Opakovatelně se vracející exém v intimních partiích

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KáťaOuvínová
Povídálka 36 příspěvků 22.06.19 10:25
Opakovatelně se vracející exém v intimních partiích

Dobrý den všem :( jsem už opravdu nešťastná. Už 5 let řeším proč se mi dělá exem na rukou, stopy jakoby po spálení cigaret, kolem prstů děsně suchá odlupující se kůže, mokvající exem v tříslech v podpaždí, jamky na nohou, a hlavně pod prsy viz přikládám foto. Nezabírají žádné masti, max na chvíli a ihned to mám znova. Docházím na dermatologii kde mi bylo řečeno že si na to musím zvyknout. Brala jsem i masti s kortikoidy. Žeru zodaac a nic. Nemám nic prokazatelného, žádné alergie od kožního. Jen mi řekli že jsem chudokrevná, a že to tím může být. A že pryskiřice mi vadí ale ta prý vadí skoro všem. Mám bílé plomby a ty mohou pryskiřici obsahovat no. Ale jinak dneska je úplně ve všem.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
marketak5
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 22.06.19 10:45

Na exem je potřeba vyčistit střeva!! Takže nasadit protikvasinkovou dietu, tzn vysadit cukr mléko a bílou mouku co nejvíce, jist hodně zelené zeleniny, a nasadit probiotika Hylak, může se dlouhodobě (v pl je jen pár dní ale fakt to nevadí). Kůže je odrazem střev, nespolehat se jen na masti od doktorů, oni tomuto většinou nevěri, ale pomáhá to, mám to vyzkoušené na sobě i synovi. Mazat zinkovou masti a až to bude suché v barvě kůže tak hydratovat

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 22.06.19 11:12

Já mám ekzém na rukou už 20 let, křivé nehty, protože mám postihnuté i nehtové lůžko. A na rovinu… Vyzkoušela jsem všechno, někdy s zlepší, někdy zhorší, ale nikdy nezmizí. Pod prsy to mám občas v létě a je to, bohužel, ovlivněno jejich velikostí(80J). To, co na fotkách ukazuješ ty, je ale ekzém v pěkně zánětlivém stadiu, nejdřív něčím vysušit(třeba tu zinkovku) a pak teprve hydratovat. Podle mě a mých zkušeností dieta a vše pomůže, ale i tak je to celoživotní boj. A nejhorší je stres.

KáťaOuvínová
Povídálka 36 příspěvků 22.06.19 11:17

@Aduš8 tak ve stresu bych upřímně řekla že nejsem, alespoň rok už jsem docela ok. Takže to mám dost rozjeté že? Ale když mi zjistili že jsem zdravá a nemám nejspíš žádné infekční onemocnění tak jakto že se exem dělá v takovém stavu?

terez8
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 22.06.19 13:31

@KáťaOuvínová jestli mate FB, najdete si tam profil Bio Atopik, paní vyrábí zázračný krémy na ekzem..já sem se s tím trápila od malá, někdy lepší, někdy horší, ale poslední 3 roky sem měla hnisavej ekzem na břiše a v pupíku, na kožním s tím zkoušeli všechno možný bez výsledku a pak sem vyzkoušela krémy od této paní a během par týdnu to bylo pryč, je to uz pul roku a porad se to nevrátilo..používala sem kombinaci biozinu a bylinné masti

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 22.06.19 13:46

@KáťaOuvínová nebereš léky proti cholesterolu? moje matka měla pálivé bolestivé krvavé puchýřky na rukou a kožařka jí řekla, že je to od statinů - že vybírají tuk nejen z cév, ale i tam, kde nemají - stále si patlala ruce Belogentem (na předpis) a nic nepomáhala, až vysazení statinů

KáťaOuvínová
Povídálka 36 příspěvků 22.06.19 14:58

@stinga Nene neužívám žádné léky na nic.

KáťaOuvínová
Povídálka 36 příspěvků 22.06.19 15:00

…to je bolest děsně mě to dře a bolí :,( fotky o pár hodin déle

marketak5
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 22.06.19 22:50

Ale tohle nezměnís jen mastmi, to chce zevnitř! Masti a kortikoidy jen potlačí příčinu a doktoři mají dlouholeté pacienty. Kůže je opravdu odrazem střev. Chce to dietu, zjistit co to způsobuje, dle mě přemnožena kvasinka.. Bohužel k tomu ty vedra a to místo postižení nepřidá no.. Na mokvajici ránu bych dala i gencianu, na nemokvajici zinkovou mast. Přečti si zde, je to sice u dětech, ale to je stejně.. https://www.modrykonik.cz/…ekce-u-deti/

KáťaOuvínová
Povídálka 36 příspěvků 04.07.19 22:42

Pokud tu někdo je a nudí se, nemyslíte si že by to byl pásový opar že ne? A myslíte že by na dermatologii poznali že by to byl pásový opar? Nebo že na odběrech krve ( v tehotenstvi i na pohlavní nemoce) že by na to nepřišli?

Eemii
Neúnavná pisatelka 17525 příspěvků 04.07.19 22:45

Ne to urcite není pasovy opar. Mne to spis, nez exem, prijde jako opruzenina, zapařenina. Zkusila bych to tence mazat zinkovou masti, koupit v lekarne gazove ctverce a vkládat pod prsa, aby se o sebe netrely dve kozni plochy.

KáťaOuvínová
Povídálka 36 příspěvků 04.07.19 22:53

@Eemii dobrá. A že na rukách mám už půl roku úplně suchou kůži, kolem jednoho prstu taky. To po každém přejetí každý pozná že jsem určitě atopik nebo tak něco. A tohle mě jako exem přijde to na rukou. Jinak souhlasím to ostatní asi opruzeniny. Ale dost to bolí ty otevřené rány. Mě se udělá to co je na fotkách, další den tam jsou krvavé žilky, ale jde pod tím cítit vzduch jako že je tam nová kůže a pak se děsně loupu. Takhle to jde furt dokola

Labužník mirabelka02
Stálice 78 příspěvků 04.07.19 22:56

Spíš je to plíseň, než ekzem. Zkus mýdlo se sírou, nebo s černým dehtem.

KáťaOuvínová
Povídálka 36 příspěvků 04.07.19 23:04

@Labužník mirabelka02 na dermatologii mi z toho brali šupinky a plíseň to není prej ale zkusím to

Eemii
Neúnavná pisatelka 17525 příspěvků 05.07.19 05:01

A dela se ti to i v zimnim obdobi?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama