak, ze kdyz je ve své kuchynce, tak se jakoby napije z hrnecku, nebo si da do pusinky vidlicku a jakoby si něco nabere z panvicky nebo da medvidkovi ham, ale pak hned bezi pryc.. Udela to jednou, dvakrat a to je jeji cela hra?!

3. Reaguje na jméno?
Dala jsem ANO, s tim, ze venku, kdyz nekam treba utíká, tak NE.

4. Kdyz se divate nejakym smerem, rozhlizi se dite, aby se podívalo, kam se koukate? Dala jsem NE.. neuvedomuji si, ze to dela.

Jinak vse ANO, strach ze zvuku, hluchota, divne pohyby prstů NE.

Prosim o nazory tech, co maji zkušenosti.. Co si o tom myslite? Muze byt v budoucnu neco spatne? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1700
29.6.21 13:22

Myslím, že otázka, zda dítě reaguje na jméno, se opravdu netýká varianty, že ho něco zaujme a někam běží. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
29.6.21 13:28

Tak prostě odpověz a nedávej dodatky, kdyby je v tom dotazníku chtěli, tak tam na ně bude kolonka :nevim:
Jinak jsi z mýho pohledu popsala úplně normální dítě, ta moje třeba na zavolání ještě přidala aby stihla utéct, protože zjistila, že jsem si toho všimla, ale tealce na oslovení to je taky :lol: pokud to není vyšetření kvůli vypozorovaným problémům ale jen prevence, byla bych v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
29.6.21 13:33

Asi máš přepečlivou doktorku. Snad žádný dítě neposlchne, když ho něco zaujme a běží za tím… už vůbec ne v roce a půl. Stejně tak si v tom věku nebude hrát tak, že bude hodinu sedět na zemi a krmit panenky. Tam jde o ten princip, že chápe tu hru na „jako“. Že někdy ukáže celou rukou nebo si rovnou vezme věc, bych taky vůbec neřešila. To dělá spousta děti, zcela zdravých. No a ten poslední bod, to mě nikdy nenapadlo zkoumat, naše skoro dvouletá to taky nedělá a je naprosto v pořádku. Starší děti se třeba zeptaji, co hledám nebo tak něco, ale v roce a půl to určitě nedělali. Buď v klidu, pro klid doktorky si zopakujte dotazník a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21492
29.6.21 13:34

Zbytečně nad tím přemýšlíš. Pokud ty věci dělá aspoň občas, tak je to v pořádku. Já musela dotazník opakovat ve dvou letech, protože dítě některý věci opravdu nedělalo vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
749
29.6.21 13:37

Taky bych tam příště nepsala žádné dovětky. NE bych napsala v případě, že danou věc opravdu nedělá nebo jen velmi výjimečně. Jinak bych napsala ANO a nerozmazávala to. Na popisu chování tvé dcery mi nepřijde nic divného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26953
29.6.21 13:43

Mně doktorka říkala, že pokud se na jméno otočí aspoň někdy, je to v pořádku. Ty také vždy nereagujes stejně.
Hra to samé. je to batole, on něj snad nikdo nečeká, že bude hodinu krmit medvěda. U prcku to jsou akce na 2-3 minutky a ani to ne. Jde jen o to, že chápe princip hry.
To stejné, že něco chce. Je to malé dítě, nebude vždy reagovat stejně.
Podle mě velmi šikovná holčička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 13:46

@Janli a ve 2 letech uz dobry?

• Citovat
  • Nahlásit
26006
29.6.21 13:48

Buď v klidu. Máš normální dítě. Též jsme s nejmladším tohle absolvovali, v 18 měl ne na několik otázek, ve 2 letech se to opakuje, u nás stačilo telefonicky, sestra se znovu zeptala na otázky, kterými tehdy neprošel a dobrý. I stačilo, že neukazuje, ale vezme mě za ruku, když mi chce něco ukázat, nebo něco chce. Na tu reakci když něco zaujme nás, jestli je zvědavý a opakuje to, tak to jsem nějak zakecala, protože prostě nevím. Ani dneska nevím, nemám čas a energii všechno takhle řešit. Bude mu 2,5, šikovný je, chytrý jak rádio, samostatný a o komunikaci zájem a snahu má. Tečka. Nenech se stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 13:50

No, nemela jsem se tam rozpatlavat, to je ta moje „peclivost“ uz kolikrat mi to bylo na skodu…
Ale tím, ze uz tam bylo u neceho, to ale, byť jinak odpoved ANO, to asi bere jako NE.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
19315
29.6.21 13:51
@Anonymní píše:
Ahoj vsem, dnes jsem byla s dcerou na 18m kontrole, 18 m ji bude az za necelých 14 dnu. Vyplňovala jsem test na PAS a u nekterych otazek jsem přidala dovětek a tim padem musime za 6 mesicu opakovat, to vem cert, ale mam ted docela strach, vystresovalo me to a jsem z toho spatna.

1. Ukazuje vase dite prstem, kdyz chce nejakou vec? Dala jsem ANO, s tim, ze nekdy ukáže celou rukou nebo si to snazi vzit.

2. Hraje si vase dite na to, ze krmi panenku, pije z hrnecku apod?
Dala jsem ANO, ale jen chvili, obcas. Mysleno tak, ze kdyz je ve své kuchynce, tak se jakoby napije z hrnecku, nebo si da do pusinky vidlicku a jakoby si něco nabere z panvicky nebo da medvidkovi ham, ale pak hned bezi pryc.. Udela to jednou, dvakrat a to je jeji cela hra?!

3. Reaguje na jméno?
Dala jsem ANO, s tim, ze venku, kdyz nekam treba utíká, tak NE.

4. Kdyz se divate nejakym smerem, rozhlizi se dite, aby se podívalo, kam se koukate? Dala jsem NE.. neuvedomuji si, ze to dela.

Jinak vse ANO, strach ze zvuku, hluchota, divne pohyby prstů NE.

Prosim o nazory tech, co maji zkušenosti.. Co si o tom myslite? Muze byt v budoucnu neco spatne? :nevim:

Zkus rozšířený dotazník mchat, tam máš přímo kolikrát a co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21492
29.6.21 13:55
@Anonymní píše:
@Janli a ve 2 letech uz dobry?

Jo, ona na ni doktorka chvilku koukala a pak se smíchem prohlásila, že takhle autistický dítě fakt nevypadá a že má jen pomalej rozjezd. Ve dvou letech už bylo všechno OK. Já mám v tomhle štěstí na doktory. Jak dětská, tak neurolog už jsou starší a mají pochopení pro to, že některý děti mají svoje tempo vývoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.21 13:56

@Bubla Bůčková aby me rozsireny dotazník nerozhodil jeste vic :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
32
30.6.21 22:34

To asi ale dela vetsina deti, ze kdyz chce nejakou vec, ktera je více v dosahu a neni na stropě, ze si ji snazi vzit a nebo natahuje celou rucicku, ne?

Kdyz jsem byla ja mala, tak moji rodiče teda určitě nezkoumali, kam koukam a jestli ukazuji jedním prstem nebo peti..

No, u těch deticek, co maji opravdu nejakou poruchu je to chovani asi viditelne jine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat