Opakování ročníku kvůli nemocnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jeni
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 16.11.14 18:16
opakování ročníku kvůli nemocnosti

Ahoj holky,

mám takový teoretický dotaz, je někde uvedeno, kolik dní třeba musí dítko zameškat, aby muselo opakovat ročník?

Chápu, že třeba při delší nemoci ho pak učitelka přezkušuje, ale netuším, zda jsou někde konkrétní pravidla, která určují, kdy díte musí opakovat ročník.

Brala bych jako logické, že pokud u přezkoušení třeba dítko nic neví, tak poté je možné o opakování ročníku uvažovat.

Spíš mi jde tedy o to, zda může třeba třídní nebo ředitel opakování nařídit čistě jen pro častou nepřítomnost dítka v ZŠ, nebo zda musí vždy před požadavkem opakování ročníku předcházet přezkoušení.

Díky za info :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Novire
Neúnavná pisatelka 19915 příspěvků 16.11.14 18:18

Co takhle omrknout školní řád?

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 16.11.14 18:25

Hodnotí se každý předmět vzlášt a bývalo, že žák musí splnit 70 procent docházky, pokud to nesplní, tak na vysvědčení se psalo neklasifikováno a pokud měl žák více jak dva předměty neklasifikované, tak potom opakoval ročník. Takhle to tedy bývalo za mě, netuším, zda se od té doby něco změnilo :nevim:

LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 16.11.14 18:27

@Ivaneska jsem 5 let ze skoly a take to tak za nas bylo.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 13712 příspěvků 16.11.14 18:28

Každá škola má procenta svoje, navíc při dlouhodobé nemoci se dá vždycky domluvit ne přezkoušení. Pokud nemá známky třeba v pololetí, tak tam je možnost komisionálních zkoušek do jednoho nebo dvou měsíců od vysvědčení. A pokud je to v červnu, dělají se zkoušky v srpnu jako reparáty.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33556 příspěvků 16.11.14 18:29

@Ivaneska Změnilo se toho hodně. Nikde není stanoveno, při jaké absenci žák opakuje ročník. Často to uvádí školní řád, ale vše je na komunikaci s vedením školy a učiteli @jeni

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 16.11.14 18:29

@LadyTommy já jsem ze školy už 13 let :oops: :oops: :oops: :mrgreen:

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 16.11.14 18:31

@blecha72 tak to jsem netušila, za mě bývalo, že musím splnit 70 procent docházky.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33556 příspěvků 16.11.14 18:34

@Ivaneska Ono to bývá napsáno ve školním řádu, má to sloužit jako určitý tlak na rodiče i žáky. Ale pokud si žák i při vysoké absenci plní své povinnosti, nikdo jej za to, že je dlouhodobě nemocný pronásledovat nebude. Je to zaměřeno především proti flákačům.

Extra třída :D 13712 příspěvků 16.11.14 18:42

@blecha72 To se týká ale základek, na střední je poněkud jiná situace. Tam i když má všechny známky, ale určité procento absence, tak má smolíka a musí jít na přezkoušení. Ale opravdu vše závisí přímo na škole, jak to má nastavené.

jeni
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 16.11.14 18:55

Nase ZS toto prave vubec ve skolnim radu nema, tam na toto tema nic nemaji…

Prave beru, ze treba proti flakacum muze byt absence duvodem k opakovani/resp. tlaku na ne, ale treba kdyz ma ditko zlomenou nohu bez chodici sadry - tzn. je treba 6 tydnu doma, pak muze mit za pololeti treba jeste chripku nebo anginu to uz mohou byt celkem treba 2,5 mesice absence a aby kvuli tomu treba muselo opakovat rocnik to mi prijde docela problematicke, obzvlast kdyz treba s rodici se do skoly behem nemoci i uci a pripravuje..

Tak u nas to zatim nehrozi, ale pocitam, ze by se vse muselo resit operativne se ZS, kdyz ve skolinm radu o tomto neni zminky

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 16.11.14 19:01

@Ivaneska My jsme na gymplu měli 20 procent, ale dalo se to ukecat. A v nejhoršim byla neklasifikace a pak teda rozdílové zkoušky

Extra třída :D 13712 příspěvků 16.11.14 19:09

@jeni Pokud je to taková situace, určitě se to dá řešit domluvou. Učitelé si ho přezkouší po návratu z učiva, které se probralo v době absence. Ale je třeba komunikovat, nejlépe s třídní.

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 16.11.14 19:15

@jeni V těhle případech se vyjedná individualní studijní plán

Extra třída :D 13712 příspěvků 16.11.14 19:18

@annaei kvůli 6 týdnům asi ne.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Kanadský soud rozhodl: Vondráčková se syny se musí vrátit do Česka!

Tomáš Plekanec může jásat. Kanadský odvolací soud včera rozhodl, že jeho dva... číst dále >

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >