Opakuje se poporodní deprese u druhého dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

e008
Závislačka 3287 příspěvků 25 inzerátů 03.02.17 16:03
Opakuje se poporodni deprese u druheho ditete

Zdravim, chtela bych se zeptat tech, co u prvorozeneho ditete zazili poporodni despresi (ktera se ale dala zvladnout bez antidepresiv), jestli se to opakovalo i u druheho ditete? Nebo tim, ze clovek vi, do ceho jde, uz ho hormony tolik neovlivni?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 03.02.17 16:14

U mne se neopakovala. U prvniho jsem mela hroznou a asi rok trvajici, nicmene bez doktoru a antidepresiv. Druhe a treti dite uplne bez problemu, mela jsem spis euforii, dlouhotrvajici uzasny pocit. Clovek to asi sam neovlivni, prvni dite bylo hrozne hodne treba v porovnanim s druhorozenou, spanku jsem mela spoustu, od sestinedeli spal celou noc a stejne ta psychika byla v haji.

e008
Závislačka 3287 příspěvků 25 inzerátů 03.02.17 16:23

No ja mela urvanka uz v porodnici a rval asi 8 mesicu, dlouho mi trvalo nez jsem se srovnala. Prisuzovala jsem to tomu rvani… A ted doufam, ze az se narodi druhe, budu ho milovat od prvniho okamziku…

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 03.02.17 16:50

Myslím, že je to lepší. Já neměla u prvního asi čistokrevnou depku, jen jsem nic nestíhala, nezvládala, nešlo kojení, tak jsem kvli tomu brečela potoky slz, zadařilo se až po 7 týdnech plně, a bez kloboučků, první měsíc jsme spala 4h denně, a byla živa starým pečivem, a jgurty, všechno ostatní jsem vyhodnotila jako nadýmavé, navíc jsem byla vynervovaná z pobytu v porodnici, nesnáším nemocnice.bylo to strašný období..u druhýho jsem se 6nedělí bála víc, jak porodu. No ale nakonecc to bylo podruhý super, povedl se ambulantní porod, kojení šlo, durhý nedělí bylo asi úplně nejhezčí období v mým životě, to jsme byla strašně štastná. Třetí by bylo podobný, kdyby nás všechny nekosily nemoci, během třetího 6 nedělí jsme stihli já zánět průdušek, a pak střevní chřipku s horečkama, dva starší nachlazení a lehčí průběh střevní chřipky, a novošek 10. den po porodu zánět ledvin, naštěstí s hodně dobrým průběhem, jen 3 dny hospitalizace. ale stejně mě to psychicky tak položilo, že jsem se radovala za každý den, o který byl nejmladší starší, a tudíž víc odolný všem možným nemocem :?

JaniceB
Extra třída :D 13268 příspěvků 1 inzerát 03.02.17 16:54

@e008 Ja asi nemela vylozene depresi, spis poporodni blues…strasne jsem se ale bala, ze u druheho to bude taky tak a ja zas budu uplne k nicemu…:) Nastesti podruhe to byla prochazka ruzovou zahradou…vdecim za to ale asi hlavne tomu, ze jsem mela pokoj sama a decko zlate. Takze pokud to trochu jde, chce to hlavne klid a mit dost casu spat. Urcite to neni vsespasne, ale pomuze to hodne.

frame
Kecalka 372 příspěvků 03.02.17 16:54

Holky a muzete mi rict jak se vubec takova poporodni deprese da poznat a jak treba pomoct mamince co ji trpi? treba nejake priznaky a ceho si vsimat a jak pomoci? dekuji

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 03.02.17 17:02

@e008 no, ja mela takhle rvavou druhorozenou, ale prave to vubec nemelo vliv. Proste u prvniho to byly stoprocentne hormony, nerovnovaha a tim padem deprese, opravdu jsem nemela chut se rano probudit minimalne rok po porodu. Ja myslim, ze pokud u Tebe to bylo z vycerpani a te nahle zmeny, coz je caste, tak se to opakovat velice pravdepodobne nebude. Drzim palce :kytka:

Jedna babička
Závislačka 3660 příspěvků 03.02.17 17:22

@frame Tak mi jsme u dcery pozorovali tak 2 týdny po porodu, že je strašně smutná, pořád bulela a ptala se nás, zda se o malého stará dobře, apod. Vůbec si nevěřila a pořád se jakoby podceňovala. Nasadili jsme čaj z chmelové šistice na uklidnění, pangamin s pupalkou, protože jsme s ním již měli zkušenosti na podobné problémy a homeo Gelsemium 15 CH. Vše tak do týdne ustoupilo a bylo zase dobře.

frame
Kecalka 372 příspěvků 03.02.17 17:33

@Jedna babička asi maji ty maminky pocit celkoveho selhani a co takove mamince rict, jak ji podporit treba psychicky, neco ji rict, ale to je asi tezke ze, pokud pochybuje o sobe. Moc dekuji za odpoved :-)

Jedna babička
Závislačka 3660 příspěvků 03.02.17 17:38

Tak my jsme dcerku hodně chválili, že jsou oba s malým šikovní, že se všechno společně pomaličku naučí (hodně bojovali s kojením). Dcera měla velmi těžký porod nakonec akutně ukončení CS a tak pořád opakovala, že selhala u porodu, pořád jsme to rozebírali dokolečka, že to tak mělo být, že někdy prostě přírodě neporučíme, i kdybychom se snažili sebevíc. Hlavně fakt to chce mluvit, mluvit, mluvit a opakovat dané třeba tisíckrát, aby šestinedělka cítila, že není na nic sama.

e008
Závislačka 3287 příspěvků 25 inzerátů 03.02.17 17:48

Ja teda byla vedle z toho, ze vsichni meli klidna mimca a ten muj jen spal, jedl a rval. Celych osm mesicu jsem usinala s tim, ze az se rano probudi, zase bude rvat cely den. Myslela jsem, ze ma nejaky mentalni problem. Spal do 4 mesicu aspon 18 hodin denne, nebyla jsem nevyspana, ale psychicky na dne. Nejvic mi pomohlo, kdyz si ho vzal nekdo do kocarku a ja se mohla odreagovat aspon na chvilku. Mamka ho chodila koupat. Manzel byl sluzebne porad pryc.

Lada84
Ukecaná baba ;) 2010 příspěvků 03.02.17 18:31

@frame Podporovat a pomahat. Udelat obed, uklidit, mit s miminkem na prochazku. Chvalit a chvalit. Hodne maminek si neveri :(

Cocka nasladko
Kecalka 395 příspěvků 03.02.17 19:20
@frame píše:
Holky a muzete mi rict jak se vubec takova poporodni deprese da poznat a jak treba pomoct mamince co ji trpi? treba nejake priznaky a ceho si vsimat a jak pomoci? dekuji

No, ja bych po porodu ocenila, kdyby mi okoli nepodsouvalo, jak si to musim uzivat a jak musim byt hrozne stastna…neuzivala jsem si to ani nahodou a k pocitu neschopnosti se pridal pocit, ze jsem priserna nevdecna matka a ani jsem to nemela komu rict.

Urcite pomuze cokoliv, co te mame koupi trochu volneho casu, jidlo, vzit mimco ven nebo si s nim pohrat, klidne umyt nadobi nebo vyprat, jestli je to lepsi kamaradka.

Jinak je od tebe moc hezke, ze se ptas. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 19:21

@frame ja sama ji nezazila, ale moje nejlepsi kamaradka ano.Si pamatuju jako vcera kdyz mi volala a brecela do telefonu, ze nevi co ma delat a ja se vydesila, ze se neco stalo. Az 2 mesice po porodu se ji rozjela poporodni deprese a to fakt silna. Skoncila u psychiatra a na praskach. Chteli i aby se lecila primo v lecebne, ale to odmitla. Nemyslim si, ze by mela stavy selhani. Proste mela silene psychicke stavy co mi rikala. Budila se v noci, cela se klepala, kazde rano se citila na nic az to doslo do faze, kdy uz myslela na to nejhorsi. To jsou proste stavy, ktere nelze popsat, to musite zazit. Nicmene maleho mela porad moc rada, ten byl uplne zlaty, spavy. Doktor ji rikal, ze to mela z porodu. Mela tezky porod a nevyplavily se ji hormony, ktere mely, takze musela vyrovnavat praskama hladiny hormonu. U kazdeho se to projevuje asi jinak…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.17 19:23

@frame jo a jak ji pomoct…no porad s ni musel byt nekdo doma. Nemohla byt sama doma jen s malym. Takze se s ni stridali manzel a jeji maminka. Ja se ji snazila tahat co nejvic ven, aby se odreagovala, to rikala, ze ji hrozne pomaha.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >