Opakující se afty v puse

24.3.20 17:03

Opakující se afty v puse

Zdravý, nevím jestli jsem správně zařadila téma, když tak se omlouvám :kytka:
Už od začátku roku, mě trápí neustále opakující se afty v puse, zevnitř na rtech. Vždy se mi objeví jeden, tak mažu mastičkou, po týdnu zmizí a za týden je zpět ale na jiném místě. Teď ale na začátku se mi objevilo aspoň 6 aftů. Na internetu píší, že pokud jich je více než 4 a objevují se více než 3× do roka je dobré navštívit lékaře ale jak jistě vidíme situaci kolem, moc k doktorovi nechci, kvůli takové prkotině, dovolat se praktické nemůžu a zubařka neordinuje (akutní případy na zubní pohotovost) což podle mě aft akutní není.
Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Nějaké rady? Alergická jsem jen na veškeré ořechy už od mala takže si dávám fakt bacha co jím. Napadá mě jiná alergie ale jaká, to netuším :nevim:
Děkuji za případné rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.3.20 17:08

@Lucinda73291 měla sem období, kdy jsem mívala pusou plnou aftu. Dr mi tenkrát napsala jakousi ústní vodu. Ta zabrala. Ale řekla mi, že afty často vznikají že stresu. A na mě to sedělo parádně. Tenkrát sem byla ve stresovym období.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6519
24.3.20 17:11

Zkus posílit imunitu. Nepiješ třeba z jedné sklenice s někým jiným? Jinak pořádně umývat nádobí. Nejsi víc ve stresu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6519
24.3.20 17:15

@Mochomurka83 Já na ně strašně trpěla před maturitou. Nebyla ta voda Tantum verde? To by možná mohlo trochu pomoct. Minimálně to znecitliví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 17:17

Ze sklenice piji jen já, doma bydlím s přítelem a ten nikdy na afty netrpí. Tak, stres teď menší mám. Šéf pomale krachuje díky viru, má málo objednávek i když dělám v pekařství a od dubna jsem nejspíš na 99.9% bez práce takže strach co bude je velký. Ale myslím, že jsem jindy byla ve větším stresu a nikdy jsem tohle neměla tak netuším :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
24.3.20 17:33

@Lucinda73291 naučit se zvládat stres, mít dostatek vitaminů, kloktat dezinfekční ústní vodou a obecně dodržovat správnou dentální hygienu, posilovat imunitu. To je všechno, co zabere, nic víc, nic míň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 17:34

@Petule030 nn já měla nějakou spesl vidu z lékárny. Ale i tentum Verde mi doporučovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9110
24.3.20 17:39
@Lucinda73291 píše:
Zdravý, nevím jestli jsem správně zařadila téma, když tak se omlouvám :kytka:
Už od začátku roku, mě trápí neustále opakující se afty v puse, zevnitř na rtech. Vždy se mi objeví jeden, tak mažu mastičkou, po týdnu zmizí a za týden je zpět ale na jiném místě. Teď ale na začátku se mi objevilo aspoň 6 aftů. Na internetu píší, že pokud jich je více než 4 a objevují se více než 3× do roka je dobré navštívit lékaře ale jak jistě vidíme situaci kolem, moc k doktorovi nechci, kvůli takové prkotině, dovolat se praktické nemůžu a zubařka neordinuje (akutní případy na zubní pohotovost) což podle mě aft akutní není.
Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Nějaké rady? Alergická jsem jen na veškeré ořechy už od mala takže si dávám fakt bacha co jím. Napadá mě jiná alergie ale jaká, to netuším :nevim:
Děkuji za případné rady :kytka:

Doplňuješ vitaminy B?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10215
24.3.20 18:13

@Lucinda73291 Nepotesim te. Je to viroveho puvodu a Dr. ti s tim nepomohou. Prevenci muze byt ustni voda, skvela byla Cordosyl 0,2%. Ta uz se neprodava, misto ni v lekarne nabizeji Paradontax 0,2%, ale neni to ono :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3345
24.3.20 19:43

Zkus kuru BACTORAL, dcera trpěla na opary. záři-říjen měla opary pětkrát. Od listopadu jedeme bactoral a měla do dneška opar jednou a maličký. Bactoral působí na celkově v ústech a okolí. Někomu prý zabírá na rýmy, kašel atd. Je dražší. Ale bere se 16 dní a pak 30 dní pauza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama