Opakovaný pobyt v ozdravovně - schvaluje ho pojišťovna?

9115
9.12.19 19:15

Opakovaný pobyt v ozdravovně - schvaluje ho pojišťovna?

Dobrý večer, potřebuju poradit, jak to chodí. Třeba byl někdo v podobné situaci. Byla jsem s dětmi již 2× ve stejné kvůli pruduskam, zápal plic atd. Mezi prvním a druhým pobytem jsme měli pauzu 1,5roku, ptz se nám narodilo třetí mimi. Letos na jaře jsme byli podruhé a dětem to moc pomohlo. Byly nemocné až na konci října a od té doby se zase vezeme - angína, laryngitida, kašel, rýma pamycon atd na střídačku všechny děti. Ptala jsem se Dr, jestli by nám opět na jaro napsala ozdravovnu a prý ne, že jsou děti málo nemocné a že má problémy s pojišťovnou a jde po ní revizní dr. Zjišťovala jsem to na pojišťovně a prý je to revizním Dr jedno. Buď žádost schválí nebo ne a je to. Jenže Dr mi ji vůbec nechce vypsat, nevim, co s tím. Ačkoli je to rodinná známá a byla to moje a manžela Dr v dětství, tak se s ní dost špatně jedná, je jak pařez. Kamarádka mi tvrdí, že na to prostě mám nárok a ať si na ní doslapnu, ale tohle já prostě neumím.

Zajímalo mě, jestli jste někdo neřešil něco podobného nebo nevíte, jak to v ve VZP chodí. Budu ráda za každou radu, jak z toho ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14015
9.12.19 19:45

Nárok na to nemáš, pokud to lékař neschválí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
9.12.19 20:23

No tak musí být důvod, my byli letos poprvé ve Cvikově a více než polovina matek s dětmi tam jezdí každý rok. Takže pojišťovna to proplati jednou ročně a hlavně to musí napsat lékař. Každý to má trochu jinak, standard tam je 6 týdnů a jedné mamince to schválili jen na 4

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
9.12.19 20:38

@jizvíková jasně chápu, že na základě diagnóz co děti prodělaly získají nějaké body. Ale laicky mi přijde jednoduché, že Dr napíše žádost a buď jí schválí nebo ne. Ona z toho přece nemůže mít žádné postih, jak se mi snaží tvrdit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9115
9.12.19 20:40

Právě tam jsme byli a i oni mi řekli, že opakování není pro pojišťovny problém, i když děti jsou zdravější a pomohlo jim to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14015
10.12.19 19:34
@Ariadne píše:
@jizvíková jasně chápu, že na základě diagnóz co děti prodělaly získají nějaké body. Ale laicky mi přijde jednoduché, že Dr napíše žádost a buď jí schválí nebo ne. Ona z toho přece nemůže mít žádné postih, jak se mi snaží tvrdit

Tak mohou mu říct, že to píše moc často a třeba ho více kontrolovat.
Ksyž jste letos byli, tak chápu, že to nechce napsat znova

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat